На море в Гърция 2019 - II

  • 51 137
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • софия
  • Мнения: 25 478
Ха, много странно. При мен дава разлика от 5 до 30 евро в двата сайта, вкл. разлика в UK и соm на Direct ferries при едни и същи параметри.
Да, по-високата цена е в DF.

Аз купувам през FH и не съм имала до сега проблем.

# 466
  • Мнения: 11 100
Да, аз ги ползвам от самото начало - създадени са преди 2 години. Те са гръцки стартъп и съм доволна от услугите им. Преди тях съм ползвала единствено собствените сайтове на фериботните превозвачи.
Direct Ferries е британски и кой знае какво ти начислява, а е и агрегатор на оферти от нета за целия свят - не са хора, които имат понятие от доставчиците на услугата и гръцкия пазар.

С Ferries.gr нямам опит обаче Simple Smile виж за справка в сайта на компанията какво ти дава.

# 467
  • Мнения: 3 070
Купувах преди няколко месеца билети през FH и имах някакъв проблем с плащането. Комуникацията с тях след това беше отлична и много бързо оправиха грешката. Оказа се, че парите са минали, просто не съм получила потвърждение на мейла си. Извиниха ми се и го изпратиха.

# 468
  • София
  • Мнения: 11 989
В сайта на Blue Star Ferries цената е същата като в сайта на FH.
Довечера ще пазарувам.
Благодаря Ви.

# 469
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, знам, че е относително, но дали към 7,8 юли ще е топла водата около Неа Мудания, Неа Каликратия?

# 470
  • София
  • Мнения: 11 989
Дефинирай топла вода.

# 471
  • София
  • Мнения: 1 324
Дефинирай топла вода.

Ами, да става за къпане, в смисъл да седиш повече от 20 минути и да не ти е студено.. примерно. Нямам предвид да е 25 + градуса.

# 472
  • София
  • Мнения: 1 695
Средната за юли за района от последните години е 25 градуса https://seatemperature.info/july/halkidiki-water-temperature.html. Мисля, че няма от какво да се притеснявате - юли месец си е топ сезон.

# 473
  • София
  • Мнения: 11 989
Затова помолих да дефинирате топла вода. 25 градуса за сестра ми са студена вода. За други са топла.
Ако лятото дойде тази година, ще е перфектна водата в началото на юли.

# 474
  • София
  • Мнения: 1 324
Много ви благодаря, момичета 😊

# 475
  • Варна
  • Мнения: 3 945
И аз имам въпрос за Кефалония. Ще почиваме на Лефкада и искам да питам дали е възможно да се качим на ферибот до Фискадо (с кола), да отидем до Миртос и да се върнем обратно на Лефкада в рамките на един ден. Ако е възможно, трябва ли предварително да резервирам билети или може на място да се закупят.
[/quote

По добре фери до Сами - Миртос е доста по близо.]

# 476
  • Мнения: 313
Мами, заминаваме за Коринос в края на месеца. Както някой беше писал нагоре, ако лятото дойде, ще е добре 😂 Дайте идеи какво да правим, в случай че не дойде и не става за плаж, за първи път ще почиваме на гръцко море. Мама и тати пътуваме с 2-годишно човече, с кола сме. Мерси!

# 477
  • Мнения: 1 613
Здравейте, има ли някой в момента в Северна гърция, района на Кавала? Как е времето? Ясно, че морето няма да е топло, но поне плаж с басейн дали ще става?

# 478
  • Мнения: 219
Здравейте, има ли някой в момента в Северна гърция, района на Кавала? Как е времето? Ясно, че морето няма да е топло, но поне плаж с басейн дали ще става?

Не знам за Кавала, но сина се върнаха в неделя от Керамоти доволно изгорели от 2 плажа и каза, че водата е доста топла. Стояли са вътре между половин и един час.

# 479
  • София
  • Мнения: 3 459
По плитките места вероятно е по-топла.НИе утре заминаваме за Ситония за няколко дни.На истинско плажуване не се надявам, но поне слънчеви  бани и тихо приятно време дано нацелим

Общи условия

Активация на акаунт