Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 372
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 326
И при нас е същата работа. Лиги колкото искаш и ръцете се бутат бясно в устата. Слагането по корем не го практикуваме всеки ден, защото много се сърди и никак не обича. А и при него го има проблема с повръщането. Обръщал се е няколко пъти от корем на гръб, а обратния вариант е почти постижим. Не знам вече какво става с това кърмене... Кърмата ми ли намаля, той ли нещо мързелува, но суче по 40мин. Мисля, че ако го оставя и цял ден може да откара. Изглежда все едно си суче (е задрямва понякога), но надали яде толкова, така че явно кърмата ми нещо хич я няма. Тая вечна драма с кърменето. На ръба съм да се откажа. Един рев пада след ядене (и не само). А докато е на гърда е чудо - мятане, блъскане, дърпане...в чудо се виждам.

# 91
  • Мнения: 3 266
Ето една интересна статия защо смученето на разни неща е важно за бебето https://www.jenatadnes.com/malkiyat-prints/zashto-sucheneto-i-la … -vajno-za-bebeto/. И отново моят любим Фройд има отношение към тази фаза.

# 92
  • Мнения: 948
Еее, да, за него ключът за всичко е в кърмаческа възраст 😎
Допълвам:
Аз вече май писах. Обилна слюнка и при нас. Сменям постоянно дрехите. Появи се и впезапен плач. Вече е 3 часа, едва заспа , а от 19.30 е будна. Наподобява ми зъби.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 03:11 от Maria_Mia

# 93
  • Мнения: 1 326
Момичета, по колко спят вашите бебоци през деня? И между всички хранения ли спят? Голям зор е да спи през деня...криви се, плаче, но пак не иска да спи. А ако случайно заспи, то това трае 15-20мин. Вече в чудо се виждам. Нервите ми не издържат. Всеки божи ден рев. Почвам чак да се чудя дали проблема не е в мен. Може би просто не успявам да разбера каква му е драмата. Плаче преди да яде истрично и като гладен, пак така плаче и като се наяде. Понякога му давам още да яде, повръща и пак реве. Вече вдигам ръце. Има някакви ведри моменти през деня, в които се смее, бърбори си и изведнъж пак се почва рев. Приспивам го на ръце по над 30мин, доста трудно обаче. Продължава да реве, изпъва се на дъга и буквално едва го удържам вече. Бясно мятане, гърчене и блъскане е. Някоя от вас с подобен тип поведение на бебето? И как оцелявате психически? Няма и 3мес още, а аз вече се чувствам смазана, страшна истерия е.

# 94
  • Мнения: 55
Момичета, по колко спят вашите бебоци през деня? И между всички хранения ли спят? Голям зор е да спи през деня...криви се, плаче, но пак не иска да спи. А ако случайно заспи, то това трае 15-20мин. Вече в чудо се виждам. Нервите ми не издържат. Всеки божи ден рев. Почвам чак да се чудя дали проблема не е в мен. Може би просто не успявам да разбера каква му е драмата. Плаче преди да яде истрично и като гладен, пак така плаче и като се наяде. Понякога му давам още да яде, повръща и пак реве. Вече вдигам ръце. Има някакви ведри моменти през деня, в които се смее, бърбори си и изведнъж пак се почва рев. Приспивам го на ръце по над 30мин, доста трудно обаче. Продължава да реве, изпъва се на дъга и буквално едва го удържам вече. Бясно мятане, гърчене и блъскане е. Някоя от вас с подобен тип поведение на бебето? И как оцелявате психически? Няма и 3мес още, а аз вече се чувствам смазана, страшна истерия е.
Значи не съм само аз Sad Отделно спи единствено в мен през деня и ако го оставя се буди след две минути с рев. Понякога не мога да отида дори до тоалетната...

# 95
  • София
  • Мнения: 85
Момичета, по колко спят вашите бебоци през деня? И между всички хранения ли спят? Голям зор е да спи през деня...криви се, плаче, но пак не иска да спи. А ако случайно заспи, то това трае 15-20мин. Вече в чудо се виждам. Нервите ми не издържат. Всеки божи ден рев. Почвам чак да се чудя дали проблема не е в мен. Може би просто не успявам да разбера каква му е драмата. Плаче преди да яде истрично и като гладен, пак така плаче и като се наяде. Понякога му давам още да яде, повръща и пак реве. Вече вдигам ръце. Има някакви ведри моменти през деня, в които се смее, бърбори си и изведнъж пак се почва рев. Приспивам го на ръце по над 30мин, доста трудно обаче. Продължава да реве, изпъва се на дъга и буквално едва го удържам вече. Бясно мятане, гърчене и блъскане е. Някоя от вас с подобен тип поведение на бебето? И как оцелявате психически? Няма и 3мес още, а аз вече се чувствам смазана, страшна истерия е.

Бях писала по-рано за същото поведение. И при нас е същият сюжет и започна около втория месец, сега в неделя става на три. Толкова е трудно да заспи през деня, че полудявам понякога. А се вижда колко много й се спи вече. Днес ми отне почти час да я приспя по всевъзможни начини. И аз си мислех, че нещо в мен е сбъркано, но се надявам просто да са в такъв период. В момента, в който усети, че заспива или се унася и започва невероятен рев. И разбира се спи в мен или в количката навън, няма шанс да я оставя в леглото, като максимума сън вкъщи е 30-40 мин. А вечер няма нищо подобно, за което поне съм много щастлива. Опитвам се да изградя някакъв режим и ритъм на приспиване, както вечер, но е много трудно през деня да организирам целия ден в определени часове. Сега докато я приспивам, й пускам една тиха музикална играчка, евентуално да започне да свързва мелодийката със съня. И като цяло се надявам да отмине.

# 96
  • Мнения: 1 326
Значи не съм само аз Sad Отделно спи единствено в мен през деня и ако го оставя се буди след две минути с рев. Понякога не мога да отида дори до тоалетната...
Същата работа и при нас. И аз съм така, не мога да мръдна.
moodie, при вас поне от 2я месец е започнало. От родилното реве като бесен. И определено не мога да се похваля и със спокойни нощи. Има такива де, случва се да поспи 4ч, че и аз покрай него, но не са всеки път. Ужасно ми е трудно и не безсънието и умората ме мъчат, а тоя непрестанен рев. Абсолютно безпомощна се чувствам, не мога да го спра. Да, кротва се в мен често, макар и много трудно, но ме можем денонощно да сме на ръце и в движение, не се издържа. Не иска в люлка, шезлонг, гимнастика, кошара...нищо не иска това дете. Крив му е светът направо.

# 97
  • София
  • Мнения: 85
Значи не съм само аз Sad Отделно спи единствено в мен през деня и ако го оставя се буди след две минути с рев. Понякога не мога да отида дори до тоалетната...
Същата работа и при нас. И аз съм така, не мога да мръдна.
moodie, при вас поне от 2я месец е започнало. От родилното реве като бесен. И определено не мога да се похваля и със спокойни нощи. Има такива де, случва се да поспи 4ч, че и аз покрай него, но не са всеки път. Ужасно ми е трудно и не безсънието и умората ме мъчат, а тоя непрестанен рев. Абсолютно безпомощна се чувствам, не мога да го спра. Да, кротва се в мен често, макар и много трудно, но ме можем денонощно да сме на ръце и в движение, не се издържа. Не иска в люлка, шезлонг, гимнастика, кошара...нищо не иска това дете. Крив му е светът направо.

Пробвала ли си да му пуснеш бял шум, това е единственото, което я изключва като изпадне в истеричен плач?

# 98
  • Мнения: 1 326
Да. Самостоятелно не помага. Ако е на ръце и шумът е много силен има успех. Но мога ли така денонощно... Бяхме прекарали така няколко много критични дни, след това ми кънтяха ушите. В тих вариант не помага шума. Пробвала съм и песнички, както и аз да му пея, сешоар - нищо не е в състояние да го спре. По принцип установиха рефлукс, има си и колики или поне имаше, вече не мога да ги различа състоянията му. Постоянно се стига до притеснението дали не е гладен, но и за това не съм сигурна. Суче по много време, уж имам кърма пък не знам.

# 99
  • Мнения: 55
При нас вечер си заспива сам след баня като му пусна въртележка и музика. Но през деня няма никакъв шанс да заспи сам, без значение къде е. Опитах да дръпна завесите в спалнята през деня, за да станв тъмно и да го излъжа, но ефект нямаше. При нас имаше много колики и единствено гушкането го успокояваше, но вече като че ли отминаха или намаляха, но той все така не иска да стои сам и да се занимава с нещо.

# 100
  • Мнения: 55
За жалост синът ми се роди с аномалия и очакваме операция в чужбина след месец и не смея да го оставя да поплаче за дълго, затова съм принудена да сме като скачени съдове. Надявам се след операцията като се върнем вече да може да се занимава с играчки и да имам малко време и за себе си, че в момента се чувствам като затворник. Обичам безкрайно синът си, но нямам никакво време през деня за себе си.

# 101
  • София
  • Мнения: 85
Явно наистина си го боли коремчето и има дискомфорт от рефлукса, представи си какво е непрекъснато да ти се връща храната Sad  Просто трябва да сме търпеливи и да си припомняме колко са неспособни да се справят с заобикалящата ги среда все още.

# 102
  • София
  • Мнения: 214
M0n17y ако мислиш , че може да е гладно изцеди в шише и виж колко ще изяде и дали ще е по спокойно бебчето. Моя бебок е голям колкото твоя и е абсолютно по същия начин само дето при мен цокне два пъти от гърда и пуска и почва рев .. мляко има но не иска да яде и се съмнявам дали не го боли коремче като цока Sad

# 103
  • София
  • Мнения: 9 108
При нас няма ден с ден еднакви. Понякога може да направи 2-3 дълги съня през деня от по три часа и повече. Понякога може целият ден да не спи почти и само да се унася и ококорва.
По-лесно заспива навън в количката. Иначе у дома в люлката или в кошницата за кола също се случва.
Това поведение с рев и извиване на дъга назад има, когато го боли коремчето и има газове/колики. Тогава белият шум и люшкането помагат частично.
Установих, че като пия сминдух например, после го боли коремчето. Спрях да го пия и се успокои.

# 104
  • Мнения: 307
И моята бебка в последно време е много нервна. Почти не спи през деня. Вечер спи уж или аз съм много уморена и не я чувам.
Като слагате по корем бебетата отварят ли си юмруците? Моята все е със стиснати когато я сложа. Иначе държи главата. Опитвам се да я слагам по корем често но не й харесва, а прочетох на доста места че трябва да се слагат по корем за да се развиват правилно и навреме.

Общи условия

Активация на акаунт