Фотография - 86 тема

  • 36 410
  • 751
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 807

Нещо не разбрах 🙄



# 331
  • Мнения: 454
Да налея и аз масло в огъня - не е важен ДСЛР-а, важни са обективите, които му слагаш Wink

А в случая е важен и ДСЛР-а,
Скрит текст:
защото не могат да се ползват хубавите и евтини обективи от "D" серията на Никон, поради липса на автофокусен мотор в тялото. Да не споменавам за почти сигурното посещение на сервиз след купуване на почти всеки нов обектив заради големия шанс да се яви я фронт, я бекфокус.  IMHO, казано на чист български Laughing - за същите пари е по-добре е да се почне с тяло от 7ХХХ серия на старо и по-хубав обектив.

П.П. По-горе съм пуснал една снимка на цветче, която по принцип е брак по фокус, точно заради наличието на бекфокус в тялото, с което е правена - Фуджи С 5 Про и обектив 16-85.
А най-важно е устройството зад камерата Stuck Out Tongue

Iskrenna84, хоризонтът на снимката е крив, това има предвид Мунчо.

# 332
  • Мнения: 807
Ааа, благодаря Вейда за разяснението.
Ами не знам как се прави.Просто застанах на кея и снимах.
В смисъл,не се водя от някаква теория,а просто снимам това което ми хареса.

# 333
  • София
  • Мнения: 2 922
...В смисъл,не се водя от някаква теория,а просто снимам това което ми хареса.


Значи все още не ти трябва и голям черен фотоапарат. Едно Сони RX100 ще ти е достатъчно поне за една петилетка напред.

https://magazin.photosynthesis.bg/bg/19497-tsifrov-fotoaparat-sony-rx100-iii.html

# 334
  • Мнения: 807
Да, може би 🤔
Сега разбирам,че съм имала много грешна представа за фотографията.
Сигурно, защото снимам по скоро като хоби и като релакс.Не обичам да обработвам снимки и не го правя.
Благодаря за насоките относно фотоапарата.Предполагам,че ще си остана със телефона.



# 335
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 751
Вейда,  взе ми думите за ЗАУ.  Blush

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 10:24 от Лолита

# 336
  • София
  • Мнения: 2 922
Вейда,  взе ми думите за ЗАУ.  Confused

Aре с'а:laughing:! Говорите за ЗАУ, а тичате с големи черни фотоапарати в ръце Simple SmileSimple SmileSimple Smile



Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 10:42 от Mунчо

# 337
  • Мнения: 3 674
Да налея и аз масло в огъня - не е важен ДСЛР-а, важни са обективите, които му слагаш Wink

А в случая е важен и ДСЛР-а, защото не могат да се ползват хубавите и евтини обективи от "D" серията на Никон, поради липса на автофокусен мотор в тялото. Да не споменавам за почти сигурното посещение на сервиз след купуване на почти всеки нов обектив заради големия шанс да се яви я фронт, я бекфокус.  IMHO, казано на чист български Laughing - за същите пари е по-добре е да се почне с тяло от 7ХХХ серия на старо и по-хубав обектив.

П.П. По-горе съм пуснал една снимка на цветче, която по принцип е брак по фокус, точно заради наличието на бекфокус в тялото, с което е правена - Фуджи С 5 Про и обектив 16-85.

Аз имах проблеми с всичките ми обективи. Единия имаше фронт, а другите бекфокус. Не ми се даваха на сервиз, трябваше да чакам месеци, а аз тогава бях в период на яко снимане... та си ги настроих сама с finetuning/ мисля се казваше функцията / , това беше преди 3 години. Намерих много хубави материали, как да направим сами тази фина настройка на фокуса, като  за тази цел си купих едно картонено такова устройство, с начертани цифри като по линейка вертикално по него...от нулата надолу и нагоре...и целта беше фокуса да е на нулата. Помня, че редих малки батерии, изпарвени и на разстояние вертикално една зад друга, за да сверя фокуса къде  е...някъде в ю тюб видях идеята  Laughing Помня,че единия ми обектив отиде  чак на -10 / бек фокус / Сега са уж точни, но бая си играх.

Една особена китка  от мен...  Sunglasses не знам, как се казва, много съм зле с имената на цветята  Laughing



И още една китка....с незнайно име  Laughing

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 12:45 от Roza17

# 338
  • Бостън
  • Мнения: 13 544
Мунчо, много добре го каза, ама аз нали съм си проста канонска кака, та у наше село си закачаме хубавите обективи и на по-стари и евтини тела и не се сещаме, че това не е правило навсякъде!

Но така е, задапаратното е най-важно... не виждаш ли светлината и композицията и профи техника за стотици хиляди няма да ти помогне!

Като сте казали китки, китки да са Simple Smile

- това е снимано с първото ми макро 100/2,8


- а това със 135-цата

А тези със телефона през прозореца на движеща се кола и си ги обичам също толкова много:




# 339
  • Мнения: 3 674
Агентче, страхотни китки, каква светлина само... Flutter
А тези с телефона са много готини, особено втората ме кефи яко. Ако не беше казала, че е с телефон, щях да  питам дали не е правена с fish eye -фишай / рибешко око/ такова усещане имам за последния кадър...

Мунчо, чак сега зърнах ЧБ кадъра с цъфналия цвят на дръвечето...красота!!! Харесва ми как си кадрирал, почти golden ratio ...

Една самотна шишарка... hahaha след дъжд  

Хубав петък!   Heart Eyes  Някои отиват на работа...  Tired



# 340
  • Мнения: 454
Вейда,  взе ми думите за ЗАУ.  Confused
Aре с'а:laughing:! Говорите за ЗАУ, а тичате с големи черни фотоапарати в ръце Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Скрит текст:

Аз тичам с безогледален...

Не съм мн по китките, но ей този люляк си го харесвам:


# 341
  • София
  • Мнения: 2 922
Хайде още една преработена китка от пробата на Фотоскейп (нещо като ГИМП, но по-елементарно)



П.П. Филтър имитация на цветен филм Агфа.

И малко свободни съчинения на тема "Цвете от луната"





Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 18:18 от AnMary

# 342
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Момичета, хиляди, хиляди благодарности! Толкова много хубави думи сте ми отправили, че чак ми е неудобно да отговоря, защото каквото и да напиша, все ще е малко.  Embarassed

Агенте, а ти, която си ми еталон за толкова много неща, просто...  Heart Eyes
И цветята ти - прелестни!!

Розичке, борчето - любов от пръв поглед, още откак го видях във Фликр.

Аз обичам, даже много обичам да снимам цветя. Особено преди свечеряване, след няколко часа работа из градината, ми е изключително хубаво да взема камерата и да се поразходя или поседя с нея в някой ъгъл.
Тези минути слагат един много хубав завършек на деня.

Но снимки, подходящи за този форум, май нямам твърде много  Confused




Искренна, нищо лошо няма в това, човек да не знае нещо, напротив; знанията са нещо, което се добива с времето. Ако наистина имаш желание да се научиш, тук със сигурност ще намериш много полезни подсказки и съвети. Мисля дори, че по-старите теми са още по-ценни за начинаещия фотограф. Просто обществото тогава беше в един друг стадий, а и се пишеше повече.
Всяка нова отворена страница и линк ще те научи на нещо, ще видиш. Има толкова неща, които са важни, вкл. обработката. Успех!

# 343
  • Мнения: 3 674
Mунчо, лунното цвете e готино....  

Вейда, ох и ти ли си с безогледалка, щастливка! Люляка е много хубав! Heart Eyes

Нелка, как да нямаш неща за показване в този форум?  #Crazy А с този кадър с розата на прозореца, ме разби тотално. С какъв обектив си снимала...?  Flutter То кадриране, то композиция, то боке, то светлина, то обработка...КРАСОТА!!!  bouquet    Ти с фотоапарата си рисуваш бе мило, художник си...  smile3525 Аз си мисля , че няма нещо, което да се хванеш да снимаш, да не ти се получи, и то така ще се получи, че ще е уникално! Моля те, пускай снимки по често, много ще ни  радваш Praynig   Heart Eyes


Искренна
, всички сме тръгнали от нулата, така че, няма страшно. Съгласна съм с думите на Нелка.


И от мен за лека нощ  едно Лунно Цвете/ сакън да не видя и аз от Мунчо/  tooth


Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 23:44 от Roza17

# 344
  • Бостън
  • Мнения: 13 544
Aре с'а:laughing:! Говорите за ЗАУ, а тичате с големи черни фотоапарати в ръце Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Големите черни и особено някои лещи дават качество, което не може да се постигне все още със безогледалка... и не говоря, колко яко може да изглежда кадър от всичко на дисплей на телефон, a като го разпечатам така, за стена. Кoлкото и да не ми харесва това и колкото и да ме боли кръста от мъкнене, факт...
ГоУем цЪрен 1

ГоУем цЪрен 2

ГоУем цЪрен 3

ГоУем цЪрен 4


Кликнете на кадрите за да ги отворите във Фликр и после още веднъж за да ги увеличите до 2048 по хоризонтала за да се види изумителния детайл. Разбира се, това не е нужно всеки ден и всекиму, но понякога е много хубаво да знаеш, че можеш да го направиш. Онзи кадър от телефона със швейцарската серпентина бих убила да си го имам в такова качество!

А този няма детайл, но за да докарам компресията съм мъкнала 200 мм (още помня колко истерично сменях обективи на ръба на Каньона за да не изпусна момента)

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 12:44 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт