профилактично панадол при ваксиниране?

  • 2 387
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Ами аз първият път не дадох, вдигна много висока Т и мястото на убождането му беше много болезнено.За това 2-ят път мисля да дам.

# 16
  • Мнения: 15 619
Здравейте!
Аз съм против всяка ненужна според мен употреба на лекарства. А и не смятам, че панадол е съвсем безвреден. Бебетата не са като възрастните. Аз лично, преди всяка ваксинация на сина ми, си приготвях памук и риванол. След ваксинацията му поставях компрес, за който следях да е постоянно влажен. Това помогна. Този компрес го държах два до три дни на мястото на ваксинацията. Синът ми не е вдигал температура. Дано това да помогне и на вас!

# 17
  • Мнения: 8 505
Само ако вдигне температура!Това стана само при последната реимунизация с ДТК,т.е.само веднъж.Ако бях давала превантивно,щях напразно да съм я тъпкала с химии.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Не давам профилактично  Naughty Въпреки че като цяло дъщеря ми не понесе добре първата и втора ДТК, преди третата също не дадох превантивно.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Давала съм и ще давам Антипиретик при всеки случаи, в който аз преценя. Ваксини, зъб и разни други неразположения.

Панадолите и другите подобни лекарства съдържат и противовъзпалителна съставка. Не един и 2-ма дет. и всякакви други лекари са ме съветвали да давам.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Смятам да дам преди ваксинацията - посъветва ме и педито и фармацевта, от който си купих Панадол-а.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Тук английските лекари препоръчват като се бие ваксина и вечерта да се даде на детето Панадол.Аз не му давам, а и педито в БГ никога не ми е казвала да го правя.

Общи условия

Активация на акаунт