Бактериална вагиноза

  • 8 154
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12

Здравейте, аз съм на 18 години и много лесно получавам гъбични инфекции, по 2-3 пъти на година. Последния път лекувах с микомакс и глобули гино-певарил (предписани от гинеколог) и отидох на контролен преглед след това. От микробиологията ми се видя, че имам бактериална вагиноза, въпреки че нямах никакви симптоми и вмомента я лекувам с флажил и полижинакс. Доколкото четох този тип инфекция има навика да се връща и това ме притеснява. Знам, че тези лекарства убиват и добрите бактерии заедно с лошите и най-вероятно от всички тях ми се е дисбалансирала флората. Искам да попитам слагането на пробиотични глобули с лактобацили ( лактажин) ,след като приключа с полижинакс, ще помогне ли за нормализиране на pH-то и на флората като цяло? И по-добре да се приемат орални пробиотици или вагинални в моя случай? Колко често трябва да правя лечение с лактобацили за да успея да предотвратя инфекциите?

# 1
  • Мнения: 70
Здравей.

Аз започвам лактажин и Био-Култ кандида сега.
Имаш ли проблеми със стомаха/червата?
Ще ти пиша как е протекло лечението при мен.

Аз въпреки че бях на полижинакс направих аборт и мисля, че бактериалната вагиноза има голям дял.

# 2
  • Мнения: 12
Свърших с лечението с флажил и направих контролна микробиология, но не съм се излекувала, и от втората микробиология излезна че имам бактериална вагиноза. Сега и аз слагам лактажин но най-вероятно ще се наложи пак да пия флажил.

# 3
  • Мнения: 70
Здравейте,

Препоръчвам ви да се изследвате за Хламидия/Мукоплазма и Уреаплазма и да не лекувате просто така в тъмното бактериална вагиноза.

Изследването се прави по следният начин:

1) Менструална кръв -това знам, че се прави само в Геника, изследване на Хламидия, Мукоплазма и Уреаплазма
2) Кръвно изследване директен тест Хламидия - почти всички лаборатории
3) Първа сутришна урина (Мукоплазма и Уреаплазма)

Допълнително може да пуснете изследване за HPV вирус, който често се свързва с бактериална вагиноза и след години може да се проявяви като рак на шийката на матката.

Говорете с вашият гинеколог или отидете на дерматолог, който има опит в лечението на венерически болести.

Бактериалната вагиноза е била причина първото ми дете да се роди с инфекция, а второто да го загубя в 10 г.с.
Бактериалната вагиноза не е проблема, а най-често означава, че най-вероятно имате други инфекции, които я правят нелечима - пробиотик само явно няма да я излекува, а влагалищните глобули, които слагате съдържат антибиотик, който не убива уреаплазма/хламидия или мукоплазма.





# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Понеже съвсем наскоро лекувах такова нещо, само искам да предупредя да не си купувате таблетки (специално таблетките!) Силвержин. При мен беше неуспешно слагането - едната вечер ок, а  другата уж съм поставила правилно, а на сутринта я изхвърлих наразтворена таблетката и това се повтори. От гинеколога си разбрах, че и други пациентки се оплаквали от същото, затова вече масово не изписвали таблетките (изглеждат като хапчета за през устата), а същата фирма си подобрила продукта и пуснала глобули - те трябвало да се изписват. Но явно аптеките искат да се отърват от залежалата си стока и ако не им уточните, че желаете от другата разновидност, възможно е да ви дадат таблетките, които се доказаха неефективни.

# 5
  • Мнения: 12
Понеже съвсем наскоро лекувах такова нещо, само искам да предупредя да не си купувате таблетки (специално таблетките!) Силвержин. При мен беше неуспешно слагането - едната вечер ок, а  другата уж съм поставила правилно, а на сутринта я изхвърлих наразтворена таблетката и това се повтори. От гинеколога си разбрах, че и други пациентки се оплаквали от същото, затова вече масово не изписвали таблетките (изглеждат като хапчета за през устата), а същата фирма си подобрила продукта и пуснала глобули - те трябвало да се изписват. Но явно аптеките искат да се отърват от залежалата си стока и ако не им уточните, че желаете от другата разновидност, възможно е да ви дадат таблетките, които се доказаха неефективни.
От кои лекарства се излекувахте вие? На мен ми предписаха макмирор 7 дена орално и 10 дена флуомизин вагинално. Свърших лечението и на 14ти съм на контролен преглед, дано се е махнала тази гадория.

# 6
  • Мнения: 1 013
Здравейте,

Препоръчвам ви да се изследвате за Хламидия/Мукоплазма и Уреаплазма и да не лекувате просто така в тъмното бактериална вагиноза.

Изследването се прави по следният начин:

1) Менструална кръв -това знам, че се прави само в Геника, изследване на Хламидия, Мукоплазма и Уреаплазма
.....
съдържат антибиотик, който не убива уреаплазма/хламидия или мукоплазма.









Тъй като давате съвети като да сте медицинско лице, само Ви обръщам внимание, че се казва мИкоплазма.
Въздържайте се от такива съвети!

# 7
  • Мнения: 70
Да, извинявам се - имам грешка, защото четох темата на английски и бактерията се изписва Mycoplasma - от там и моето объркване в изписването, но не мисля, че е чак такава драма.

Относно изследването го пиша от личен опит - години наред са ме подвеждали редица лекари, че всичко е наред и след като попаднах на добър специалист, направихме изследванията и се видя причината за дългогодишен проблем, който след време доведе и до спонтанен аборт.

Във форума има други теми, където може да видите други момичета, които са се сблъскали с подобен проблем и са открили причината, лекували са я и са се възстановили.

Успех.

# 8
  • Мнения: 1 013
Разбира се, че не бих обърнала внимание, ако не бяхте написала толкова много откровени глупости.
Добрата новина е, че повечето хора не се лекуват от съвети по форуми.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 20:46 от левскарката

# 9
  • Мнения: 12
Да, извинявам се - имам грешка, защото четох темата на английски и бактерията се изписва Mycoplasma - от там и моето объркване в изписването, но не мисля, че е чак такава драма.

Относно изследването го пиша от личен опит - години наред са ме подвеждали редица лекари, че всичко е наред и след като попаднах на добър специалист, направихме изследванията и се видя причината за дългогодишен проблем, който след време доведе и до спонтанен аборт.

Във форума има други теми, където може да видите други момичета, които са се сблъскали с подобен проблем и са открили причината, лекували са я и са се възстановили.

Успех.


Почти съм убедена, че няма как да имам никакви полово предавани болести, защото имам 1 сексуален партньор и последният път, в който съм правила секс с някой друг беше преди почти година. Толкова пъти съм си правила микробиология вече, че няма как да не е излезнало ако имам хламидия или нещо подобно. А и гинеколожката ми е доста близка, няма как ако има съмнения за нещо такова да не ми каже. Освен това аз знам точно от какво ми се появи тази бактериална вагиноза. Благодаря за съвета!

# 10
  • Мнения: 1 013

[/quote]

 Толкова пъти съм си правила микробиология вече, че няма как да не е излезнало ако имам хламидия или нещо подобно.
[/quote]

При мен от обикновена микробиология не излиза нищо, само пише "възможна инфекция с анаероби".
От днк тест на вагинален секрет излезе уреаплазма и много бактерии.
Уреаплазмата често е причина за бактериална вагиноза, т.е. ако се изолира над 10^ 5 степен, трябва първо тя да се лекува. Лечението не е лесно и е с антибиотици.
Но за бактериална вагиноза може да има много други първопричини.
Изследване за чпв се прави при установени изменения на маточната шийка, и то само за да се установи, дали изследваният е носител на високорискови, нискорискови или не е носител на щамове на чпв. Ако с редовни цитонамазки и колпоскопски преглед е установено, че няма изменения по маточната шийка, изследване за чпв е ненужно. Едно такова просто показва, че може да си носител, но това не значи, че задължително ще има прояви на вируса.
Аз също имах аборт, преди да се установи уреаплазма. Може и тя да е била причина, но не е възможно категорично да се твърди подобно нещо.
Успех на всички с лечението!
Ако е успешно, споделяйте, как облекчихте симптомите и как се лекувахте.

# 11
  • Мнения: 686
Колко време след лечението отидохте на преглед и ви взеха микробиология?

# 12
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Левскарката, какви симптоми имаше при Вас? Често уриниране?

# 13
  • Мнения: 1 013
Парене. И усещане за оток във влагалището, но непостоянно.
Често уриниране не бих казала.

# 14
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
При мен е често уриниране и дискомфорт. Ако на стерилна урина не излезе нищо, ще правя днк анализ на влагалище секрет.

Общи условия

Активация на акаунт