Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 8

  • 41 117
  • 804
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 493
В наредбата ли ги пише документите за записване?

# 241
  • Мнения: 15 032
Аз гледах в сайта на училището, за което кандидатстваме.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 446
Явно в различните училища изискват различен набор от документи. Ние кандидатстваме в три, от които само в едно искат здравно-профилактична карта при записване, в другите ще я поискат през септември. Здравен картон също е вписан сред нужните документи, но по телефона ми казаха, че не им трябва.

# 243
  • София
  • Мнения: 4 493
до сега преглеждах сайтовете на трите училища в които аз съм подала документи и не видях да е изнесен списък с документи за записване. Стои само заявлението и документите към него....

# 244
  • София
  • Мнения: 2 446
В сайтовете, които съм гледала аз, документите са изброени в приложение, наречено График на дейностите.

# 245
  • Мнения: 15 032
Да, при графика на дейностите е, където е казано кога е записването и какви документи изискват.

# 246
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря, намерих го - искат само документа за завършена предучилищна.

# 247
  • Мнения: X
В сайтовете на някои училища си има молба за записване и под нея са изброени и другите необходими документи. Лично аз не намерих нужната информация в наредбата за прием на ученици, може би го пише някъде другаде.

# 248
  • Мнения: 15 032
Ами аз лично се зачудих, защото обикновено здравно-профилактичната карта я искат в началото на всяка учебна година. Обаче в това училище е част от документите, изисквани при записване. И понеже лекарят на детето не е до вкъщи и винаги е лудница, се чудех да се редя ли за тези документи или мога да мина с тези от градината, но явно ще разбера като тръгна да записвам.

# 249
  • Мнения: X
Ако всичко е вписано в картона, вероятно ще можеш да минеш със старите документи. Най-добре някой от опит да каже, но вероятно темата не се следи от майки на първолаци, а само на кандидат такива.

# 250
  • Мнения: 2 810
Никъде не видях да искат здравен документ. Може би ще ни го искат м началото на учебната година.

Питах в градината, от там казаха, че с последното плащане, което може да е та 13 септември от градината ще ни го върнат. Ако ходите до юни на ДГ, ще ви го дадат през юни.

# 251
  • Мнения: 15 032
Е, да де, обаче в училището, в което кандидатсваме, го искат. Освен да споря с тях, другият вариант е да го занеса. А в градината ще ни дадат удостоверението при плащане на таксата. А плащането почва от 04.06., когато почва и записването...

# 252
  • Мнения: X
Аз съм си платила таксите за градината и пак ще ми дадат удостоверението за първи клас на 04.06. То е твърде възможно да не приемат детето на първо класиране, но защо всичко трябва да е в последния момент?

# 253
  • Мнения: 15 032
При нас не позволиха плащане предварително. И аз не искам да е в последния момент, защото не мога по всяко време да отида. Предпочитам документите да са в мен, за да мога аз да определя кога да отида.

# 254
  • София
  • Мнения: 4 493
Днес на събеседване в училището в което кандидатства детето ми, чух от съседният чин една от учителките да коментира, че нямало нужда да се подават документи за второ класиране - останах доста изненадана. Нали за второ класиране се подават наново документи в желаното училище?

Общи условия

Активация на акаунт