Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 73

  • 41 863
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 19 690
Точно миналата година януари имах аборт. И преди него ми искаха ПКК + вирусология, и след него на всички пункции, които имах (общо 6 на брой). Преди хистерото също есента. Преди ПРП-тата сега пак. Не е имало случай да няма ПКК и вирусология... МБ се пуска, само ако аз поискам, да. Но една отявлена вагинална инфекция, си личи от километър. Не говоря за тихите нашественици, които се хващат само с изследване, но те правят съвсем други поразии.

# 466
  • Мнения: 542
На мен също винаги са ми искали, не знам, дали правят изключения, защото не съм пробвала досега.

# 467
  • Мнения: 38
Не, процедурата беше март месец... Аз подходих към Персенска със страшно доверие и се надявах в нея да открия моя доктор.... Уви не се случи, но не бих си позволила по никакъв начин да изнасям такава информация, с цел лъжа и съсипване на репотация.... Напротив, възхищавам се на хората, отдадени на своята професия - репродуктивен специалист и доказали преди всичко, че са хора... Всеки има правото мнение и коментар.

# 468
  • Мнения: 19 690
Дид, аз не оспорих правото ти на мнение и коментар. Но, може би, трябваше да спреш с разказа от първо лице. Това, което се е случило с теб и за което си сигурна. Всичко друго са слухове и догадки, поне за мен.

# 469
  • Мнения: 277
Добре аз вече съжалявам, че попитах, че стана една тук .... Момичета важно е да вярвате на лекарите си - намерете лекар с който се чувствате сигурни, това е стъпка номер 1 към бебето! На мен винаги са пускали ПКК, микробиология, виросология преди пункция. Аз няколко пъти съм изказвала притесненията си пред др Персенка от пункциите - правя повече филикули и после съм като парцал няколко дни, само заради това ми изписа антибиотик и ме гледа 2 дни след пункцията и ме предупреди ако нещо има нередно веднага да ходя към болницата. Пункциите може и да не са толкова безобидни процедури. Харесва ми, че др Персенска нищо не ми спестява и не ми дава празни надежди (както са правили други лекари). Тя е лекар с дългогодишен опит и много пациенти са минали през нея, мисля че се е научила, че прекалените надежди не помагат, защото после разочораванието е ужасно.
Аз днес съм след отрицателен тест след трансфер и съм се впуснала в едни разсъждения за бъдещето. Момичета, тази борба за бебе може да е толкова трудна ... понякога се чувствам безсилна пред това, което ми се случва. Все пак си мисля, че някой ден ще се обърна назад и ще разбера, че всичко това било един урок по търпение и че нещата винаги се нареждат!

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 15:01 от Sneji*

# 470
  • София
  • Мнения: 799
За първи път откакто сме тръгнали с ММ по този път се чувствам толкова отчаяна. Февруари месец правих биопсии - имунологичната беше ОК, тази за имплантационен прозорец беше с отклонения. Април сложихме лекарство и направихме контролна биопсия. Обадиха ми се миналата седмица да кажат, че пак има отклонения в резултата и Стаменов иска пак да сложи лекарство този месец и отново контролна биопсия. Отивам днес на проследяване и д-р Тихомирова ми заявява: "А имплантационният прозорец се е регулирал, но сега има отклонения в имунологията" Dizzy Face  Е как така нали беше ОК имунологията .....

Ужасно много се обърках и си мисля - добре де възможно ли е РВМС-то да е повлияло положително на имплантационния прозорец, а да е прецакало имунологията? Почвам да се усещам в някакъв омагьосан кръг от който няма излизане. Точно оправиш едното и се прецака другото AngryCry И почвам да се замислям дали да го слагам това лекарство втори пореден месец....

# 471
  • Мнения: 19 690
Възможно ли е да не си разбрала? newsm78 Защото аз съм имала поне 6 биопсии досега, всички с изместени прозорци и за тях никога не ми е слагал лекарство. Само веднъж имаше проблем с имунологията и само тогава слагахме.

# 472
  • Мнения: 38
Sneji* Искрено съжалявам за резултата.... И да, всичко се нарежда рано или късно, по един или друг начин, просто трябва да вярваме, колкото и да е трудно понякога!

Що се отнася до изследванията - не твърдя, че не са направени, напротив на базата на тях е твърдението ми.

Cristi Нормално е човек да се съмнява и да не приема за чиста монета всичко казано и написано.... Бях свидетел на случващото се за съжаление.... Но както в живота няма безгрешни хора, така няма и такива лекари...... Нека бъдат догадки, не задължавам никого да ми вярва... Силно се надявам тези случаи да са изключения, а сбъдването на мечтата ни цел! ♥️


# 473
  • Мнения: 1 519
Кристи е права, за изместване на имплатационен прозорец не се прави нищо. Няма лечение,само се съобразява кога да е бъдещия транфер.
Може би сте лекували от начало имунологията...

# 474
  • София
  • Мнения: 799
Вие сега ме хвърлихте съвсем в размисъл. Спомням си много точно и ясно думите му след първата биопсия: "Имунологията е ОК, но имплантационния прозорец има отклонения. Имунолозите имат съмнения, че матката изобщо не става рецептивна, затова ще сложим лекарство, за да й повлияем да стане по рецептивна." Това му бяха думите преди 1 месец и е възможно явно и аз да не съм разбрала нещо, но понеже той каза че имунологията е ОК и аз реших че го слагаме това лекарство, за да определим имплантационен прозорец. Сега още повече се обърках

В понеделник се надявам да успея да се видя с него и пак ще го попитам. Благодаря ви момичета Simple Smile

# 475
  • Мнения: 556
Момичета, не знам дали говорите за това "лекарство" - ембрио лепилото (Еmbryoglue) - специална среда, която се използва при ембрио трансфер, с цел да се улесни имплантацията на ембриона. Съдържа важната субстанция хиалуронан, която способства за прикрепването  на  ембриона към маточната лигавица.

На мен ми го поставиха еднократно, 2 дни след пункция, 3 дни преди трансфер.
Различно е от РВМС, касаещо имунологията, за което се взима кръв два пъти.

# 476
  • Мнения: 847
Sneji по този труден път по който вървим всеки има такива моменти. Пациентка съм на клиниката от 2012г и вече имам едно детенце от ин витро в Надежда и повярвай ми когато прегърнеш своето бебе и се обърнеш назад към пътя, който си извървяла ще разбереш, че всичко си е струвало... Не вярвах, че ше събера сили да извървя този път отново, но ето борбата продължавам за да сбъдна и втората си мечта и знам, че няма да е лесно, но ще си заслужава... Успех!

# 477
  • Мнения: 2 144
Борбата винаги си заслужава, след като си успял веднъж. След това си мислех - ето стана веднъж, другият път ще е по-лесно..Нищо подобно. Но все си мисля, че Господ изпраща онези изпитания, които можем да понесем. И те така момичета - всичко ще понесем, стига да стигнат финансите. Човек винаги се мобилизира, физически и психически, но виж финансите понякога имат лимит. Дано стигнат на всички ни.

# 478
  • София
  • Мнения: 23 165
тоя господ е страшен циник  Close

# 479
  • Мнения: 1 845
Привет, отново момичета,
помагайте, моля ви Hands Pray
на 12 ден от МЦ имах в ляво 3Ф х 12 и 2х10 в дясно.
Днес, на 15 ден- в ляво 1Фх16; 1Фх14; 1Ф13.
Току-що излязоха и хормоните: Е2-396 и LH 21,14.
Сутринта след прегледа ми дадоха от манипулационна Цитродит-25 мг и хориомон 5000, като казаха, че ще изчакат хормоните и ще ми звъннат след обяд с уточнение кой кога да си поставя.
от 12 ден съм на клостил 2х1табл. от 50 мг. и днес го продължавам.

Притесняваме ЛХ-то...вие какво ще кажете Persevere

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 10:57 от Devilche

Общи условия

Активация на акаунт