Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 270
  • 733
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia
  • Мнения: 245
Здравейте, от коя седмица се следят тоновете в Надежда при нормално протичаща бременност

При мен започва меренето в 34-та седмица с нормална бременност дотук.

# 436
  • Мнения: 176
Относно индукцията, влязох предният ден. Долу в приемната докато ми подготвяха документите ме прегледаха на ехограф и проверка за разкритие. Дадох кръв, след това ме настаниха в гинекологичното отделение и периодично идваше сестра да мери тоновете. Последна храна се приема до към 8 вечерта, вода до към 10-12ч. В 6-6.30 сутринта трябваше да съм готова за клизма, след което директно ме отведоха в стаята за индукция. В 7 ме прегледа дежурния лекар и ми поставиха хапче и така всичко започна.. Информацията е от март тази година.

# 437
  • Мнения: 958
Здравейте , може ли някоя мама минала секцио да ми разкаже как протича то в Надежда ? След него кога ви раздвижват ? От кога бебчо е при майка си ? Доволни ли сте ? При кого е правено секциото ? Благодаря !

# 438
  • Мнения: X
Аз влязох по спешност с кръвно. Не съм се следила в болницата.
Подготвяха ме за раждането призори, към 4 часа, на 3 ет., Гинекологично отделение, бяха много внимателни.
Свалиха ме в родилното,гледаха ме на ехограф, взеха ми кръв, преглеждаха ме. В залата вдигнах кръвно от вълнение, изчакаха малко, говориха ми, опитаха се да ме разсмеят.
Раждах при който беше на смяна.
Много се притеснявах да не би да усещам нещо от операцията - някакво бутане или разпъване, както са ми разказвали приятелки при техни раждания в други болници. Е, нищо не усещах, но бях в съзнание.
Показаха ми бебчето и ме заведоха в реанимация, там ми е мъгла - идваха докторите,които ме оперираха, проверяваха операцията, анестезиолози, довеждаха ни бебчетата, снимаха ни с телефоните, и всичко ми е един миг, на сутринта сами станахме, седнахме,акушерка ни обясни как да го направим.После с инвалидни колички ни закараха в родилното. Аз нямах търпение да се раздвижвам, защото така е най-добре.Веднага поисках да видя бебето и да ми го довеждат.
Предавах го на акушерките след 22 часа и ги молех да ми го довеждат при първа възможност сутринта.
Последната вечер исках да спи при мен, за да свикваме слид изписването.
Ходих да гледам на прозорчето как ми къпят бебето.Идваше неонатолог всяка сутрин да ми обясни как е бебето и ми отговаряше на всякакви въпроси.
Бебчетата на антибиотик бяха в отделна зала от моето.Това много ми хареса.

# 439
  • Мнения: 958
Благодаря за отговора ! Значи раздвижването е бързо след операцията ? Което е супер ! А при желание бебчо може ли да спи при мен през цялото време , а не да го взимат ?

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 17:26 от mmoira

# 440
  • Мнения: X
Ще си разговаряш на място.
Ще трябва да го взимат за тоалет и прегледи при неонатолог и педиатър.

# 441
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Благодаря за отговора ! Значи раздвижването е бързо след операцията ? Което е супер ! А при желание бебчо може ли да спи при мен през цялото време , а не да го взимат ?

Раздвижването е на другия ден след операцията. Една нощ си в реанимация стабилно надрусан. Bowtie
Бебето в родилно може да е при теб през цялото време, като го даваш само за тоалет и визитация.
Описвала съм подробно аз преди. Приемат предния ден - изследвания, консултация с анестезиолог и кардиолог. Последно хапваш тази вечер. Сутринта към 5 те вдигат за клизма и проверка на тоалет. След това си чакаш в стаята за операцията. В предоперационна таткото може да е с теб, докато те подготвят.
След операцията си в реанимация до следващия ден сутринта. Там ти носят да видиш бебето за малко.
Сутринта, когато успееш да станеш и се раздвижиш те привеждат в родилно, където можеш да си с бебето.
Белкин и Стоянова - много доволна съм. Белегът ми е незабележим в допълнение Bowtie

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 17:54 от Вълшебство

# 442
  • Мнения: 807
А нали можеш да имаш свои лични вещи в стаята на реанимацията през първата нощ ?
Питам за неща като зарядно, телефон, нещо друго ценно за теб ?

# 443
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
А нали можеш да имаш свои лични вещи в стаята на реанимацията през първата нощ ?
Питам за неща като зарядно, телефон, нещо друго ценно за теб ?

Зарядно, телефон и минерална вода. Не знам какво друго може да ти трябва, ама ако е малко, предполагам не е проблем.
Останалият багаж ти го пренасят в родилно директно.

# 444
  • Мнения: 15
Здравейте, дочух че секциото в Надежда се прави с лазер, вярно ли е?

# 445
  • Мнения: X
Потребителка тук потвърди в предните постове.
Аз само се чудех.

# 446
  • Мнения: 958
А има ли от вас мама , която е правила секцио в Надежда и не е от София ? Колко време след изписването може да тръгнете към вкъщи? Ние сме от Варна и пътят не е малко , а и с новородено бебче не знам колко време и кога може да пътуваме .

В цената на секциото влиза ли храна за майката ? Чета , че вода трябва да се носи , още ли е така?
   

Как процедират със свижданията ? По колко човека и по кое време са ?

Последна редакция: нд, 28 юли 2019, 12:21 от mmoira

# 447
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Влиза си храната, да. Между другото хич не лошо готвят, избираш си от няколко опции по меню последните дни.
Свиждане всеки ден от 5 до 6. (ако помня правилно) При теб и бебето вътре в отделението може да влезе един човек, може да е различен всеки ден, но не повече от един. В столовата на етажа да видят само теб може да влязат повече.

# 448
  • Мнения: 958
А в столовата може по всяко време ?

# 449
  • Мнения: 260
А има ли от вас мама , която е правила секцио в Надежда и не е от София ? Колко време след изписването може да тръгнете към вкъщи? Ние сме от Варна и пътят не е малко , а и с новородено бебче не знам колко време и кога може да пътуваме .

В цената на секциото влиза ли храна за майката ? Чета , че вода трябва да се носи , още ли е така?
   

Как процедират със свижданията ? По колко човека и по кое време са ?
Аз съм от Кърджали и раждах в Надежда. Изписаха ни в 13ч.и тръгнахме веднага. Храних я един път в движение и спа през целия път. За храната и с виждането вече са ти отговорили, а водата ти трябва за реанимация, няколко часа след секциото дават да се пие, за да се чисти упойката.

Общи условия

Активация на акаунт