За колко време заместихте изцяло първото хранене?

  • 11 998
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399

Не е проблем да излезеш и да му дадът на бебока тези 100 грама храна от бурканче - ако кърмиш преди и след излизането това ще ти осигури минимум 6-8 часа без бебето. Просто ще суче повече и ще навакса като се прибереш. Моя бебок не яде денем докато съм на работа, нито вода пие и си издържа спокойно 10те часа.
А за отбиването - няма проблем да отбиеш когато пожелаеш - това няма връзка нито с броя заместени хранения, нито с възрастта на бебето - решението е изцяло твое. Аз на твое място обаче бих отбивала замествайки кърменията с АМ - до навършване на 1 годинка трябва да имаш ПОНЕ 6 млечни хранения дневно - затова и според мен бебето ти спира да яде и си търси млякото - то знае кое е най доброто за него Peace

МОже би при твоето бебе е така. Но моето яде през деня на 3-4 часа и не издържа по-дълго време независимо какво е яло, защото паузата от 11 часа без храна си я взима през нощта. През това време също нито яде, нито вода пие и затова си наваксва през деня.  Wink
Основното е че аз вярвам че след определена възраст детето има нужда от повече неща, които не може да получи само от кърмата. И то в такива количества, които не може да поеме ако има и млечна добавка. Аз не съм човек на крайностите и за мен нещата са някъде по средата. Не съм привърженик на захранването на 3 месеца, но и не одобрявам 6 млечни хранения до годинка, защото това би означавало че или основното занимание на детето би било ядене или трябва да го лиша от всичко което не може да приеме чрез кърмата. Дори нашата педиатърка която е извънредно консервативна по отношение на твърдата храна смята че след 9. месец детето трябва да има 2 твърди хранения + 2 млечни хранения. Това е и което съм чела в различни източници: 2 млечни хранения за набавяне на калции.
Разбира се че като я отбия ще мине на АМ, но ми се искаше това да са по-малко хранения.

До днес и аз вярвах че детето само си показва най-добре какво му трябва. Но днес след като лакомо изяде 150 гр пюре отново сука. И както беше в прекрасно настроение, само след 1 час повърна огромно количество през носа. Явно лакомията и се оказа повече от разума. Confused И сега се чудя кое и дойде вповече: пюрето или млякото.

# 16
  • Мнения: 1 107
Заместих всички храненета за около 4-5 месеца (от 7 до 12 м.) с идеята, че ще се отбие сам до 1 г., но нищо подобно не се случи  Crazy
Адаптираното мляко, което давам вече цял месец, много му харесва, но въпреки това се случва да ме преследва из апартамента за цица  Close
Всички теории за бързо заместване с цел отбиване се провалиха при нас - да знаеш, че e възможно да ви сполети същата съдба Laughing

# 17
  • Мнения: 4 242
...Основното е че аз вярвам че след определена възраст детето има нужда от повече неща, които не може да получи само от кърмата....
... да го лиша от всичко което не може да приеме чрез кърмата....

Какво според теб не може да получи от кърмата а би могло от друга храна?
И до колко веществата в твърдата храна се усвояват от бебето съпоставено с усвояемостта на веществата от кърмата? Замисляла ли си се?

Освен това мисля, че ако детето е заранено може да мине няколко часа без теб, не е задължително да има заместено хранене. Просто когато те няма, не те вижда и надушва няма да си търси цицата а ще си задоволи глада с друга храна. Опита ми и на много майки тук, сочи това!

# 18
  • Мнения: 1 735
Почти на 9 месеца сме и нямаме заместено хранене.
Не мисля ,че има смисъл да заместваш толкова рано. Аз пак си излизам ,просто докато ме няма инструктирам бабите да й дават пюре.А като се върна тя си отксуква. Още по-готино става ,когато я приспят за 2,3 часа,а те бабите това го умеят.  Wink

# 19
  • Мнения: 919
Не съм привърженик на захранването на 3 месеца, но и не одобрявам 6 млечни хранения до годинка, защото това би означавало че или основното занимание на детето би било ядене или трябва да го лиша от всичко което не може да приеме чрез кърмата.

Не съм съгласна, моята дъщеря е на почти 6 месеца, само на кърма, ядем понякога на час и половина два, в момента тя вече пълзи, стои сама, като сама си сяда и от два дни казва мама. Изобщо не смятам че основното и занимание е яденето, тя яде много бързо и дори когато яде се занимава със странични дейност.. просто не се спира по цял ден
успех със заместването на кърменията и отбиването ако така си решила, но аз лично не бих бързала с това

# 20
  • Мнения: 4 399
Какво според теб не може да получи от кърмата а би могло от друга храна?


Ами без да се замислям се сещам за желязо. Това е причината при късно захранени деца месото да се въвежда още на първия месец след захранването. И пак по тази причина детето трябва да има 6 месни хранения на седмица. Освен това кърмата колкото и да е добра, не може да покрива всички енергийни нужди на едно дете с увеличена двигателна активност. Колкото и добра храна да е кърмата, не можем да се залъгваме че е единственото от което имат нужда децата. Ако беше така, щяхме цял живот само на кърма да живеем.  Wink  Аз не мога да си позволя да кърмя по 8 пъти на ден, нито дори по 6 защото детето ми яде бавно и все още му трябват по над 30 мин за 1 ядене. И като сложим и съня, който за мен е  не по-маловажен от храната, излиза че то трябва само да спи и да яде. Значи трябва да му осигуря калорийте по някакъв друг начин.

Междувременно беба изяжда по 200 гр пюре и трябва да крия бурканчето за да спре. Прави и много голямо удоволствие да яде с лъжица и пюретата и се услаждат. И въпреки това пак си търси мляко. Просто се чудя къде слага всичко това.  Shocked И не само че не повръща, ами вече почти спря и да плюе. Очевидно има място.  Laughing Аз мислих, мислих и реших да и давам малко мляко и след пюрето докато си го търси защото тя е с малък брой хранения и се опасявам че ако напълно и спра млякото на обяд, може да започне започне да страда от недостиг на калций.

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 02:21 от Vjara

# 21
  • Мнения: 4 242
Грешиш! Има желязо в кърмата, в малки пропорции, но пък почти напълно усвоимо, за разлика от желязото поето от друга храна. До годинката кърмата задоволява абсолютно всички нужди на бебето. Твърдата храна се дава за опитване и привикване с нови вкусове и консистенция, чак след годинка е нужно да се дават по-големи количества заради нуждата от повече калории.
Както писах и по-горе, дъщеря ми до скоро беше основно на кърма, ходеща, енергична и игрива, така че мога да гарантирам енергийните доставки от кърмата. Wink
Не споря с теб! Ти си знаеш кога и как да заместиш хранене, сама решаваш как да си гледаш бебето, разбира се.
Само пояснявам, понеже неверни твърдения понякога разубеждават майки желаещи да изчакат да захранят и заместят по бавно.

# 22
  • Мнения: 4 399
Грешиш! Има желязо в кърмата, в малки пропорции, но пък почти напълно усвоимо, за разлика от желязото поето от друга храна. До годинката кърмата задоволява абсолютно всички нужди на бебето. Твърдата храна се дава за опитване и привикване с нови вкусове и консистенция, чак след годинка е нужно да се дават по-големи количества заради нуждата от повече калории.
Както писах и по-горе, дъщеря ми до скоро беше основно на кърма, ходеща, енергична и игрива, така че мога да гарантирам енергийните доставки от кърмата. Wink
Не споря с теб! Ти си знаеш кога и как да заместиш хранене, сама решаваш как да си гледаш бебето, разбира се.
Само пояснявам, понеже неверни твърдения понякога разубеждават майки желаещи да изчакат да захранят и заместят по бавно.


И аз не споря с никой, всеки решава сам и преценява кое е най-добро за детето му. В кърмата има желязо разбира се но след определена възраст рискуваш да докараш анемия на детето си ако не му подсигуриш достатъчно месна храна. Това не съм си го измислила, прочела съм достатъчно и съм преценила кое е по-важно за мене и в кое има логика. И нашите енергийни нужди могат да се покрият само с мляко, нали, като изпиваме необходимото количество. Но поемаме и друга храна. И за това си има причини.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
За месец и половина. Захраних на 6, на 7.5 заместих изцяло обедното. Следобедното заместих на 9, а сутрешното на 10.5. Сега я кърмя само сутрин и вечер. Мисля, че се справих добре, преходът беше плавен и нямаше сътресения нито за мен, нито за бебка.

# 24
  • Мнения: 559
Още не съм заместила нито едно хранене, но и не искам. Трудно е да заместиш хранене като кърмиш на поискване, винаги се случва дъщеря ми да е сукала половин-един час, а понякога и непосредствено преди твърдата храна.
Защо бързаш да заместиш? До годинката твърдата храна е за опитване и привикване на нови вкусове и консистенции, основна храна остава млякото. Иначе казано до годинка не се замества кърмене!

Подкрепям това мнение, ние също нямаме заместено кърмене.

# 25
  • Мнения: 1 735
Грешиш! Има желязо в кърмата, в малки пропорции, но пък почти напълно усвоимо, за разлика от желязото поето от друга храна. До годинката кърмата задоволява абсолютно всички нужди на бебето. Твърдата храна се дава за опитване и привикване с нови вкусове и консистенция, чак след годинка е нужно да се дават по-големи количества заради нуждата от повече калории.
Както писах и по-горе, дъщеря ми до скоро беше основно на кърма, ходеща, енергична и игрива, така че мога да гарантирам енергийните доставки от кърмата. Wink
Не споря с теб! Ти си знаеш кога и как да заместиш хранене, сама решаваш как да си гледаш бебето, разбира се.
Само пояснявам, понеже неверни твърдения понякога разубеждават майки желаещи да изчакат да захранят и заместят по бавно.


И аз не споря с никой, всеки решава сам и преценява кое е най-добро за детето му. В кърмата има желязо разбира се но след определена възраст рискуваш да докараш анемия на детето си ако не му подсигуриш достатъчно месна храна. Това не съм си го измислила, прочела съм достатъчно и съм преценила кое е по-важно за мене и в кое има логика. И нашите енергийни нужди могат да се покрият само с мляко, нали, като изпиваме необходимото количество. Но поемаме и друга храна. И за това си има причини.


Ние нe пием човешко мляко , пием краве. Огромна разлика! Wink
А желязото не се съдържа само в месото. Малко хора знаят например ,че динята е невероятно богат източник на желязо.  Peace

Иначе съм съгласна с Мери.

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 11:16 от infinity

# 26
  • Мнения: 250
на 7 мес бяхме заместили обедното хранене и от там по-малко до 12 мес всички и се кърмихме между храненията и особено когато заспиваше.

# 27
  • Мнения: 236
По принцип и аз съм за късното захранване. Започнах, обаче (по ред причини) захранването в края на 5 месец. За около месец замених едно хранене, а в края на 8-мия вече имахме 3 хранения на ден : зеленчуково пюре (понякога с месо), следобед плодове,а  вечер каша. Продължава да суче сутрин и вечер. Този режим за нас е оптимален и в момента изхранването на бебка наистина е лесо и приятно занимание (при това може да се прави и от друг!). Около 2 месеца обаче се борихме с жесток запек. Мисля, че имаше връзка с бързото захранване.

# 28
.... Това не съм си го измислила, прочела съм достатъчно и съм преценила кое е по-важно за мене и в кое има логика. И нашите енергийни нужди могат да се покрият само с мляко, нали, като изпиваме необходимото количество. Но поемаме и друга храна. И за това си има причини.

[/quote]

Ние не пием човешко мляко ,пием краве. Огромна разлика! Wink
А желязото не се съдържа само в месото. Малко хора знаят например ,че динята е невероятно богат източник на желязо.  Peace

Иначе съм съгласна с Мери.
[/quote]


Нау4но доказано е, 4е "човешкото мляко" не съдържа необходимото коли4ество желязо, от което детето има нужда след шестия месец и трябва да се набавя допълнително от твърдата храна, но това в никакъв слу4ай не зна4и, 4е кърменето трябва да се замести напълно!!! Важното е да се запазят поне 2 кърмения до една годинка.
Това е моето мнение..

п.с. Извинявям се, 4е използвам 4 постоянно, но не мога да намеря 4то на клавиатурата  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 735
.... Това не съм си го измислила, прочела съм достатъчно и съм преценила кое е по-важно за мене и в кое има логика. И нашите енергийни нужди могат да се покрият само с мляко, нали, като изпиваме необходимото количество. Но поемаме и друга храна. И за това си има причини.


Ние не пием човешко мляко ,пием краве. Огромна разлика! Wink
А желязото не се съдържа само в месото. Малко хора знаят например ,че динята е невероятно богат източник на желязо.  Peace

Иначе съм съгласна с Мери.
[/quote]


Нау4но доказано е, 4е "човешкото мляко" не съдържа необходимото коли4ество желязо, от което детето има нужда след шестия месец и трябва да се набавя допълнително от твърдата храна, но това в никакъв слу4ай не зна4и, 4е кърменето трябва да се замести напълно!!! Важното е да се запазят поне 2 кърмения до една годинка.
Това е моето мнение..

п.с. Извинявям се, 4е използвам 4 постоянно, но не мога да намеря 4то на клавиатурата newsm78


[/quote]




Отляво на единицата(клавиша с вълнИчката)

Не разбрах защо ме цитира.

Общи условия

Активация на акаунт