Студенти в UK - 11

  • 67 959
  • 752
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 157
Здравейте, може ли разяснение на това какво означава first choice. Още при подаването ли го определяш  или в последствие можеш да го направиш. А да го промениш може ли?

Кога е по-добре да се подават документите - веднага след 15 окт като отвори системата ли, и защо? И кога ти отговарят?

Още нещо - кога ти потвърждават приема - след като им изпратиш оценките от матурите (ДЗИ)? Защото това е в края на май, доколкото ми е известно, а за общежитие се подава до 31 май, но тогава ясно ли е вече дали си приет?
1. Значи първи избор, на по късен етап ще трябва да изберете основно желание и резервен вариант.До тогава няма значение как ще подредите университетите.
2. Може веднага да кандидатствате, няма значение точно кога, но по рано, по добре. На по късен етап ще добавяте във формата каквото е необходимо.
3.За общежитията обикновено се отваря формата след потвърждението от унита че сте приета.

# 301
  • Мнения: 3 200
BFF_, отговорите на всичките ти въпроси са в UCAS - https://www.ucas.com/undergraduate
Четете внимателно.
Няма никакво значение кога преди крайния срок ще кандидатстваш, ако не кандидатстваш за Оксбридж.
За общежитие обикновено се кандидатства след като избереш Firm, ако Университетът е "отворил" application form, което става около април за първокурсници. Тази информация всеки Университет я има на сайта си, може да уведомят кандидата и с имейл
https://university.which.co.uk/advice/student-accommodation/appl … ity-accommodation

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 11:36 от cool_witch

# 302
  • Мнения: 16
Здравейте! Вашите деца по кое време държаха IELTS?
Също така, някой има ли впечатления от Stirling като град, както и от самия университет?

# 303
  • Мнения: 327
Има ли отделна тема за Brexit или обсъждано ли е вече тук как ще изглежда ситуацията с влизането (и ученето) в страната след октомври?

# 304
  • Мнения: 157
Здравейте! Вашите деца по кое време държаха IELTS?
Също така, някой има ли впечатления от Stirling като град, както и от самия университет?
Няма значение.Може да започнете да попълване UCAS, а когато ви излезе резултата от IELS да го нанесете. Дъщеря ми го държа 2 пъти, защото не си хареса първия резултат. От друга страна е по добре да е по рано, за да може да се концентрира след това върху матурите.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте, може ли разяснение на това какво означава first choice. Още при подаването ли го определяш  или в последствие можеш да го направиш. А да го промениш може ли?

Кога е по-добре да се подават документите - веднага след 15 окт като отвори системата ли, и защо? И кога ти отговарят?

Още нещо - кога ти потвърждават приема - след като им изпратиш оценките от матурите (ДЗИ)? Защото това е в края на май, доколкото ми е известно, а за общежитие се подава до 31 май, но тогава ясно ли е вече дали си приет?

1. Системата отваря Септ, колкото по-рано, толкова по-добре.
2. Определя се first & insurance след като се разбере къде са те приели (в масовият случай - условно)
3. Потвърждават прием след изпращане на преведена диплома (17-21 юни)
4. Всеки уни-т има различна стратегия за общежития, някои приемат още при условна оферта, други не. Аз бях приет в insurance и се случи следното:
1. Firm приемаше заявления за общежития след 1 май и то ако вече имаш безусловна оферта
2. Insurance приемаше всякакъв вид, но поради причината че беше Insurance не подадох, но в крайна сметка, там попаднах и подадох за общежитие в края на юли и след около 2 седмици получих потвърждение за общежитието, че всичко е уредено за моето настаняване.

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 12:19 от petarkh2

# 306
  • Мнения: 1 152
Здравейте! Вашите деца по кое време държаха IELTS?

Дъщеря ми държа изпита в края на февруари/началото на март -нямам съвсем точен спомен, но беше след като вече имаше 5 условни оферти от унитата, в които кандидатства.

BFF_, няма значение кога ще подадеш документи. Дъщеря ми подаде в края на декември (имам спомен, че беше 26-ти, защото леко ни изправи на нокти 😂). До края на януари вече имаше офертите и после само си допълваше необходимата информация.
Дипломите им раздадоха на 21-ви юни. Тя си я преведе и попълни оценките в системата. После дадохме дипломата на заклет преводач. Историята за firm and insurance вече съм я разказвала 🤪
Ако нещо Ви притеснява, звънете в университета, който сте избрали, и питайте. Обикновено са много любезни, а и дават бърз отговор.
Успех!

# 307
  • София
  • Мнения: 4 242
Има ли отделна тема за Brexit или обсъждано ли е вече тук как ще изглежда ситуацията с влизането (и ученето) в страната след октомври?
Има тема в Клюкарника, която в последно време е е активна. То май на всички им омръзна дебата. hahaha
На първа страница на тази тема в отделен пост съм дала няколко линка с официалната информация по отношение на университетите.
Теб какво точно те интересува и какво имаш предвид, че ще се случи октомври?


# 308
  • Мнения: 327
Oceans, благодаря за отговора. С точност ме интересува дали ще се изискват визи за влизане в страната, след като окончателно напуснат ЕС. Попринцип следя сайта на Външното им минестерство, ще прочета и какво се е писало по форума тук. Наскоро видях, че при no deal, все пак обещават свободен достъп на ЕС-граждани, които няма да пребивават по-дълго от 90 дни. В моя случай обаче става дума за стаж и няма да съм със статут само на посетител, т.е това правило с 90те дни може и да не важи за мен.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Здравейте, попълвам си регистрацията в UCAS. Не ми е ясно къде трябва да се попълнят резултатите от издържан CAE, виждам полета само за TOEFL и IELTS.

# 310
  • Мнения: 1 141
Към момента никой с точност не може да отговори на въпроса при какви условия Великобритания ще напусне ЕС, в т.ч. за въпроса с визите. Според мен, дори да има такава, при стаж ще издадат учебна виза.

# 311
  • Мнения: 327
Към момента никой с точност не може да отговори на въпроса при какви условия Великобритания ще напусне ЕС, в т.ч. за въпроса с визите. Според мен, дори да има такава, при стаж ще издадат учебна виза.

Така е, прав/а си. Ще трябва да се изчака да излязат окончателно и да обявяат официално как ще стават нещата. Зададох въпроса просто, за да проверя да не ми е обягнала някаква нова информация. Ще следя темата, все пак условията за влизане в страната ще засягат и кандидат-студентите.

# 312
  • Мнения: 3 200
Здравейте, попълвам си регистрацията в UCAS. Не ми е ясно къде трябва да се попълнят резултатите от издържан CAE, виждам полета само за TOEFL и IELTS.
Намери полето Other English Proficiency. Там попълва САЕ.
Другият вариант е да не попълва данни за сертификат и като получи оферта да пише директно на Университета, че има САЕ с резултат...

# 313
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Здравейте, попълвам си регистрацията в UCAS. Не ми е ясно къде трябва да се попълнят резултатите от издържан CAE, виждам полета само за TOEFL и IELTS.
Намери полето Other English Proficiency. Там попълва САЕ.
Другият вариант е да не попълва данни за сертификат и като получи оферта да пише директно на Университета, че има САЕ с резултат...


Благодаря ти. bouquet
Ще разгледам и ще и кажа на дъщеря ми. Снощи по нощите решила да се регистрира ... тя е писала въпроса.

p.p. разгледах платформата ама не успях да стигна до това поле.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 14:38 от Flash*

# 314
  • Мнения: 3 200
Оставете го непопълнено.
По азбучен ред търси ли? Няма как да вляза и да погледна

Общи условия

Активация на акаунт