За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 412
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Ами честно казано в моите очи например също не е естествено. Но пък не ми дреме другите какво мислят и правят, тяхна си работа.

# 481
  • Мнения: 13 083
На мен пък не ми е естествено в 21 век да се водиш от суеверия.

# 482
  • Мнения: 6 622
Никой не е казал, че е правилно, а че съществуват такива настроения.
Просто в очите на много хора кърменето на 3 годишно дете примерно  не изглежда като най-естественото нещо на света.

Никой не ги спира. Просто е желателно да не се опитват да налагат мнението си.

# 483
  • София
  • Мнения: 2 596
И моя син от 4-месечен е на пода, там се търкаляше от единия до другия край безспирно. Но пролази много късно, в стил командос- по корем. Сега вече лази на 4 крака, но не му е интересно, защото се изправя да върви. Така че и стоенето на пода не е гаранция за скорошно лазене и прохождане, мисля, че е много индивидуално.

# 484
  • Перник
  • Мнения: 435
Аз лично не се интересувам какво мислят хората за премливо и неприемливо, нито някакви олдскуул педиатри, а какво казва например световната педиатрична асоциация по темата. Дали е ок за съзнателно дете да суче още, от гледна точка на правилното му психологическо развитие, от това бих се водила. Иначе в една книжка за отглеждане на бебе от 80-те години може би, на български автори, по която майка ми ни е отглеждала с брат ми, пише да се дава плодов сок от 3 месечна възраст... та ако педиатрите още се водят по тия разбирания няма що!

# 485
  • Мнения: X
Искам да питам как става приема в ясла? Гледам в Интернет пише приема е чак септември, това означава ли, че ако идем да се запишем сега ще сме в листа с чакащи и чак септември може да започна да я водя на ясла? Или, че чак тогава ще ни кажат приети ли сме? Изобщо има ли вариант, в който се записвам и да речем след седмица вече може да посещава яслата? Много ми е неясна цялата работа със записването, чакането, приема и т.н.

# 486
  • Мнения: 635
Лале и аз много четох за яслите. Във Варна разбрах че ако ни приемат в ОДЗ сега децата тръгват чак септември. Ако чиста ясла мисля че може и веднага да тръгне.
Малката ми племенница в Монтана тръгна на ясла в понеделник, и е в чиста ясла.

# 487
  • Мнения: 1 115
За София класирането излиза утре и приетите могат да започнат да посещават ясла септември.

# 488
  • Мнения: 16 874
Лале, изпусна влака.
Вчера затвориха системата, утре обявяват класиранията (1во класиране) за учебната година 2019-2020, започва от септември.
Трябва да се напрви профил в сайта (единн система за ясли и грасини или нещо подобно беше). Отвори там, има много подробно описапше, а и е най-точно.

# 489
  • Мнения: X
Лале, изпусна влака.
Вчера затвориха системата, утре обявяват класиранията (1во класиране) за учебната година 2019-2020, започва от септември.
Трябва да се напрви профил в сайта (единн система за ясли и грасини или нещо подобно беше). Отвори там, има много подробно описапше, а и е най-точно.


И сега означава ли, че чак другата година септември месец ще може да започне да посещава ясла? Защото по принцип майчинството ми е до март Flushed

# 490
  • Мнения: 2 124
Аз лично не се интересувам какво мислят хората за премливо и неприемливо, нито някакви олдскуул педиатри, а какво казва например световната педиатрична асоциация по темата. Дали е ок за съзнателно дете да суче още, от гледна точка на правилното му психологическо развитие, от това бих се водила. Иначе в една книжка за отглеждане на бебе от 80-те години може би, на български автори, по която майка ми ни е отглеждала с брат ми, пише да се дава плодов сок от 3 месечна възраст... та ако педиатрите още се водят по тия разбирания няма що!

Оп, ето това вече е много добре казано Hands V

# 491
  • Мнения: 13 083
Абе какво ви касае психологическото развитие на чуждите деца? Е това му е проблема на българина, че носа му е все в чуждите работи.

Лале, наистина късно се сещаш. Не става от много години тая работа, да отидеш в градината, да се запишеш и утре да тръгне. Учудвам се, че не си чула. И то ако си в София.

# 492
  • Мнения: 2 124
Жената много точно е описала на какви фактори обръща внимание,  когато се касае за късно отбиване, предполагам и при отглеждането на собственото си дете.

Какви чужди деца те догониха?

Ей това му е проблема на българина (както си се изразила), че вижда във всяко изказване някакво  заяждане и не толерира мнение различно от своето собствено.

# 493
  • Мнения: 7 776
А защо въобще трябва да се провокира подобно дискусия, която буди напрежение и конфликти? Затова не исках да коментирам, защото спамим иначе полезна тема.
Някои потребители си умират да провокират и да си чешат езиците.  В този смисъл, който иска да си кърми детето до 3, който иска да му тика залъгалка до 3,който иска да му пасира храна до 3, да не превръщаме темата в константен спам.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 01:03 от LittleCactus🌵

# 494
  • Мнения: 231
Аз си купих Ilife роботче за 300 лв преди около година и половина. Много съм доволна. Чисти много добре. Има и миеща функция, която ползвам по-рядко, но също съм доволна Sunglasses

Кой модел? Simple Smile


ILIFE V5S PRO
 https://robopolis.bg/produkt/ilife-v5s-pro/?v=461b1990fe86

Общи условия

Активация на акаунт