На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 25

  • 105 629
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 775
Планирам ходене до Одрин за един ден.
Според вас дали ще е по-спокойно на 29.04.19 или да го оставя за 30.04.19?
Смятам да се разходим из центъра и в мол Erasta.Познати, които ходят ми казаха, че спокойно мога да плащам с карта.Има ли смисъл да обменям повече пари или наистина е така?


И Границата и града никога няма да е спокойно през weekenda

# 241
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Blue Turquoise, благодаря за информацията.

BsrnX, благодаря и на теб.Точно поради тази причина се чудя дали да е в понеделник, когато в БГ е също почивен ден или да отидем във вторник, когато тук е работен ден и само мога да предполагам, че ще има по-малко коли на границата.

# 242
  • Мнения: 795
Да попитам ще ми дадат ли в аптека Ривотрил, който преди години тук се даваше със зелена рецепта или да не се надявам. Преди 2 г точно от Турция ми донесоха една опаковка, но не знам как е ставало.

# 243
  • Мнения: 5 386
За обмяна в лири около 100 лв. Другото - плащане с карта. Аз се върнах с лири, само на борсите, които не харесвам, плащах в кеш, защото не ми се губеше време да питам и чакам отг-ри дали имат възможност за плащане с карта. Оттам купих само неща, които не видях в магазините , напр. ROXY сапун на гранули в пакет, няколко препарата и хигиенни дреболии.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Здравейте. Искам да ви попитам знаете ли дали в Одрин продават капсулите за кафе на Nescafe Docle Gusto, и ако да къде и на каква цена ориентировъчно ? Благодаря, предварително
39,95 лири, купено от Мигрос на 19,04

По-скъпи идват, но има различни видове, които не се предлагат тук или се предлагат само онлайн
Така, че ако сте им фенове- може да си позволите и този гъдел

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 21:36 от makak

# 245
  • Мнения: 351
Планирам ходене до Одрин за един ден.
Според вас дали ще е по-спокойно на 29.04.19 или да го оставя за 30.04.19?
Смятам да се разходим из центъра и в мол Erasta.Познати, които ходят ми казаха, че спокойно мога да плащам с карта.Има ли смисъл да обменям повече пари или наистина е така?

Вече е писано по Вашето питане, но споделям моят опит. Миналата година, когато почивахме за 6 септември и ние тръгнахме за Одрин. На Бг границата минахме за 10 мин., но на безмитната ни чакаше голяма опашка и голямо чакане. Отново имаше срив в системата на турските митничари.Ето днес се получи същата ситуация. Моят съвет е ако имате възможност ходете в делнични работни за България  дни. В Одрин е  спокойно,стоките са в наличност. И можете да намерите място за паркиране.

# 246
  • у нас
  • Мнения: 5 715

На коя граница сте били и в колко часа се наредихте на опашката?

На Лесово /Разпети петък/ от ранни зори километрична опашка. Предполагам към обяд е била над 5 км. Ние, когато отидохме бяхме на около 2,5 от първите неработещи гишета след Лукойл. За минути пристигнаха още 30-40 коли. Както винаги имаше нагли тарикати, които изпреварваха всички и се набутваха отпред.
От турска страна системата на определено време спираше за по 2 часа. И на отиване и на връщане.
На отиване чакахме 5 часа и половина, а на връщане - 3,5 часа.

Подробностите след празниците Kissing HeartStuck Out Tongue Winking Eye

На всички желая весели и светли Великденски празници! Kissing Heart

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
На отиване, на КА. Чакахме от 8 и минахме точно в 13.00. Най ме дразнеха пререждачите - нагли, нахални, имаше ударени коли и 2-3 леки сбивания. На връщане минахме през Лесово /отидохме при родителите ми в Бургас/, чакахме само час, и то защото хванахме смяната.

# 248
  • Русе
  • Мнения: 7 058
ЗлаВещица, преди малко във Фейсбук гледах, че в петък и при Лесово е имало опашки от по 4 км. Сривът в системите им явно е бил навсякъде. По новините го представиха така, сякаш е бил само на Капъ Куле.

# 249
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен,предстои ми пътуване до Одрин. Темата следя с голям интерес, изключително полезна и изчерпателна😊

# 250
  • Мнения: 2
Здравей  maga_bg,
преди няколко дни ходихме по повод ремонт на баня. Истина е,че цените са много по-ниски от нашите. Взехме моноблок за ъглов монтаж в комплект с биде и седалка с плавно затварящ се капак за 600TL , т.е. 177,50лв. от ATA Dekor, намира се в складовете, срещу магазин TEKZEN/стига се по околовръстното/. Мивката, която взехме е тип купа - 45см. е 200TL или 59лв. Магазина се намира на 1 пресечка от ATA Dekor .Тук най-евтиният вариант е около 90-100лв. Гранитогрес 15/60 дървесна шарка, купихме от склад за плочки Trakya Seramik, който се намира  на влизане в Одрин, точно преди моста в дясно, виждат се отвън палети. Цената направо ме шокира, защото в Home max цената на тези модели и размери е 27,99лв/м2, а там е 30TL или 8,87лв/м2.
Лесно можеш да се ориентираш за магазин TEKZEN, като отвориш google maps  и напишеш  Edirne. На картата ще се ориентираш, като де движиш все покрай канала в южната част на града. Надявам се информацията да ти е полезна.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 79
Здравейте,къде да се насоча в Одрин за дрехи made in Turkey  от типа с  камъни,перли и имитации .

# 252
  • Popovo
  • Мнения: 1 630
Здравейте,къде да се насоча в Одрин за дрехи made in Turkey  от типа с  камъни,перли и имитации .
Ходих преди две седмици, точно с идеята си купя турски дънки и не само..От тук редовно си купувам What's up,  Liuzin, Red Blue.
За съжаление, не намерих нещо такова.Пълни боклуци.Да не споменавам пък мола, ужасни стоки, като кройки и материи.Може би тук в темата съм единствената разочарована от посещението ми в Одрин.Но пак казвам, че съм била на шопинг за дрехи.За другите стоки, няма какво да коментирам, тъй като има много постове кое е изгодно, и кое не.

# 253
  • Мнения: 3 730
Здравейте,къде да се насоча в Одрин за дрехи made in Turkey  от типа с  камъни,перли и имитации .
Имитациите са по пазарите и по целия център.

# 254
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Миналата година по Великденски празници беше същото по границите и на МТ и КА, едва ли е съвпадение! Не вярвам да е срив в системата...

Общи условия

Активация на акаунт