Фотография - 86 тема

  • 36 438
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 406
Отново нещата варират от голямо студио с осветление, отражатели за матрака и манекени за дрехите и широк обектив или малка продуктова палатка за чаши и пръстенчета с две настолни лампи и макро обектив. Ще трябва да търсите гуру-та с различни специалности за половината продукти...
да аз започнах да гледам тутариали, видях че за някои от нещата трябват палатка/и - осветление от поне 2 страни на палатката.
Добре да конкретизирам - примерно за дрехи - понеже мога да правя снимките да са с невидим манекен - ако някой ми даде снимките /все още Laughing/ някой учебник / сайт да ми препоръчате от където да се уча, как точно да заснема дрехите. Отделни тутариали гледах... но някак си не са ми схематизирани.

ПП от миналата година съм горд собственик на DSLR Nikon D5300 18-55 мм Laughing но нямам все още снимки, като тези които качвате тук

# 106
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Тези снимки, които качваме тук, са след години, години снимане. Не са от няколко месеца или от миналата година. Simple Smile И все още имаме какво да научим, да се развиваме, да подобряваме. Говоря в частност за себе си, разбира се.

# 107
# 108
  • Мнения: 2 406
Тези снимки, които качваме тук, са след години, години снимане. Не са от няколко месеца или от миналата година. Simple Smile И все още имаме какво да научим, да се развиваме, да подобряваме. Говоря в частност за себе си, разбира се.
ООО сигурна съм в това, Smirk и аз в "моята си" сфера се уча вече с години, не съм си и помислила, че за ден-два ще започна да снимам качествено, но това не ми пречи да се опитам да понауча нещо

Mунчо - благодаря, точно нещо такова ми трябва стъпка по стъпка

# 109
  • София
  • Мнения: 2 923
Докато ровех из клипове за продуктова фотография, попаднах на едно клипче, показващо почистване на шум от нощна фотография, което лично аз виждам за първи път. Честно казано, останах с отворена уста при вида на окончателния резултат. Лошото е, че вероятно повечето от вас няма да схванат за какво иде реч по обективни причини Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

  https://youtu.be/HpwhEyVj0_o

П.П. Май по-правилно е да се каже "технология за избягване на силния шум при нощни снимки от ръка на високо ИСО" Smile.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 22:09 от Mунчо

# 110
  • Мнения: 4 017
Аз това го ползвах при ретуш на стари снимки, преди да пусна филтъра за текстурата на хартията сканирах в 4 посоки обърната снимката и така ги усреднявах. Доста от големите проблеми се премахваха така, не съм се замисляла че и за шум става, благодаря!

# 111
  • Мнения: 2 406
Докато ровех из клипове за продуктова фотография, попаднах на едно клипче, показващо почистване на шум от нощна фотография, което лично аз виждам за първи път. Честно казано, останах с отворена уста при вида на окончателния резултат. Лошото е, че вероятно повечето от вас няма да схванат за какво иде реч по обективни причини Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

  https://youtu.be/HpwhEyVj0_o

П.П. Май по-правилно е да се каже "технология за избягване на силния шум при нощни снимки от ръка на високо ИСО" Smile.

Този урок много ми харесва, благодаря. Проблема е, че трябва да имаш няколко снимки на един "обект"

ПП - за чистене на шум /особено като трябва да се принтира в голям размер/ съм чистила на ръка с доста по-различни начини от този, но пък винаги съм разполагала с един кадър на обект

# 112
# 113
  • София
  • Мнения: 1 210

mimsim, как си чистила на ръка шум?

# 114
  • Мнения: 2 406
Плъгини, наслагвания от други кадри, замазване (ако позволява) после обратен шарп - всеки проект - спрямо проекта Blush

# 115
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честит да ти е, Мунчо!

Аз, също, като Вейда, смятам, че бъдещето е в безогледалките. През годините минах през Канон (много си го обичах) и Никон (който направо ме измъчи последните 4 години, постоянно си търсех фокуса и цветовете хич не бяха моите... хем беше висок клас). След два месеца употреба, определено мога да заявя, че Сонито е голямата ми любов. Снимам и дори няма нужда от обработка в повечето случаи, много му се радвам. Тия дни му купих и една 50-годишна Минолта Роккор с ръчен фокус, просто не мога да повярвам колко добре си пасват Heart

Ето една снимка пък с най-любимия ми обектив, 90 мм макро:
This Rose Got a Lady(bird) by chockolina, on Flickr

# 116
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Чоки, радвам се, че намери твоята любов. Heart

# 117
  • Мнения: 456
Чокс, голям кеф е да имаш в ръката си камера, която наистина ти приляга! Enjoy! Two Hearts Camera

Шум чистя изключително успешно с dfine tool-а на Nik Collection.
Ако един кадър е прекалено шумен и този шум не му отива - заминава в кофата без драми. Ако е прекалено шумен, но със заслужаваща си емоция, то тогава шумът не е драма и може даже да допринесе, ако има и подходяща обработка.
Канонската ми кропка беше мн шумна, дори на ниско iso, таванът беше 600-800. Безогледалките, които съм имала/имам обаче, се справяха/справят доста по-добре. Фуджито го пускам спокойно до iso 3600, знаейки че ако се наложи, ще изчистя шума без да загубя качество. И пак казвам, моето е нисък клас.

Нямам спомен, но със сигурност съм показвала тази снимка тук - Панасоник GX7, ISO 1600, снимката е от лятото на 2015-та (архаична, ако имаме предвид как се развиват технологиите в тази област Stuck Out Tongue Closed Eyes), не е чистен шум:

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 01:41 от Вейда

# 118
  • Бостън
  • Мнения: 13 566
A най-благо е да добавяш шум! Grinning
Например така:

# 119
  • София
  • Мнения: 2 923
Чокс, голям кеф е да имаш в ръката си камера, която наистина ти приляга! Enjoy! Two Hearts Camera

Шум чистя изключително успешно с dfine tool-а на Nik Collection.
Ако един кадър е прекалено шумен и този шум не му отива - заминава в кофата без драми. Ако е прекалено шумен, но със заслужаваща си емоция, то тогава шумът не е драма и може даже да допринесе, ако има и подходяща обработка.
Канонската ми кропка беше мн шумна, дори на ниско iso, таванът беше 600-800. Безогледалките, които съм имала/имам обаче, се справяха/справят доста по-добре. Фуджито го пускам спокойно до iso 3600, знаейки че ако се наложи, ще изчистя шума без да загубя качество. И пак казвам, моето е нисък клас.

Нямам спомен, но със сигурност съм показвала тази снимка тук - Панасоник GX7, ISO 1600, снимката е от лятото на 2015-та (архаична, ако имаме предвид как се развиват технологиите в тази област Stuck Out Tongue Closed Eyes), не е чистен шум ...

 Oлимпуса постоянно е на самотек Wink до ИСО 6400 .

Общи условия

Активация на акаунт