На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 25

  • 106 922
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 576
За дрехи на мен ми харесват Addax, имат магазин в центъра, дрехите им са по-младежки, наподобяват на Bershka.

# 271
  • Мнения: 8
Здравейте, бихте ли ми казали, след като вече са електронни винетките, дали трябва да имам разпечатка, че съм я закупила?

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 641
На никой в Турция не му пука дали имаш закупена винетка  и никой не ти я търси.

# 273
  • Мнения: 8
На никой в Турция не му пука дали имаш закупена винетка  и никой не ти я търси.


Ясно, разбрах!
предполагам, че съм разбрала погрешно информацията в началото на темата.


" ВАЖНО!
На границата трябват задгранични паспорти, зелена карта за колата,  малкия талон, отрязък от винетката

# 274
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Разбира се, че е важно! Преди да влезете в Турция, все пак минавате през БГ властите. Спират от нововъведената служба “BG Toll”, които имат задължението и правомощията да проверяват наличието и срока на валидност на винетката. Тази служба спира вече и на произволен принцип по пътищата на БГ. Ако нямате винетка- ще Ви отбият встрани и какво следва- не знам. Моята кола е вече с ел винетка, но нося листа с платежното в документите си. Колата, с която минаваме граница, все още е със стикер, който проверяват.  

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Не, аз не съм разбрала
понеже темата е за Турция - помислих, че питането се отнася за там
В Бг. си важат правилата, които са еднакви за цялата територия, а именно
Скрит текст:
"В сила от 1 януари 2019 г. в България се въвежда електронна винетка за ползване на републиканската пътна мрежа. Цените на е-винетките остават непроменени за всички превозни средства. От 2019 г. се въвежда и уикенд винетка за леките автомобили. С влизане в сила на е-винетката отпада необходимостта да се залепва стикер на предното стъкло на автомобила. При проверка от контролните органи на пътя шофьорите не са задължени да представят документ, удостоверяващ закупена винетка. "Това важи и за границата- тя също е територия на Р.България
Това че ти имаш някаква разпечатка- не е документ за проверяващите от Бг Тол. Трябва номера ти да фигурира в системата им. Няма номер в системата - акт.Възражения и обжалвания по съответния ред. Там вече може да защитаваш правата си с "разпечатки" плащания и каквото допусне компетентния съд по място на извършване на нарушението

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 18:40 от makak

# 276
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Момичета помогнете,препоръчайте ми моля ,хотел за несемейни двойки в Одрин.

# 277
  • Мнения: 5 114
Момичета помогнете,препоръчайте ми моля ,хотел за несемейни двойки в Одрин.

Спали сме в доста от най-обсъжданите - Hilly, Trakya, Edrin, Unisite, Margi... Проблеми не сме имали. Препоръчвам от изброените Марги и Тракия. И двата заради локациите си - зависи какво търсите. Сега, ако трябва да резервирам пак, бих резервирала Тракия. Добра цена, добра закуска, паркинг в двора на хотела, тихо място в центъра.

# 278
  • Русе
  • Мнения: 7 092
****
до началото на 2000 год.  беше хит в Тр.
беше ултра ка4ество на доста високи пари.. със пръст показваха децата които носят някоя блузка  със едно голямо шемпанзе oт пред,   (така бяха тогава  ) нямаше стока за възрастни..
после трябваше теkстила да се бори с Китайската стока и качеството и цената намаля.. После май  фалира фирмата, взеха ги други и така и така ден днешен..

....
Ха! Имах такива дрехи с тази маймуна през '90 години. Една тениска още си я пазя. Тогава беше модерно да се носят по-широки тениски. Давах я лятото  на тийнейджъра, но не искаше да я носи. Щели да му се смеят с тази маймуна.

Не знам защо останах с впечатление, че въпросът е не толкова за качествени, колкото за модерни и актуални дрехи - съдрани, надрани, с черепи, с камъни... Аз също за себе си почти нищо не мога да харесам в Одрин. Пък и по курортите, като сме ходили.

# 279
  • Мнения: 55
Здравейте, обмисляме пътуване до Одрин с цел пазар, но се интересувам и за бебешки стоки (от А до Я 😁) - можете ли да ми кажете има ли такива магазини (прочетох за магазин Bebek) и дали съответно цените им са добри Simple Smile

# 280
  • Мнения: 3 781
Здравейте, обмисляме пътуване до Одрин с цел пазар, но се интересувам и за бебешки стоки (от А до Я 😁) - можете ли да ми кажете има ли такива магазини (прочетох за магазин Bebek) и дали съответно цените им са добри Simple Smile
Бебешките дрехи,одеалца и подобни са много евтини,но кошари и колички не са (особено тези,които са внос).

# 281
  • Мнения: 18
Като коментирате с "брехх", значи сте намерили хубави турски дънки и други дрехи в Одрин.Споделете поне къде точно ги намерихте, да се ориентираме, доколкото е възможно.Сигурна съм, че в темата има и други дами, които ще се възползват от Вашето предложение.Хубав и слънчев ден Ви желая.

Всеки има различен вкус в крайна сметка.Аз лично един единствен път си купих блуза и клин от Уайкики,а ходим всеки месец.Не ми допада тяхната мода,но пък мои приятелки,братовчедка ми и майка ми постоянно си купуват дънки и то хубави вталени модели,но голямо ровене си пада.Купуват си и блузи и какво ли не-пазаруват от Уайкики,Котон,Us Polo.Не ми харесват и зимните им дрехи-палта и якета с изскуствен пух по качулките и ръкавите-евтино,но страшно грозно.По мое мнение за мъжете има много по-голям избор-мъжа ми всеки път се връща с един багажник покупки за него 😁
и аз така. Всеки път за мъжът ми и синът ми пазарувам от Уайкики от -до. Всичко което им трябва да всеки сезон: тениски, блузи, дънки, панталони, якета, жилетки....всичко.
Аз все не си харесвам нищо. Дори последния път мъжът ми се ядоса и реши, че се лигавя. Натика се в женския сектор, рови, търси и накрая си призна, че няма какво да вземем.
Иначе синът ми преди всеки сезон започва да пита кога ще ходим, че имал дрехи за пазаруване.

# 282
  • Мнения: 599
В Лозенград освен Уайкики и Де Факто има ли магазини и на други марки?

# 283
  • Русе
  • Мнения: 7 092
sunsvet.dimitrova, това за Уайкики все едно за нашето семейство е писано Joy А имам чувството, че тук, в магазина им в Русе е още по-зле положението с женските дрехи. Тази пролет не пуснаха ни едно "кожено" яке. Всъщност имаше един модел но в тийнейджърския сектор. А в Одрин имаше различни модели, но пък бяха лелешки Joy

# 284
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 935
При нас е точно обратно в Уайкики. Аз се обличам основно от там - якета, дънки, тениски, блузи. За ММ имаме само 1-2 панталона, няколко по-спортни ризи и 2 якета. Тениските са му все къси, блузите и те, дънки неговия номер не харесваме модел или плат. Добре, че Лидл пускат дрехи за големи хора, че с неговия ръст е адски трудно. А и като че ли само лидлските дрехи си отговорят на размера. Във всички други магазини уж е голям номер, а все до пъпа, а ръкавите до над китката. Тръгнем ли за дрехи, настава тих ужас.

Общи условия

Активация на акаунт