Пъзели 28

  • 45 047
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 478
Vervam, https://www.ozone.bg/product/pc-chocolate-1000pcs-6-recipes/ , дори е намален в момента. Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 9 850
Хайде сега да го придружиш с рецепта Wink

Този шоколадовия и аз го гледах (в Озон), но не посмях. Ще ме изгонят от вкъщи вече с толкова пъзели... Simple Smile Иначе са страхотни всичките.

# 182
  • Мнения: 11 818
Да, от Озон е, тогава беше пак намален, дори на 14,99 лв., една идея ми чернее повечко, но си го харесвам и така.. Рецептите са хубави и лесни, със сигурност ще пробвам повечето, първо ще е суфлето в MW.
Тогава се чудех и за този - https://www.ozone.bg/product/pc-berries-1000pcs-6-recipes/, но не знам защо не го поръчах. Сигурно и него ще взема по някоя време, както забелязвате, обичам много такива с вкусотии! Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 14:02 от Сиси ♥♥

# 183
  • Мнения: 478
Аз наскоро наредих този, лесен е, за един ден беше готов. Частите са малко хлабави, но се получи добре.
https://www.ozone.bg/product/trefl-34-00134-10357-pazel-1000el-sladkishi/

# 184
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Хайде сега да го придружиш с рецепта Wink

Този шоколадовия и аз го гледах (в Озон), но не посмях. Ще ме изгонят от вкъщи вече с толкова пъзели... Simple Smile Иначе са страхотни всичките.
Те досега щом не са с твоята богата колекция Joy, едва ли сега за един шоколад.

Тези с храните много ги харесвам, но съм на зърнена диета и огладнявам само докато ги гледам. Joy Flushed

# 185
  • София
  • Мнения: 9 850
Още не са, обаче това е, защото след като приключа даден пъзел, го пускам за продажба Simple Smile Друг е въпросът дали и кога някой ще го вземе хахах Simple Smile
Vervam, моля ти се, дай рецепта, недей ме мъчи Simple Smile Знаеш ли как ми се хапва нещо вкусно ягодово-шоколадово? Simple Smile

# 186
# 187
  • Мнения: 11 818
Завършен пореден Климт с приятел като подарък за негова близка - Жена с ветрило, 1000 части, D-Toys:




И отново странност при мен! Една от частите е различна цветово, но влиза като форма на последното празно място. Добре е, че не е на място, на което щеше да се забелязва:




Ето и как е точно на кутията:


Вижда се само като се вгледаш, но се чудя как е възможно това.. Вероятно е от друг пъзел, т.е. една матрица ползват за много картинки.. Та и това ми се случи след трите повтарящи се части при кактусите на Heye.
D-Toys редя за пръв път, ако изключим посочения дефект, качеството беше добро към високо! Бях скептично настроена, след прочетените коментари за марката, но си беше напълно ок, а и не са въобще скъпи! Но говоря конкретно за тази серия, не знам при други как е, тези се водят High quality.
Пъзелът е вече подарен и закачен, жената едва ли ще забележи:

Но все пак се чудя дали да пиша на Озон или D-Toys. Вие как бихте постъпили? Да знам занапред, ако ми се случи пак.. Защото ако частта беше някъде другаде, напр. при шията на жената на белия фон.. задължително щях да търся начин да се оправи! Знам, че пишете при липсваща, изгубена част, но моят случай е подобен.. пак е води липса, нищо, че бройката е точна, има несъответствие!

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 21:01 от Сиси ♥♥

# 188
  • Мнения: 5 289
Много е красив!

# 189
  • София
  • Мнения: 9 850
Много е хубав, харесва ми.
Обаче тази история с частта е просто... Аз бих писала на D-Toys, явно при тях е проблемът. Озон биха ти изпратили нов пъзел, за да замениш липсващото парченце, но при все че вече е нареден и рамкиран, едва ли има смисъл.
Напоследък забелязвам, че и известни и доказали се марки като Heye, Ravensburger се излагат с подобни несъответствия - липсващи парченца, повтарящи се такива... Не съм го очаквала от такива марки, честно казано. Знам, че да се греши, е човешко, но пък не са единични случаи вече, което говори за занижен качествен контрол според мен. Хубавото е, че такива марки си държат на името и реномето и ако ги понасметеш хубаво във формата за контакт, те компенсират.
При мен случая с липсващото парченце от Равенсбургер се разреши с няколко мейла до тях. Първия път ми отговориха след почти месец, че препращат въпроса ми към Комсед АД, които пък са им официален представител за България. От Комсед си измиха ръцете, като казаха, че договорът им с Равенсбургер е да покриват липсващи парченца само за пъзели над 5000 части и само ако пъзелът е закупен от тях и пазите касовата бележка. Побеснях и писах на Равенсбургер отново, че от Комсед АД ми отказват да ме компенсират и че до момента този пъзел вместо радост, носи повече проблеми. Отговориха ми след няколко дни, че ми изпращат нов пъзел и съжаляват за създалата се ситуация. Дали и как са се разправили с Комсед хич не ме вълнува, но знам, че в магазин Комсед кракът ми няма да стъпи в близките години.

# 190
  • гр. София
  • Мнения: 1 584
Сиси, възможно ли е да се е получила размяна т. е. Да си сложила правилното на друго място, където е паснало, а това да е останало. Странно ми е да попадне парченце от друг пъзел. До сега не съм имала липси, в един пъзел gibsons имах  допълнително парче извън пликчето.

# 191
  • Русе
  • Мнения: 996
Сиси, възможно ли е да се е получила размяна т. е. Да си сложила правилното на друго място, където е паснало, а това да е останало. Странно ми е да попадне парченце от друг пъзел. До сега не съм имала липси, в един пъзел gibsons имах  допълнително парче извън пликчето.
И аз си помислих същото,дали не сте разменили местата на две парченца.
На мен ми случи преди две седмици с един пъзел на Heye.Парченцата точно на брой и когато дойде момента да сложа последното парче забелязах,че не е съвсем точно цветово(съвсем леко разминаване,трудно забележимо) но пасва перфектно по форма,реших съвсем внимателно да огледам целия пъзел и намерих грешката,просто съм разменила местата на две парченца.И то да кажеш да нямам опит в реденето,за първи път ми се случи след 12 години стаж и наредени над 300 пъзела.
Пъзела е рамкиран с клипс,което означава,че ако ситуацията е същата всичко е поправимо.Освен,ако пъзела не е залепен.

# 192
  • Мнения: 11 818
Момичетааа... Точно това се оказа!! Хем гледах много внимателно, проверих, търсих подобна част сложена другаде, защото и на мен ми се е случвало и то много пъти, особено често като редя рамките!
И знаете ли как го открих, като ви прочетох реших пак да погледна, просто разгледах снимките и кутията и ето в центъра на ветрилото сме сложили тази черна дъгичка:


Да ме прощават D-Toys, че ги набедих! Kissing FaceВ знак на реверанс и компенсация, още веднъж да кажа, че отново бих купила техен пъзел от тази серия, качеството е хубаво! А както по-горе споделяте и при други, доста по-скъпи марки се случва една част да пасва перфектно на няколко места. Може би е нормално, матриците са такива, но когато са близки цветово може да стане объркване.
Пъзелът е залепен, но с лепило за пъзели и както знаете не е проблем да се разменят частите, но дали моят приятел ще го направи при вече подарен и закачен пъзел, малко си е излагация направо Simple Smile)))

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 17:43 от Сиси ♥♥

# 193
  • Мнения: 5 059
Хайде в озон нова промоция,този път на любимите ми Холандски пъзели Heart
Ще фалирам покрай този сайт!
https://www.ozone.bg/promo-jumbo-i-king/?utm_source=facebook& … 4MywHo0UDD3NHcY9c

# 194
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Да, и на книгите пак..аз вече не го отварям. Желязна съм...засега. Grinning
King трябва в промо пакет с мента, глог и валериан да ги продават.

Общи условия

Активация на акаунт