За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 312
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 001
Аз за първи път се сблъсках с Бейби ТВ преди месец като бяхме в Б-я и стигнах до този канал, докато прецъквах. Ей, такова малоумно нещо не бях виждала, не знам как бих оставила детето да гледа по цял ден, Дисни по-бива ама това Бейби ТВ е някаква невероятна тъпотия, а за качеството на анимацията даже няма да споменавам.

# 526
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз пък го харесвам Бейби ТВ заради песничките. А и филмчетата преди бяха някакви много успокояващи. Но за съжаление го нямаме сега.

# 527
  • Мнения: 35 110
Аз ако пускам нещо да гледа е Лека нощ, деца или Ник джуниър. Всичко друго е скука. Но доста често хващаме предавания за момичета и не му е интересно.

# 528
  • Мнения: 1 001
В Инстаграм едно момиче беше сигнализирало, че както в Youtube си вървят някакви детски или песнички, изведнъж се появява образът на онова нещо Момо, правят се препратки към сексуални действия, обиди, т.н. И съветът беше да не се оставят децата без надзор, докато гледат такива клипчета, защото са намерили начин да слагат всякакви гнусотии в наглед безобидни за гледане неща.

# 529
  • Мнения: 299
Аз пък да ви се оплача... имахме проблеми преди 2-3 месеца с пениса. Трябваше да му.правим компреси, да седи малко така. Ама как си представяте един дивак едногодишен да легне и да лежи с вирнати крака, че и да не пипа... и накрая се принудих с телефона да пускам детски песнички. После пък явно му беше останал стрес или не знам какво и беше истерия, че изобщо му слагам памперс. И от тогава насам успявам да сложа памперс почти само с телефона (ползваме многократни и ако има копчета за закопчаване,няма как просто набързо да го лепна, или да пробвач гащички). Така че и аз нямашу да му давам телефон.... но ... той пък толкова неща научи от песничките. Гледам винаги да пея и аз с тях, дя показвам с ръце, толкова много нови думи "казва". И така, повече няма да си поставям крайни решения за родителстването... просто не става...

# 530
  • Мнения: 13 082
Шарлот, дано нямате повече проблеми в тази област. Много ме е шубе от проблеми там. И с момичетата има, разбира се, но някак си с момчетата ми се вижда една идея по-сложно. Иначе да, съгласна съм, че никога не трябва да си казваш никога в родителството. Има трудно тръгване на ясла, трудно сваляне на памперс, трудно проговаряне и всякакви трудни неща в родителството, та за това май е по-редно да се оставим децата да водят. 🤗

# 531
  • Мнения: 1 238
При нас бейби тв звучи почти целодневно! Даже знам някои реплики , а песничките наизуст. Малката откача от кеф като ги види и им се смее с глас. Не виждам нищо лошо щом детето е весело и щастливо 🤷🏻♀

# 532
  • Мнения: 1 001
При нас бейби тв звучи почти целодневно! Даже знам някои реплики , а песничките наизуст. Малката откача от кеф като ги види и им се смее с глас. Не виждам нищо лошо щом детето е весело и щастливо 🤷🏻♀
Замисли се дали не е това причината детето да не може да спи спокойно, както се оплакваше скоро. Облъчването и зяпането по цял ден на телевизия наистина води до превъзбуждане, не само при децата.

# 533
  • Мнения: 683
Според мен гледането на телевизия ги отдалечава от “живия живот”. Това е пасивно занимание и не се развиват усещанията за предметите, общуването с човек, моториката и им запълва времето за разучаване и комуникация. Бебешки канали не пускам, защото не ми харесват. Телевизорът е включен по цял ден, но Алекс не се заглежда особено - най-много да се нахили на някоя реклама и пак се връща към неговите дейности, но ако се заглеждаше нямаше да го пускам.

И като става въпрос за занимания, да ви попитам колко активно се занимавате с бебоците? Още от начало моят много активно се занимава сам. Вече е на 10 месеца и днес го пробвах колко време няма да ме потърси - почти час не се сети за мен - обикаля си из апартамента, подрежда и добре се забавлява. Иначе често ме следва из стайте (особено тоялетната), гушка се, занимава се като го заиграя с разни неща, гледа като му показвам, но има много моменти, в които си е самодостатъчен. Аз от своя страна се възползвам да свърша някоя работа и все се чудя дали не трябва повече да му седя на главата и са го занимавам.

# 534
  • Мнения: 610
И моя е така , затова и казах  че не му говоря достатъчно. Той си ходи насам - натам и  ме търси  обикновено за да суче , но като дойде при мен му говоря естествено.  Книжки не чета , защото няма кой да ме слуша 😂.

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 23:50 от Venetinha

# 535
  • София
  • Мнения: 1 395
Има апп YouTube kids. Можете да го свалите и да давате телефон/таблет една идея по-спокойно, няма да се пусне следващ неуместен клип или да има реклама или момовци.

# 536
  • Мнения: 1 001
Ние се стремим да не даваме телефони, защото обикновено набира някакви хора, като излезе от Youtube. Не ми харесва гледката на деца, зомбирани в телефони/таблети. Пускам й песните и качвам телефона на високо, за да слуша, а не да гледа.

# 537
  • Мнения: 35 110
Ние се занимаваме с детето... постоянно! Той също иска и си играе сам, но аз винаги имам поглед над това, което прави. Сега е на етап да ме води за ръка до стаята му и да съм при него, независимо, че не държи да играя с него. Много често рисуваме, редим книжки- пъзели, играем с балони, конструктор. У дома е много шарено. Измисля вече той игрите. Но ние сме с него. Просто предпочитам да не пусна телевизор и да играя с него , отколкото да слушам как един луд готвач крещи по някакви . Откакто се роди дребен аз гледам много малко телевизия. Дори когато съм сама искам да ми е тихо. А преди дори спях на пуснат телевизор.
Не знам, не твърдя, че съм права в това, но има си време за всичко. Не е да не е гледал детско. Гледа, но интересът му е там точно..20 Мин. Ютюб не е виждал на телефона ми. Ако гледа клипове на телефона са някакви, на които съм снимала него.
Вярвам, че телевизора влияе на съня..
Думи се учат и с книги. Издателство Посоки имат страхотни книжки!! Това са любимите книги на моето дете. Вече приличат на баници от толкова разглеждане и игра с тях.

# 538
  • Мнения: 1 238
Мога ли да дам на бебето ми суши и чаша вино докато гледаме бейби тв?

# 539
  • Мнения: 595
Що за въпрос - разбира се,дай ѝ!  Нали няма нищо лошо да е весело и щастливо детето
По въпроса за заниманията - моят си ме търси често вкъщи, скучае сам и аз го забавлявам с игри и играчки..вечер само му идва музата и сяда самичък да си дрънчи с наличните.Навън е друго обаче-харесва децата и иска да общува с тях, само се оглежда къде съм

Общи условия

Активация на акаунт