На море в Гърция 2019 - II

  • 51 166
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 182
Точно в края на юни, началото на юли миналата година бяха големите потопи в Халкидики. На Ситония около Никити водата беше изровила асфалта, имаше завлечени коли в деретата, абе ужасТ

# 526
  • На село
  • Мнения: 873
Здравейте, дами-любителки на гръцкото море! Чудна тема е оформила Параход, благодаря за споделеното от нея и от всички вас!
Да рапортувам от Наксос - от миналата събота сме тук - лято е от четири дни, първите три дни бяха леко облачни и ветровити, та поне успяхме да разгледаме това-онова на острова. Във водата повече от 5-6 минути е некомфортно да се стои, но за бързо разхлаждане става.
Днес си направихме еднодневен круиз до Куфонисия - там определено ни се видя по-топла водата. Чудно, дивичко островче, “заплюхме” си го за някоя от следващите ни ваканции.
Първото ни гръцко море беше през септември 2018 на Ситония - Сарти, като предпочетохме да ходим на плаж на Криарици. От пръв поглед се “влюбихме” и даже не можахме да дочакаме 1 юни, за да се върнем отново тук.
Ето и малко радост за очите от днес:




# 527
  • София
  • Мнения: 11 994
Здравейте дами! Днес, Скиатос, плаж Агиос Параскеви. Снимката е на моя приятелка.


И аз я познавам твоята приятелка Simple Smile

Маринова, след месец и аз ще съм там. Ще се радвам на по-подробен разказ и впечатления от Наксос.

# 528
  • Мнения: 194
Точно в края на юни, началото на юли миналата година бяха големите потопи в Халкидики. На Ситония около Никити водата беше изровила асфалта, имаше завлечени коли в деретата, абе ужасТ
Така беше,ние бяхме точно ден след тях ,но за 2-3 дни изринаха всичко.Плажа на Ормос Панягияс беше жестоко изровен,част от пътя и моста отнесени.

# 529
  • софия
  • Мнения: 25 482
Здравейте дами! Днес, Скиатос, плаж Агиос Параскеви. Снимката е на моя приятелка.
Тези са бойните, опитомени лебеди на плажа. Ето ги миналата година
Скрит текст:
Стана ми топло и приятно. Какви сладинки лебедчета са си излюпили.
Няколко снимки от Скиатос, Скопело и Алонисо. Толкова е красиво навсядъде:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 08:58 от zvаnchе

# 530
  • София
  • Мнения: 2 630
Бях останала с впечатлението, че плажовете са предимно каменисти. Радвам се, че има и пясъчни:) Къде има повече пясък? На Скопелос или Скиатос? Много обичам да си събирам интересни миди. На йонийско море ми беше голяма мъка миналата година, че имаше само камъни.

# 531
  • софия
  • Мнения: 25 482
На Скиатос преобладават пясъчните. Не мога да кажа, че добре познаваме Скопело и Алонисо. Бяхме за по ден и на двата като Скопело обиколихме с колата, а на/до Алонисо се придвижвахме с такси и фери. Плажовете, през които минахме и на двата острова не бяха пясъчни. Миди не намерих.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 09:44 от zvаnchе

# 532
  • Мнения: 1 613
В Ираклица времето е супер. Вчера цял ден бяхме на плаж, детето се къпа в морето. Не е много топла водата, но се търпи. Имаше само българи на плажа, доста деца се къпаха.

# 533
  • Мнения: 11 117
На Алонисос има един-два пясъчни плажа, както аз му казвам - един и половина (вторият, червеният Кокинокастро, е смесица от пясък и камъчета в двата различни края). Останалите са каменисти. На Скопелос има и от двата вида, но пак преобладават белите камъчета.
На Скиатос има към 70 плажа, повечето от тях - пясъчни.
Миди и охлюви през сезона трудно се намират, защото плажовете се почистват, а каквото остане - туритистите го обират (иначе ако попадне човек през зимата - има черупки в доста по-големи количества). Скопелос и Алонисос обаче са доста добри за шнорхелинг покрай скалите, виждали сме морски звезди, октоподи, калмари...

# 534
  • Габрово
  • Мнения: 2
Здравейте! До сега не сме ходили в Гърция на почивка. Обмисляме да отидем за 3-4 ден в края на юни . Можете ли да ми препоръчате някъде наблизо до границата/Маказа/ прилични място с хубав плаж. Благодаря предварително

# 535
  • Мнения: 11 117
Керамоти, Авдира (Миродато), Фанари - тези са близо до Маказа.

# 536
  • Габрово
  • Мнения: 2
Можете ли да препоръчате някакви хотелчета или апартаменти в тази част /близо до границата/?

# 537
  • София
  • Мнения: 2 006
Здравейте! Предварително се извинявам, ако вече е отговаряно на този въпрос, но не открих нищо с търсачката.
Моля за съвет относно о-в Закинтос. Как е откъм плаж, храна, цивилизация? Simple Smile Досега сме били само веднъж в Гърция и след кошмарното преживяване (комбинация от кофти хотел, мръсен плаж, безобразни ресторанти и комари като врабчета) не давах дума да се обели пак да ходим. Но ето, че половинката настоява да сменим дестинацията.
Най-притеснено ми е как ще е ситуацията с храната. Ей това място гледахме:
https://www.booking.com/hotel/gr/strada-marina-zakynthos.bg.html

# 538
  • Мнения: 11 117
За Закинтос има цяла тема в "Туризъм" (но е изпаднала по задните страници, защото не е толкова активна), а и тук са споделяни многократно мнения и снимки, може би не търсиш както трябва.

Този хотел е с добър рейтинг, иначе аз не бих отседнала на пристанището и в града изобщо. Закинтос е с безумно прекрасни плажове, но и доста туристически и съответно има някои кофти места. Избягвайте Лаганас, където се събират пияните английски младежи тип Слънчев бряг.

# 539
  • София
  • Мнения: 14 720
Браво на почиващите в Халкидики, секцията в Никити с рекордно висок брой гласували. 

Общи условия

Активация на акаунт