Фотография - 86 тема

  • 36 237
  • 751
  •   1
Отговори
# 165
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Открих правопропорционалната вселенската зависимост между красотата на залеза и броят на полупрозрачните прегради между него и обектива ми... колкото по красив, толкова повече прегради!

(снимано от самолета)

# 166
  • Мнения: 12
Ето и малко миналогодишна лавандула от мен

https://flic.kr/p/2gkZELP

# 167
  • София
  • Мнения: 5 198
Може ли да ви попитам за идеи за vintage editorial wedding photography? С модел .
Въобще какво си представяте под vintage?
И ще ви помоля за мнение.

Напоследък се гримирам и снимам сама .
Снимките ползвам за инстаграм .
Това са част от closeup , направени с дигитален canon 16mp , за съжаление на доста години вече.
Опитах да направя ретуш чрез Фотошоп , но разбира се изобщо не се получи .

Ще изтрия снимките по-късно.
Въпросът ми е , изглеждат ли прекалено аматьорски и направени , не с апарат , а телефон?
От доста време искам да инвестирам във фотоапарат с поне 55мм бленда/ lens (изобщо не знам как се казва)

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 18:46 от Не се сърди, човече

# 168
  • София
  • Мнения: 2 919
Моето виждане за стара фотография (снимката не е моя, но е правена през май месец)

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 08:26 от Mунчо

# 169
  • Мнения: 11 314
Мунчо, за мен това си е чиста сепия.
Винтидж е по-скоро нещо подобно. Поне за мен във винтидж фотографията има засилена текстурена нотка.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 919
...Мунчо, за мен това си е чиста сепия.
Винтидж е по-скоро нещо подобно. Поне за мен във винтидж фотографията има засилена текстурена нотка.

Ето затова на вкус и на цвят няма приятели Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 171
  • София
  • Мнения: 790
Скрит текст:
Може ли да ви попитам за идеи за vintage editorial wedding photography? С модел .
Въобще какво си представяте под vintage?
И ще ви помоля за мнение.

Напоследък се гримирам и снимам сама .
Снимките ползвам за инстаграм .
Това са част от closeup , направени с дигитален canon 16mp , за съжаление на доста години вече.
Опитах да направя ретуш чрез Фотошоп , но разбира се изобщо не се получи .

Ще изтрия снимките по-късно.
Въпросът ми е , изглеждат ли прекалено аматьорски и направени , не с апарат , а телефон?
От доста време искам да инвестирам във фотоапарат с поне 55мм бленда/ lens (изобщо не знам как се казва)

Вечерница ти е дала супер пример за вариант на "ретро" обработка. Снимките на този фотограф също са с ретро визия, по мое мнение, + че са сватбени, каквито ти поиска. https://petarbegov.com Винтидж може да значи много неща - от аксесоарите и дрехите, които се използват, до самата обработка. Има готови присети и екшъни, с които се работи много лесно. Иначе аз бих ползвала текстури, тониране, добавяне на шум, малко хейз.

За снимките, които показваш 55 мм също вероятно няма да ти свърши идеална работа. Според мен си търси обектив с по-късо фокусно разстояние.
----------------
****

Аз пък наесен ще снимам първа сватба и съм се спекла лекичко. Много, много искам всичко да ми се получи както трябва - на мои познати е, но няма да имат друго отразяване на събитието и отговорността ме плаши. Колебая се и да снимам ли със светка, или без... Ще има пълна програма - подготовка, църква, изнесен ритуал, фотосесия младоженци, снимки с роднини, парти... Истинско бойно кръщене за мен. Само подписването в гражданското ще е в друг ден. Не знам дори с колко карти памет да тръгна, дали обективите ми ще свършат добра работа - имам 85 и 35. *гриза си ноктите*

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 18:46 от Не се сърди, човече

# 172
  • Мнения: 451
Мъхче, имаш цяло лято да се подготвиш, ще се справиш! Никога не съм снимала събития, обаче едно варио от приятел, не би ли било добра идея като допълнение към твоите обективи? 24-70, например?

# 173
  • София
  • Мнения: 2 919


Аз по-скоро бих се почудил не колко карти памет, а колко тела да взема Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 07:40 от Mунчо

# 174
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Е, то като е един  фотографът, има ли физическа възможност за повече? Странно ми е като вземат да се кичат по 2, 3 на врата...

# 175
  • София
  • Мнения: 2 919
 Симпатягата от снимката е сватбен фотограф, който живее и работи в Чехия и в Германия. Когато снима навън, носи две единици . На едната е закачен 35-350Л а на другата 50/1.2Л. Първо - не сменя обективи, защото има горчив опит от изпускане. Второ - при повреда на едното тяло, другото все пак продължава да снима, дори и със смяна на обективите. Та въпросът ми само звучи шеговито. А, че трябва да носиш 5-6 карти памет си е отделна тема.

  П.П. И още нещо по повод на картите - за да няма издънки, професионалистите ползват тела с два слота за карти, като дублират по желание кадрите на двете карти или просто втората седи като резерва.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 09:30 от Mунчо

# 176
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Да, за смяната обективите си абсолютно прав. Едно че може да го изпусне, а и се губи време в смяната. Simple Smile

# 177
  • София
  • Мнения: 790
Мунчо, така, така, знам ги аз тези неща, но, уви, засега не мога да си позволя втора камера, а сегашната има само един слот за карти. Пък и, ако преметна още едно тяло, ако не е безогледалка, няма да изкарам 10 часа на крак, абсурд. Ще трябва цяло лято да тренирам гръб, крака, ръце... Мани...

Вейда, где ги тези така любезни приятели? Или ще трябва да инвестирам в някоя втора употреба, или да наема.

Някой с отзиви за 24-70 на Канон?

# 178
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Мъхчееее,  пуснаха ти мухата и взе да го мислиш, нали??? Blush

Аз съм много, много доволна от тамронския 24 70 за Никон, който взех от Чоки. 

# 179
  • София
  • Мнения: 790
Мъхчееее,  пуснаха ти мухата и взе да го мислиш, нали??? Blush

Не мога!!! Прахосмукачка трябва да купувам! Освен това ще ме изхвърлят от вкъщи - нерентабилно излизам.

Общи условия

Активация на акаунт