Фотография - 86 тема

  • 36 341
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Темата наистина се е пораздвижила ♥️
Страхотни портрети видях Heart
Имам си два модела вкъщи,но трудно застават да ги снимам,а като се отдаде възможност да ги снимам, снимките са по-скоро в графа"семейния албум" и така Simple Smile






Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 15:44 от Анонимен

# 286
  • Мнения: 11 315
Аз пак се развихрих из кухнята тия дни на семейна тема

Майка и дъщеря


Семеен портрет 1


Семеен потртет 2

# 287
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358


Кате семейния портрет ми харесва....може би щях да имам друга текстура обаче. Нещо залитам на тъмно напоследък

# 288
  • Мнения: 11 315
Хера, аз намалих опасити на текстурата, иначе се губеше много от детайла.

# 289
  • Мнения: 3 674
chockolina, благодаря за приемането.  Добре , че си успяла да си възстановиш снимките...Жалко за снимките във Франция, искаше ми се да споделиш някоя... Обожавам Париж!!! Heart Eyes Бях там на гости  миналата година, но за съжаление без Никончето, та нямам хубави снимки от там, само с мобила..

Хера, каква красота е тази твоя капка, разглеждах я 5 минути!  Heart Eyes С макро обектив ли си снимала?
И да, точно така, и Сонито има тази функция"следене на очи" за това бутонче бях споменала в някой от постовете. Там с фокуса няма пропуск Ще минавам на безогледалка, леки са и много удобни. От Никона с макрото 105, си спомням, как ме болеше ръката, докато висях замръзнала над  hahaha цвете с пчела, калинки, пеперудки... Laughing

Hri_s, страхотно нежни и красиви кадри! Flutter  Нещо слагала ли си пред обектива, за да се получат тези светещи сфери...или с ФШ си го постигнала?

Вечерница,
уникални са ти кадрите...какъв замисъл само! Превъзходна обработка...като картини са !!!!  Heart Eyes

Ето и от мен едно портретче , на моята рускиня Heart Eyes.Може да  съм прекалила с ретуша на кожата, исках кадъра да изглежда като рисуван портрет...Понякога ми е трудно да хвана баланса, не мога да се спра с ретуша...  Laughing
Приятен ден на всички!  bouquet





Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 23:49 от Roza17

# 290
  • Мнения: X
Roza17,благодаря ти Simple Smile Не разбрах за кои сфери ме питаш,но не съм слагала нищо пред обектива.  Обектива е Сигма Макро 105-ца, а бокето е от капките вода по мъхчетата.

# 291
  • Бостън
  • Мнения: 13 503
Веч, щерка ми видя кадрите ти и веднага каза "Сложи му лайк, виж колко са готини и креативни!"

Нел, ти си такъв нечовешки талант! Не си поискала портрети, не си постигнала портрети!

Много красиви макрота гледам и ви се възхищавам как имате спокойствието и времето да снимате макро Simple Smile

Роза17, ако гониш руските визии и на "класически маслен портрет" освен тонирането ползват и текстури; в случая съм съгласна с теб, че си попрекалила с ретуша и не си постигнала това, което си искала.
СЪщо така(надявам се, че не ти досаждам с непоисканите си коментари) позата на модела е твърде "гламурна" и въпреки, че сами по себе си и моделът и позата и кадърът са красиви не са идеален източник за обработка тип "маслен портрет", друго внушение носят.

Аз почти не правя такива обработки, мисля, че съм си играла само няколко пъти, та не съм спец, но просто така ги виждам аз нещата.
Ето един рядък опит за подобна обработка и от мен:
Once upon a time in Quebec.... Canon EF24-70mm f/2.8L USM

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 16:40 от Agent Provocateur

# 292
  • Мнения: 3 674
Hri_s, да за бокето говорех, сега разбрах, как си го постигнала. Прекрасно е  Simple Smile

Нелка, пускай от твоите захарни красоти тук, да им се радваме...помня, че бяха  изумително красиви.  Blush

Agent Provocateur, да съгласна съм с теб. Кадъра е повече в стил "будоарна фотография", тя искаше да пробваме. Аз тогава се учих на един вид обработка от руснака, за който писах в предишен пост. Много се бях запалила, но после ми мина... Сега вече не обработвам снимките по този начин. Неговите портрети  са като картини, както казваш обработка, тип "класически маслен портрет"  .

Страхотен портрет на щерка ти!!! Имаш си страхотна моделка в къщи  Heart Eyes
 
Иначе ето една   обработка по неговата школа...какво мислиш?   Thinking Това са кадри от миналата година, тази година не съм снимала много портрети.

,

Много се радвам на "непоискани " коментари, нали така си помагаме и развиваме  Hug

Wind
, благодаря  Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 23:25 от Roza17

# 293
  • София
  • Мнения: 5 198
Със сигурност не е “пластмасова”
На мен ми харесва
Това като лаик го казвам

# 294
  • Мнения: 11 315
Много ви благодаря за милите думи!
Много отдавна не се бях занимавала с нещо друго освен да снимам бебета и деца и си беше чисто изкушение да изпълня идеите си в последно време.
Хриси, много ми харесват летните ти бокета!
Роза/Ръкавичка, много приятни портрети!
Агент, кажи на Анджи, че съм и фен!

# 295
# 296
  • Мнения: 22
Момичета привет, оставям тук един голям отражател 5 в 1 (120х180) на Динафос, който продавам спешно, ако на някой му трябва.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=129303

Поздрави и страхотни снимки видях !

# 297
# 298
  • Мнения: 3 674
 Един ЧБ кадър  за лека нощ.... Simple Smile
 Обожавам ЧБ, знам че , за цветя е хубаво да е цветен кадъра, но реших да експериминтирам  с ЧБ!


# 299
  • Мнения: 1 669
Роза, аз през май смених канончето със Сони А7III, и съм много щастлива. Не снимам толкова, колкото ми се иска, основно по семейни причини (мъжът ми беше два месеца и половина с патерици), но вече смятам да поправя това. Взех си го в комплект с 85/1.8, който е страхотен обектив, бърз и наистина остър. Понеже от два-три месеца се оглеждам за 35мм, за рождения си ден получих подарък "ваучер" и се надявам до месец/два да съм решила дали ще е Сигма Арт 35мм или новия 35/1.8, който Сони пускат сега, в края на месеца. Арт обективите са ми фаворити отдавна, но пък вторият ще си е нейтив за системата и би трябвало да има по-бърз фокус. И е супер лек. Ще го мисля още малко.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 08:22 от Кайлис

Общи условия

Активация на акаунт