Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 421
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 396
Деница аз захранвам вече от
 10-тина дни , на 4 м и няколко дни започнах , за сега яде всичко което му дам и му харесва, надявам се да продължи така . Има и други мами , които вече захранват , ти ще решиш кога да започнеш , може да опиташ и ако не се получи може малко да го отложиш . Аз започмнах с тиква . 💙

# 496
  • Мнения: 307
Нашата педиатърка каза да започнем със сокове и плодови пюрета. Аз казах добре и сега в края на месеца ще й кажа че съм й дала само зеленчук. Joy другата седмица смятам да й дам един зеленчук да видим какво ще стане. Между другото ако може някой да ми обясни нещо. Давате пюренце и после дохранвате с кърма и постепенно увеличавате пюрето. Когато давате следващия зеленчук пак давате много малко и постепенно увеличавате ама пак с кърма ли дохранвате?

# 497
  • Мнения: 4 400
Привет на всички! Бях ви изпуснала, но сега се връщам в януарската ни група да видя как са бебоците. Нашата бебка е добре, в понеделник сме на консултация и ваксини. Слагаме и ротавирусната. Гледам,  че сте говорили за захранване. Нашата педиатърка също ми подхвърли, че е време от 4-ти месец да я пробвам. Европейското общество  по детска гастроентерология, хепатология и хранене препоръчва захранване от навършени 4-ти месеца до навършени шест месеца (не по-рано от 17-та и не по-късно от 26-та седмица), като точното време го определя лекарят, а и детето. Ако не е готово,  само ще си покаже. Взех да се замислям и за покупка на уред за приготвяне на пюрета. Има ли някой такъв? Добри отзиви срещнах за Филипс  Авент. Ще се радвам да споделите, ако имате опит или наблюдения.

# 498
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз още го мъдря кога да започнем. Хич не ми се бърза, но според консултантите по кърмене според СЗО при деца с алергия било добре да се започне по-рано, защото по-добре възприемали храните и по-слабо реагирали, ако има някаква реакция. И това го чух от двама различни консултанта.
И гастроентероложката каза да не чакаме чак до 6 месеца, та вероятно ще е към 5 месеца и половина.
Мисля да започна с морков, картоф, сладък картоф, пащърнак, тиквичка, тиква.
Имам уред за готвене на пара.
Ще използвам него и ще смесвам с малко АМ или кърма, ако има изцедена и неизядена Stuck Out Tongue Winking Eye .
Реших, че ЗВБ не е за мен. Не ми допада. Ще давам парчета от време на време примерно банан, морков на пара, тиквичка. Но ще си хапва пюренца най-вече.

# 499
  • Мнения: 4 400
О, и аз не харесвам ЗВБ, смятам да следвам съветите на педиатърката при захранването. Подготвям се психически да започна след 10-тина дни. Утре навършва 4 месеца нашата бебка,  така че на 4 месеца и 10 дни, 4 месеца и половина ще я пробвам.

# 500
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз ако слушах педиатърката, вече трябваше да съм дала ябълка на 3 месеца.

# 501
  • Мнения: 4 400
Нашата засега е ок. Няма някакви екстремни идеи, горе-долу сме в един ритъм.

# 502
  • Мнения: 3 269
Аз много харесвам педиатърката. Вчера ми каза, че при изключително кърмени бебета, захранването е след 6 навършени месеца. При бебета на АМ по-рано. Соковете вече се отричат, защото много бързо се покачвало нивото на кръвна захар от тях. Новите тенденции са захранване с тиква.  Не бих правила пюретата аз, защото не знам какъв е контрола на продуктите на пазара. Поне не и в началото.

# 503
  • Мнения: 948
Мисля на 5 м.да захраня. Педиатърката е на същото мнение. При баткото, който беше изключително кърмен го захраних на 6. Ще започна с картоф, тиква след това, зящото е сладка. Пащърнак ще пропусна, има колики още. Дано се получат нещата. Преди сама си приготвях еднокомпонентните, не знам дали има такива пюрета. Бих пробвала.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 22:41 от Maria_Mia

# 504
  • Мнения: 68
Напротив,  оказва се, че не е от СОЦ-а схемата за захранване. Наш роднина, много добър педиатър работи и живее във Франция. Той твърди, че най-новите наблюдения показват, че когато се започне постепенно захранване от 4 месец, детския организъм има повече време да се адаптира и се проявяват по-малко алергични реакции. Ако се започне от 6 месец, то много набързо трябва да приеме различни видове храна, което е по-рисково. Е, че така. Както си мислех да захранвам на 6, сега само чакам да минат ваксините и започвам с плодовите пюренца.

# 505
  • Мнения: 6 622
Хммм, малко ми е съмнително това. Може ли повече информация по въпроса. Линкове, статии....

# 506
  • Мнения: 1 327
И аз така знам.При захранване след 6 м нещата се случват много бързо .Поне по мои наблюдения.Майките въвеждат доста неща за кратък срок.

# 507
  • Мнения: 3 269
И аз така знам.При захранване след 6 м нещата се случват много бързо .Поне по мои наблюдения.Майките въвеждат доста неща за кратък срок.
Голямата ми дъщеря почнах по-рано да я захранвам, но не и да замествам кърмене. Едва след 11м вече имаше заместено кърмене. Защо трябва да се спазва някакъв срок. И да се въведе всичко за определен срок? Аз съм на мнение, че всяка майка чувства най-добре потребностите на детето си. И ако съвпадат с тези на педиатъра ОК. С каката имахме изключителни различия с лекаря. За нищо не го слушах и не му вярвах. Просто беше в нашия блок и ми беше удобно. Сега съм много впечатлена от лекарката на малката и мненията ни се покриват.

# 508
  • Мнения: 133
Момичета утре има черен петък в Хиполенд 25% намаление, а целия уикенд в Комсед 30%намаление Stuck Out Tongue Winking Eye Аз лично ще се възползвам да купя паяк Blush

# 509
  • Мнения: 1 410
И online ще има ли

Общи условия

Активация на акаунт