Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 428
  • 742
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 9 111
Доколкото знам също важи, освен ако няма смяна на населено място.

# 436
  • Мнения: 2 109
 Мисля, че може да се смени по всяко време с молба в Здравната Каса. Може да звъннеш на телефона им и да питаш. Аз съм звъняла по друг случай и бяха отзивчиви.

# 437
  • Мнения: 1 229
Личен лекар може да се смени по всяко време, но се подава заявление до Здравна каса.

# 438
  • Мнения: 948
Неви,

Вечер я къпя. Пробвала съм всичко. Музика, бял шум, пея..Да не спи след предпоследното хранене, да спи, но да се падне да се храни, когато са минали два часа, за да не е изнервенаа, а да е време за сън.  Да, има колики още и продължавам с капките. Мисля, че и зъби почват. Според педиатърката било темперамент... 🤔🙄

Педиатърката е като ЛЛ. Смяната става януари и юни. MON17Y, моята девойка вдига Т при ваксините. Хем ги разделяме. Синфлорикса по-тежко я приема 38.3 беше вдигнала и дадох панадол за първи път. Ввие имате две ваксини. Звъни й, докато ти вдигне.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 13:08 от Maria_Mia

# 439
  • Мнения: 21
И аз моля за отзиви за моделите раници, които ползвате. В яка чуденка съм какво да взема, ние не сме стигнали см и затова още набелязвам. Иска ми се Тула, новичка, ама много пари, пък и дали ще ни е удобна и ако намеря по-бюджетен вариант, ще е супер.
Памперси по 4-5, като ака + още 1-2.


Ето в този сайт има ергономични раници ”под наем”. http://sgusheni.com/%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0/ И аз искам да си купя,но не знам дали ще иска да стои в нея,а да давам толкова пари на вятъра,мисля да си взема да пробвам. Също така хубавото е,че след това,ако решиш да си я купиш ти приспадат парите,които си дала за нея.

# 440
  • Мнения: 4 671
Благодаря Hug
И аз мислех да наема и да видя различни марки и модели, но в крайна сметка поръчах една Тула. Знам, че е индивидуално и на всеки му пасва различна раница, но реших да е уж най-добрата. Ще се учим и ще настоявам, защото на ръце нищо не мога да свърша, пък ако толкова не се одобри или самата раница не ми е много удобна, ще я продам и ще си взема друга.
Ама и аз съм една ентусиастка Grinning

# 441
  • Мнения: 1 326
Ох, влизам да се оплача и помрънкам. Няма как да ми помогнете, но съм в дупка и се надявам поне малко да ми олекне. Споменавала съм и преди, че малкият е със силно изразен рефлукс. Та, при нас положението сякаш се влошава с всеки изминал ден. Уж рефлуксът се израства и би трябвало по-добре да става, уж сме на лечение, което също трябва да подобрява състоянието му, но....не. Вече съвсем не спи. През нощта по-дълга пауза от 2-3ч няма и то има само една толкова дълга, в която спи наистина и мога и аз да дремна. Всичко останало в денонощието е сън на изкуствена поддръжка от мен. Я държа него, я бибата, все нещо. Иначе се буди и рев до припадък. По цял ден е в ръцете ми, така спи само и лошото е, че започна да реве и да се блъска и в количката, където доскоро беше единственото място, където е спокоен и спи. Все по-трудно става излизането ни. Повръщането стана след всяко хранене по няколко пъти, дави се 5 пъти повече като всеки път след това кашля. Притеснявам се да няма вече някой дихателен проблем. И кулминацията дойде преди няколко дни, когато започна да отказва да се храни. На смесено хранене е първо заради рефлукса и второ, защото почти не иска да суче. Досега се дърпаше и плачеше само на гърда, но вече и на шишето. Днес едва изяде 70-80гр общо. Много ме е страх, че ще спре да яде и не знам какво ще правим тогава.

# 442
  • Мнения: 759
Ох, влизам да се оплача и помрънкам. Няма как да ми помогнете, но съм в дупка и се надявам поне малко да ми олекне. Споменавала съм и преди, че малкият е със силно изразен рефлукс. Та, при нас положението сякаш се влошава с всеки изминал ден. Уж рефлуксът се израства и би трябвало по-добре да става, уж сме на лечение, което също трябва да подобрява състоянието му, но....не. Вече съвсем не спи. През нощта по-дълга пауза от 2-3ч няма и то има само една толкова дълга, в която спи наистина и мога и аз да дремна. Всичко останало в денонощието е сън на изкуствена поддръжка от мен. Я държа него, я бибата, все нещо. Иначе се буди и рев до припадък. По цял ден е в ръцете ми, така спи само и лошото е, че започна да реве и да се блъска и в количката, където доскоро беше единственото място, където е спокоен и спи. Все по-трудно става излизането ни. Повръщането стана след всяко хранене по няколко пъти, дави се 5 пъти повече като всеки път след това кашля. Притеснявам се да няма вече някой дихателен проблем. И кулминацията дойде преди няколко дни, когато започна да отказва да се храни. На смесено хранене е първо заради рефлукса и второ, защото почти не иска да суче. Досега се дърпаше и плачеше само на гърда, но вече и на шишето. Днес едва изяде 70-80гр общо. Много ме е страх, че ще спре да яде и не знам какво ще правим тогава.
Бих ви посъветвала да намерите наистина добър специалист,  но това е мъчение като  за детето, така и за вас.
Очевидно е, че това което евентуално проработва при други деца, при вас не работи. Просто потърсете добър специалист в София и  направете всички възможни изследвания за да се намери решение.
Вече бяхте споменала, че личната ви лекарка  за нищо не става, но тя проблем и тревоги относно вашето дете няма.
Мислих да ви предложа да започнете захранване (при една приятелка проработи (започна с оризова каша,  противно на правилата) , но не съм сигурна, че във вашият случай е разумно.
Стискам палци да остане само лош спомен.

# 443
  • Мнения: 2 109
Мони, наистина потърси друг специалист. За Варна бях чела добри отзиви за доцент Георгиева.
  Ако спи на ръце не става ли да спите гушнати? Ние понякога още спим така, ако е крив през нощта.

# 444
  • София
  • Мнения: 9 111
M0n17y, сигурна ли си, че детето няма алергия/непоносимост към някоя храна в твоето меню - млечни, ядки, сусам, цитруси.
Ние също сме на смесено хранене и бебето започва да връща и става много неспокойно, неспящо и плачещо когато ям нещо, което не му понася (например като пиех таблетки сминдух за увеличаване на кърмата, също така подозирам сусам и кокос). Отделно при млечните има цяла плеяда от сдруги симптоми - обрив, разстройство, сухи места по кожата.
С какво мляко дохранваш? Пробвала ли си да го смениш?

# 445
  • Мнения: 1 326
D.D, за проблема с рефлукса изобщо не коментираме с личната лекарка тъй като както казах е абсолютно некомпетентна. Ходихме при двама гастроентеролози и като цяло предлаганото лечение от двамата е едно и също.
Тес, обмислям да записвам час при Георгиева, макар че уж съм доволна лекарката, която посещаваме.  А за спането, ако имаш предвид гушнати на леглото, няма начин, той няма да спи така. Само на ръце и да го люлям и разнасям.
Зазу, миналата седмица пускахме тест за хранителни алергии и нищо не откриха. Аз имах съмнения за млечните, но явно не е там проблема. А и той е така още от раждането си, все крив, кисел, плаче. Дохранвам с Аптамил АР, но мисля, че проблемът не е в самото мляко, защото понякога яде спокойно, както и от гърда.
Днес отново направих отчаян опит да излезнем с количката и отново завърши по същия начин - с рев и айде вкъщи.

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 15:47 от M0n17y

# 446
  • Мнения: 759
D.D, за проблема с рефлукса изобщо не коментираме с личната лекарка тъй като както казах е абсолютно некомпетентна. Ходихме при двама гастроентеролози и като цяло предлаганото лечение от двамата е едно и също.
Тес, обмислям да записвам час при Георгиева, макар че уж съм доволна лекарката, която посещаваме.
Надявам се, не ме разбирате погрешно, предвид какво споделяте е ясно, че търсите решение, въпроса е, че детенцето на първо място не се чувства добре,  респективно-вие.
Ние бяхме с такъв проблем, а и сега се случва да връща по-малко, но все по-рядко, даже започнах захранване и няма рефлукс след консумация на пюре, което е обещаващо Simple Smile
Успех на вас,  дано скоро да намерят правилна терапия

# 447
  • Мнения: 1 326
За по ранно захранване коментирахме с гастроентероложката, но тя предлага при навършени 4 месеца. И да бъде именно с каши с идеята да са по-гъсти и да връща по-малко.

# 448
  • Мнения: 1 410
При нас повръщането почти спря, точно като при рефлукс беше: непрекъснато му се връщаше мляко и той преглъщаше и повръщаше много често. Даже преди 3-4дни така се уплаших: бях пуснала прахосмукачката а той беше на дивана, по едно време го видях цялото му личице, очите му са пълни с повърнато мляко Sad. Картинката беше страшна, като се сетя направо изтръпвам. Явно струята му идва силна и се наяжда за 2-3 Мин и по вече не го оставям. Нямам много кърма но предполагам че е със силна струя и плюс като добавим, че гълта и много въздух поради което беше почнал да повръща на фонтан.
Мисля че ще е по-добре да му даваш наистина да сучи много малко и на по дълги интервали, може стомахчето му да е малко и да яде по малко. Както мисля и че е при нас е така.

# 449
  • Мнения: 759
За по ранно захранване коментирахме с гастроентероложката, но тя предлага при навършени 4 месеца. И да бъде именно с каши с идеята да са по-гъсти и да връща по-малко.
А вие пробвахте ли с антирефлуксови шишета, ние и такива купихме и е факт, че поемат доста по-малко въздух, както и след започването на употребата им започна да се оригва,  нещо, което рядко се случваше преди това.
Просто споделям опит, знам какво беше преди и в съчетание с коликите беше "безкраен купон".

Общи условия

Активация на акаунт