За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 315
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 566
Моят син не е имал епизоди от по 4–5 часа, но в редките случаи, когато в бил неутешим, му е било много горещо. Усещам как целия излъчва топлина, напъва се да плаче и му става още по-зле. Свалям дрешки и минавам съвсем леко личицето му с мокра ръка, веднага се успокоява. Другото, разбира се, са колики. На него много му помогна абоколикен, от който пръцкаше и това явно го облекчаваше. Спокойно, ще разберете каква е причината. През другото време спи ли спокойно, новородено, което плаче по 4-5 часа, би трябвало да прекарва останалото в дълбок сън, те се уморяват много лесно.

# 151
  • Мнения: 2 362
И моето бебе не е имало чак такива кризи като толкова малък, но помня, че момичето от стаята ми в болницата много се беше шашнало- още първата нощ като ги изписаха, бебчето беше плакало с часове наред неутешимо..та явно се случва. Аз по принцип съм от по-смелите майки и съм с нагласата, че всичко е наред, прибягвам до лекари в краен случай, но вече чувам няколко много неприятни случая с новородени - просто като са толкова мънички, всичко се развива изключително бързо и трябва да се реагира навреме.

# 152
  • София
  • Мнения: 360
При моят син коликите запонаха също много рано. Почти всяка будна минута ревеше, та има и по-лоши случаи от твоя Simple Smile Да не те стресирам, но нищо не му подейства облекчаващо - пробвахме всичко що се предлага и в крайна сметка навърши 3 месеца и този ужасен период остана в историята. Пожелавам много спокойствие и здрави нерви. И ако има кой да помага поне малко, за да поспиш ще е най-добре.

# 153
  • Мнения: 28
Момичета,търся ортопед за бебка. Педиатърката ми препоръча в Софиямед, но не намерих отзиви за там. Четох само за Драганов и Алексиев. Някой друг да препоръчате? Blush

# 154
  • Мнения: 541
Ден 6 ти все още не е акал сина ми ...спирам захранването и ще е само на кърма , дано не е много гладен . После като започна пак да му давам след ден или два същото количество като вчера например ли ? Слагах му термометър , масажи на коремчето при всяка смяна на памперса, гимнастика на крачетата , круша две лъжички и вода се опитвам да давам , но само няколко капки изпива ...
Кърмата се разгражда от оргамизма изцяло, 6ти ден без акане, ако детето няма оплаквания, за изцяло ок, не е необходимо да му се бърка по дупето с термометри, мушката и други боклуци. Това много сме го коментирали тук. При дъщеря ми рекордът е 10 дни, жива е още, нищо не й е станало.

Направила съм каквото съм преценила . Въпроса ми беше как да продължа захранването след като го спра за ден или два. Благодаря все пак

# 155
  • София
  • Мнения: 360
Започваш с вече въведена храна за ден - два, следиш дали отново ще има реакция и след това може нещо ново, в зависимост от това по каква схема въвеждаш нови храни.

# 156
  • София
  • Мнения: 9 111
При нас в началото - първите 2 седмици имаше такива периоди от по 5-6-7 часа, в които плаче и иска да е на гърда. Препоръчвам ти да се въоръжиш с търпение, напитки и нещо за похапване до теб. Вероятно е адаптационен период за бебето и си регулира кърмата по този начин. Преминава и после се нормализират нещата.

# 157
  • Мнения: 7 776
Нефертити, слагай по корем върху теб човечето. Така му се топли коремчето и те усеща, много успокоява. Препоръчвам и носене в слинг. Помага и за коликите и за адаптацията. Все пак да скоро бебо е бил в утробата ти, на топпло и безопасно, слушал е сърцебиенето ти. А носенето в слинг наподобява това усещане и ги успокоява. А пък ти имаш свободни ръце. Слингобиблиотеките дават за новородени бебчета безплатен тест на слинг мисля, пращат и по куриер, възползвай се 😉
Рената, 80 процента от калориите му до годинката са от млякото ти, от какво да е гладен, че го храниш с оптималната за него храна? Ти наистина ли смяташ,че малко морков или картоф ще му осигури енергията за деня...

# 158
  • Мнения: 4 660
След като изписаха моето бебе плачеше без причина оказа ,че не обича топлото. Разсъблякохме я завихме с тънка пеленка та заспа.

От вчера бебето има лека хрема и бистри сополи. Преди няколко дена и поникна зъб може ли да е от него?  Нали проби?

# 159
  • Мнения: 478
Да успокоя и аз майката на олачвщотоо бебе до колкото е възможно.Моята дъщеря беше така в продължение на поне 2 месеца. Станеше ли 5 часа следобед тя започваше да плаче, ама такъв плач че 4ри баби сме събирали в къщи с доста опит,всяка какво ли не опита, какво ли не ме посъветва... Не помогна нищо. Ревеше по 5,6 часа без да спира. Водихме я на всички педиатри, за които чухме в града, водихме я в по-голям град, пак на най-известния и добър педиатър там, в бърза помощ ни праща една педиатърка, като видя как плаче, без да може никой да я успокои. Е, оказаха се страшно силни колики. Пробвахме всички най-рекламирани и най-скъпи капки и прочие, накрая някакъв лек ефект даде еспумизан л, директно капвах капките в самото шише с млякото. Пълни 4 месеца беше този ад и после както каза една друга мама, всичко това отиде в историята. Така, че ако ви кажат, че бебчето е здраво и има само силни колики, просто знайте че не сте единствените, заредете се с търпение, някой ако има да помага, че иначе не се издържа и дано минат по-бързо при вас. 😊

# 160
  • Варна
  • Мнения: 1 596
И нашият син беше с бистри сополи 2 дни, понеже нямаше никакви други симптоми, които да ме притеснят, не съм писала на педиатърката. Пръсках с  хипертоничен спрей(по съвет на SweetAngel, жалко, че не пише вече, даваше страхотни съвети)  и ампула вит С давам, ако не беше спрял секрета, щях вече да звъня, но след 2 ден отшумя като намаля и плачът вечер. Та аз си мисля, че е от зъби, не е пробил нов, но явно има някакъв процес, макар и да не е видим още.

# 161
  • Мнения: 320
При нас се случваше, защото бебка беше гладна. Не искаше да спи и плачеше, а аз си мислех, че е от колики. Държах я сумати време на гърда и тя ме използваше за залагалка в буквалния смисъл, не сучеше като хората и докато я хванем за малко да ми спре кърмата. От както давам от шише, нещата се нормализираха.

# 162
  • Мнения: 16 871
Благодаря за отговорите. Дано не е нещо сериозно. Звъннах на педиатърката и ще отидем да го види. Каза, че най-вероятно са колики, но може и кърмата да не му стига и да е гладен(не ми се вярва, понеже му давах изцедена кърма и знам количеството). Ака редовно, има апетит, не забелязвам някакви отклонения.
Един страничен въпрос - Ако все пак толкова малко бебе вдигне 38градуса температура , какво му се дава?
Кога му измери Т?
Ако е непосредствено след сън или след като е плакал 5 /10 минути, не я взимай предвид,  ясно защо.

# 163
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте! Днес видях на главата на двумесечното ми бебе едни лющещи се участъци с корички. Звъннах на педиатърката, тя каза, че вероятно става въпрос за нормалните за бебетата млечни корички - крусти. Аз пък си мислех, че те си се раждат /евентуално/ с такива, а не, че може да се появят по някое време. А бебо не имал досега подобно нещо. Та като питах док дали и с какво трябва да третирам, тя препоръча специален шампоан за крусти, спомена марките Биодерма и Юриаж. Бихте ли препоръчали конкретни продукти, може и да не са на тези две марки. Чувала съм, че може да се маже бебешко олио по главичката малко преди баня, но док преди месец каза да не ползвам олио, защото бебчо беше се обринал по личицето (не съм го мазала по лицето). Благодаря Simple Smile

# 164
  • Мнения: 595
Аз на бебчо му ги оставих, имаше много малко,не мога да помогна за продукти.Появяват се, може да се изчистят и след време пак да има.Ако бебето е с повече или с тъмна косичка може и да не ги видите.Зехтин или бебешко олио може да капнете преди банята, за да омекнат, и нежно да срешете после.Хубаво подсушаване, може да масажирате съвсем леко,но не ги чоплете.

Общи условия

Активация на акаунт