ЧАГ ИВАН АПОСТОЛОВ

  • 13 400
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 587
Здравейте!
Току-що си запазих час за събеседване при г-жа Маргарита Тренчева. Дайте жокер какво да очаквам Wink
Честно казано имам голяма дилема дали да запиша сина ми точно там. Като цяло не намерих много мнения за училището...Пропуснах датите на отворените врати ,а в сайта им няма много,много инфо - какво включва таксата и т.н.
Интересно и полезно би ми било да пишат родители на осмокласници или по-големи възпитаници на гимназията.


Здравейте отново. Дъщеря ми е приета в Иван Апостолов и предстои да я запишем. Очертава се следващият випуск да е предимно от момичета, което за мен е голям минус. Така ли е и в настоящите класове?
Tickles, от мен +1 момче Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 140
Относно събеседването, обсъдихме грешките, които синковецът е допуснал на изпита и го питаха защо иска да учи в Апостолов. После му дадоха възможност да пита всичко, което го вълнува. Получи се приятен разговор, който затвърди желанието му да учи в училището. Нямаше я дистанцията между ученик и директор, която се усеща в ДУ. Но нашето събеседване беше с г-жа Нанчева.
Таксата включва обучение, учебници (без по АЕ) и спорт по избор. Има и клубове, но младежът не е проявил желание да се включи.
Аз съм доволна. Езикът се учи много сериозно, БЕЛ и мат., също. По философия им се преподава много интересно. Правят проекти и ролеви игри.
Всеки петък правят тест по английски и ги разпределят в 4те групи.
Тестове и изпитвания не липсват и по другите предмети, така че да учат регулярно, а не само в края на срока.
Ако нещо по-конкретно Ви интересува, питайте.

# 63
  • Мнения: 4 577
Здравейте, бихте ли могли да ми помогнете със следната информация за училището:
1) Каква част от таксата се заплаща при записване? Предполагам, при отказ на по-късен етап ( например, ако детето има бал за предпочитано ДУ след НВО), същата сума не се възстановява.
2)Знаете ли какъв е бил минималният бал за прием за учебната 2022/2023 - реалният, с който са записани деца, а не задължителният минимум 18?
3) Кои предмети се изучават на английски в 9ти и 10ти клас, колко часа се изучава английски тогава? А с втория език постига ли се ниво в паралелка с чуждоезиков профил?
4) По колко деца са в клас и как оценявате преподаването по английски, БЕЛ, математика?

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 11:33 от TafTaf

# 64
  • Мнения: 10
Здравей, TafTaf. Дъщеря ми е приета в 8 клас за предстоящата учебна година и затова мога да ти дам отговор на първите два въпроса. 25% от таксата се заплащат при подписване и не се възвръщат ако решите да запишете детето си в ДУ след това. Относно балът за прием, не мога да знам със сигурност, но подозирам, че минимумът е 18, тъй като дъщеря ми беше приета с минимален резултат (18.6) Освен това, на отворени врати ни казаха, че има години, в които не успяват да си запълнят бройката от 60 места, но въпреки това не предлагат договор на деца под обявения минимум за прием.

Ще се радвам ако някой родител с дете в училището сподели опит за обучението. Можеш да ми пишеш след първия срок и с радост ще споделя впечатленията си до тогава.

# 65
  • Мнения: 4 577
Много благодаря, Poppy. Успех на дъщеря ти!

# 66
  • Мнения: 1 173
Здравейте, да попитам за по-скорошни отзиви за Иван Апостолов, записахме дъщеря ми там, профил “Софтуерни и хардуерни науки", но сега чакаме и НВОто за да решим дали да остане там.

Благодаря!

# 67
  • Мнения: 752
Дъщерята на моя приятелка сега завърши и са много доволни от у- щето.Детето беше с профил езици и научи Английски и Немски.Само това знам като цяло, подробности не са ми споделяли.

# 68
  • Мнения: 4 577
Здравейте, дали случайно има деца, които са се записали след класирането за държавните училища?
Много бих се радвала и ако някой сподели повече лични впечатления от последната година.
Аз ще си повторя старите въпроси:
Кои предмети се изучават на английски в 9ти и 10ти клас, колко часа се изучава английски тогава? А с втория език постига ли се ниво в паралелка с чуждоезиков профил?
По колко деца са в клас и как оценявате преподаването по английски, БЕЛ, математика и другите предмети?

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте, моят син го записахме  в Иван Апостолов. Днес ни дадоха много добро мнение за гимназията,една дама. Нейната дъщеря  учи там и са много доволни. Изказа се много положително. Подейства ми доста успокоително, като се има предвид оскъдната информация. Детето й е избрало профил Предприемачество. Много са впечатлени, детето щастливо. Надявам се и ние да сме направили правилният избор. След  много премисляне се спряхме на Иван Апостолов

# 70
  • София
  • Мнения: 28
Припомних си нашите размишления по същото време миналата година Simple Smile И ние се спряхме на Иван Апостолов за дъщеря ни и за нас изборът се оказа правилен. В нито един момент не сме съжалили. Наесен продължаваме в 9 клас. Вярвам, че и при вас ще така!

# 71
  • София
  • Мнения: 30 142
С какво ниво на англ. език излизат децата, завършили 12 клас в тази гимназия? Сравнимо ли е с нивото на двете английски гимназии в София, че нямам наблюдения?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 262
С1 за ‘обикновените’ профили и С2 за чуждоезиковия профил. И ние сме от много доволните - вече с двама ученици там

# 73
  • Мнения: 4 577
Въпрос към тези, които са били на отворените врати. Чудя се дали е важно и синът ми да дойде или не чак толкова.   Той е втора смяна на училище, съответно трябва да пропусне повечето часове и да "изгърмим" един ден по домашни причини, за да се включи.
Също искам да попитам дали някой си спомня как е получил потвърждение, че е записан за избраната дата  - по мейл ли?

# 74
  • София
  • Мнения: 1 262
Бих препоръчала да отидете на отворените врати, така се усеща училището и се вижда средата в реално време. И на нас не ни беше удобно времето, но определено за детето беше много полезно, за да прецени и да поиска да учи там. Мисля, че получихме автоматичен мейл за потвърждение на регистрацията, но ако има някой с по-ясни спомени 😄

Общи условия

Активация на акаунт