Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 364
  • 742
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 958
M0n17y, излизате ли навън с количка или пък слинг? Предполагам си пробвала, но не се ли успокоява? Нашият също спи по- трудно през деня, когато сме вкъщи, но в количката винаги спи по 2-3 часа

# 106
  • Мнения: 1 326
Излизаме навън всеки ден, когато е хубаво времето. За съжаление обаче имам около 1ч и 30мин между кърменията, в който можем да сме навън. Повечето пъти заспива и му е хубаво в количката, рядко плаче там. Не мога да го кърмя навън, защото буквално водим борба докато суче, освен това още съм и със силиконови протектори и става съвсем сложно. Не знам как да го отвикна от тях. Пробвам го постоянно, засуква и пуска зърното и край, повече не прави и опит докато не сложа силиконовото зърно.
А с изцедена кърма в шише съм пробвала. Един път след това е спокоен, друг път не. И така...не ми става ясно храненето ли е проблема. Може би наистина го боли от рефлукса и оттам идва цялата истерия. Иска ми се да можех да му помогна и да не се стига до този истеричен плач, но понякога каквото и да правя все не помага.
Пускахме секрет от око, защото имаше много гурелчета...ами честито, със стафилококи е. Ще видим какво ще изпише педито. И забелязвам, че отскоро започна да си събира едното оче. Не го прави постоянно, а само понякога. Някоя от вас да е наясно дали е нормално все още или има повод за притеснение?

# 107
  • Мнения: 2 109
Нормално е да са малко кривогледи, нашият много смешно събира очите.
 Аз разбрах, че съм направила грешка, като взех направо кошара и пропуснах коша за новородено. Детето си иска на тясно. Усетих се и му ограничих пространството с възглавници, сега си спи без проблем. Слагам и антирефлукс възглавница, не повръща на нея, но той като цяло вече почти не повръща.
 Също така качвам в къщи зимния кош на количката, във всекидневната спи в него. Отдолу е с извити крачета и си става люлка. Много ми е удобно така, но като излизаме е голям цирк. Бебето в кошницата, отделно коша, ако взимам и кучето става....

# 108
  • Мнения: 1 222
Мони, моята бебка също е със стафилококи, негативен стафилокок предполагам? Вече седмица се лекуваме успешно, надявам се, че ще успеем този път да ги разкараме.

# 109
  • Мнения: 1 326
Мони, моята бебка също е със стафилококи, негативен стафилокок предполагам? Вече седмица се лекуваме успешно, надявам се, че ще успеем този път да ги разкараме.
Негативен какво ще рече? Стафилококус ауреус пише на резултата. С какво лекувате вие?

# 110
  • Мнения: 1 222
Мони, не съм много добре запозната, но стафилококите били положителни и отрицателни/негативни, уж негативните били "по-добре" от другите.
В момента капя 2 вида капки, които излязоха на антибиограмата - Офтакуикс и Софтакорд, по схема ги капем вече седмица и има видим ефект.
Преди това минахме през Тобрекс и Вигамокс, от първите имаше временен ефект, от вторите нулев, само си натрових детето с тях...
Почиствам очите и с лайка, но разредена.

# 111
  • Мнения: 3 266
Моята имаше стафилокок в нослето, 10 дни мазах с бактробан маз. Мисля, че вече е ОК. Вчера бяхме на ваксината срещу ротавирус. Имам съмнения, че ще я повърне, но я задържа Simple Smile. Ugotme86, стискам палци операцията да мине успешно и да остане само лош спомен. Ugotme86, не трябва да се чувстваме виновни, че споменаваме, че за нас време няма. Това не означава, че не обичаме децата. В никакъв случай. И ние сме хора. Просто аз съм се настроила, че всичко се ръководи от бебка. И се наслаждавам максимално на нейните нужди.

# 112
  • Мнения: 21
Мамчета,вашите бебоци спят ли през нощта.Моето момче си спинка през нощта,без да се събужда,но и през деня след всяко хранене си прави лека дрямка.Днес обаче заспа към 14:00 и спинка до 16:00,след това хапна и сега пак заспа дълбоко... не знам да се радвам ли,да плача ли хаха.С мъжа ми сме големи щастливци,бебчо е много добричък,спинка си,гука си,енергичен е,но това спане.

# 113
  • Мнения: 6 622
Момичета, как понесоха ротарикса вашите бебета? Днес бяхме на консултация и педиатъра ни изненада като даде и ротарикс освен пентаксина. Малката го изплю, но все пак ми е притеснено.

# 114
  • Мнения: 3 266
Момичета, как понесоха ротарикса вашите бебета? Днес бяхме на консултация и педиатъра ни изненада като даде и ротарикс освен пентаксина. Малката го изплю, но все пак ми е притеснено.
Преди 3 дни й я даде, никаква реакция досега.

# 115
  • София
  • Мнения: 9 108
Е как така ще даде ваксина, която не е задължителна, без да пита Angry .
Добре, че предупреди, че и нашата е малко джаста-праста в това отношение. Да не ни изненада и нас. Че аз от много чудене последно реших да не я слагаме/даваме.

# 116
  • Мнения: 6 622
И аз мислех да я прескоча,но ..... Тя малката обаче доста успешно я изплю 😁

# 117
  • Мнения: 1 410
Преди време една мама беше писала, че бебето ака зелено и със слуз. От какво беше и как се оправи. При нас също го има Sad

# 118
  • Мнения: 425
Преди време една мама беше писала, че бебето ака зелено и със слуз. От какво беше и как се оправи. При нас също го има Sad

Про нас на няколко пъти е било леко зеленикаво. Но педито ми каза че е нормалномот кърмата.

# 119
  • София
  • Мнения: 9 108
Зелено и слуз може да са симптоми на алергия към белтъка на кравето мляко, особено, ако са съчетани с пъпки/обрив и кисела/по-нетипична миризма на акото. Също газове, повръщане може да има.

Общи условия

Активация на акаунт