Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Че се злоупотребява е 100% сигурно, но като иска да осъществява контрол Здравната каса, трябва да намери някакъв друг начин, а не този като отрязва парите за болниците.
Синът ми е недоносен и 1 месец беше в кувьоз и няма да ви кажа що лекарства сме купували . Но тогава само се молех с него всичко да е наред и нищо да не му липсва и не съм си мислила да ли тези лекарства трябва да ги заплати здр.каса или  тя плаща, а пък тези които ние носим отиват в аптеката, а паричките в ....
Най-пресния ми пример - в 6ия месец на тази бременост лежах за задържане в болницата заради непрекъснати контракции. Изписаха ме след 5 дни и като си прочетах епикризата след това помислих, че не е моята - пишеше, че съм имала силни болки и кървене и беше описано лечение с лекарства, които отново си купувах и носих сама, защото здр.каса не ги плащала и такива които изобщо не са ми били давани.

# 16
  • Мнения: 1 165
#Crazy Е, затова по света правят чудеса и спасяват недоносени деца по 450 гр., а в нашата държава на майките се налага да плащат под масата за по-добро лекарско отношение ... Не знам това ли е държавната политика за увеличаване на раждаемостта и за грижа към бъдещото поколение ... Sick
Минах по този път-дъщеря ни се роди преждевременно и ни се наложи да лежим в интензивното.Накрая трябваше да им направим дарение, а отношението на акушерките в интензивния сектор беше просто възмутително.Лекарите са страхотни,но останалия персонал....Става въпрос за АГ стара Загора.Те милите-за акушерките става въпрос,са просто бесни ,че до тях недостигат никакви пари и трябваше да им се молим да преоблекат децата ни, да ги погледнат ,ако нещо не притеснява и т.н..Стигна се дотам,че една от тях ми се жалваше ,че  ПРЕДСТАВЕТЕ СИ - не можели вечер да си поспиват,били единственото отделение в болницата ,където не можели да полягат вечер!Незнам какво очакваше да й кажа!
Също така е практика да изписват недоносените бебчета с повече от действителните им килограми!Преди са ги изписвали на 3 кг., а сега поради липса на средства и ресурси ни изписват на 2 ,че и по-малко.Всеки които е гледал толкова мъничко бебче ще ме разбере за какво става въпрос.

# 17
  • Мнения: 2 292
не стигали парите? а къде отиват? според мен бременните жени, недоносените и болни бебета са първи приоритет на здравните институции. или трябвва да са!
със сигурност ходят по командировки и конференции и подобни. колко ли трябва да си коравосърдечен, за да знаеш, че харчиш парите с които може да бъде лекувано едно малко беззащитно същество и да не ти пука и пак да ги похарчиш!
а олко бебета могат да се лекуват с парите с които държавниците си правят международните посещения насам - натам? не могат да ме убедят, че всички тези посещения са особено важни. ако са толкова важни - къде са резултатите от тях.
Как да е хора сме си и такива ще си останем. Аз вече в думата човек все по-малко положителни характеристики вкарвам. пък да не говорим за думата българин. За съжаление.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Имоята бебка се роди недоносена...  Rolling Eyes Rolling Eyes Confused Не мога да си представя, че тая държава орязва надеждата за живот на тези малки душички  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 6 618
Е какво ще направят ще оставят бебнцето да умре ли? #Cussing out

# 20
  • Мнения: 4 965
Е какво ще направят ще оставят бебнцето да умре ли? #Cussing out

Ами, май да.

В някои "по-нормални" държави спасяват дечица родени преди 20-та г.с. Първото ми детенце се роди в началото на 6-тия месец (живо, но колкото шепата ми), но просто не направиха нищо, защото нямали апаратура и условия. Записаха "спонтанен аборт".
Момиченцата ми пък се родиха в 8-мия месец и останахме в болница 1 месец - грижите за тях наистина бяха на ниво (не съм платила и стотинка за лекарства, храни и т.н.), но след изписването им трябваше специално мляко, което общо за двете ни струваше над 300 лв. на месец и го пиеха до 10-тия месец.
Ами инжекциите за разкриване на дробчетата? Опитаха се да ме накарат да ги платя, но имах щастието аптекарката на самата болница (т.е. жената, която зарежда с лекарства болницата) да ми е близка и да им обясни, че има достатъчно лекарства и те се поемат от касата. Сложиха ми 3 инжекции, за които трябваше да платя над 400 лв. и без тях децата ми трябваше да са на кислород.
Просто настръхнах - не мога да проумея как може буквално да лишат от живот толкова много мънички душици.
Това, че все повече деца се раждат недоносени, не е каприз на майките или просто надписване - това е световна статистика - причината може да е в динамиката на живота ни, в стреса, в по-голямата възраст за раждане на деца и т.н., но е факт, пред който някои хора искат умишлено да си затворят очите.
Дано Господ пази децата ни и децата на децата ни в тази държава.
Поредното безумие за последните няколко дни (за 2 дни вече научих за 5 "мъдри политически решения").
Все повече се отвращавам.

# 21
  • Мнения: 46
Имам чувството,че управата прави на пук.Ние нека си стачкуваме, а те в това време ни режат.Не е ли много нахално от тяхна страна.....

# 22
  • София
  • Мнения: 7 191
Е добре де, това какво е - висша форма на кретенизъм ли, що ли???????? #Cussing out #2gunfire
А после плащаме данъци като луди, едни от най-високите в Европа!!!!!
Може би трябва да вземем пример от французите - те винаги си търсят правата - евала! Ние побучим, побучим, пък си затраем!
Ама все пак напоследък имам чувството че т.нар. 'управляващи' са някакви кръгли идиоти, наистина!
Едно нормално нещо не се сещам да се е случило от месеци насам. А политиката по отношение на децата - просто съм отвратена!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Отново се връщам към темата. Аз самата много се развълнувах, защото момченцето ми се роди в 28 г.с. и тежеше само 1.240 кг и остана в кувьоз 56 дни. И нас ни изписаха на 2.330 кг и от мен искаха да направя дарение, което така или иначе направих, защото ме беше страх от отношението на лекарите. Направо не мога да повярвам накъде върви тази държава!? И всичко това с парите за осигуровките, които не съм преставала да плащам, защото заради мизерните 160 лв трбваше да се върна на работа след като ми изтекоха 135 дни ...

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Няма думи!!! Как е възможно да отрежат парите на дечицата! Абе тия хора деца нямат ли? Наистина се злоупотребява ама има хиляди други начини да се спре това. Аз също лежах 32 дни за задържане от края на 6 месец. Купувах си всичко освен системите. И като си погледнах епикризата ми стана смешно - според нея би трябвало да съм родила отдавна. Но това е друг въпрос...
А после - раждаемост нямало. Е кой нормален човек при тия условия ще се навие да има дете!? Ми то стана като скъпо струващо удоволствие!!!!

# 25
  • Мнения: 3 760
Отвратително!!!
И много, много тъжно!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 227
Ето на това му викам ГЕНОЦИД.... Гадове мръсни.... Не помня от колко време не се бях ядосвала така... Тия ГЛУПАЦИ трябва да влезнат в затвора...  smile3516 smile3515 smile3511 smile3512 smile3514

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не съм възмутена. Не ги защитавам, но лично съм виждала как лекар ми пише лист и диагноза, които въобще не съществуват и изследвания допълнителни ми е пускал и в болницата лежах-2пъти през бременността си, ей така да може да използва колкото се може повече от здравната каса. Те си се знаят, а може би сега покрай сухото ще гори и мокрото, какво да се прави, явно не е най-доброто решение...

# 28
  • Мнения: 2 292
Е какво ще направят ще оставят бебнцето да умре ли? #Cussing out

Ами, май да.

В някои "по-нормални" държави спасяват дечица родени преди 20-та г.с. Първото ми детенце се роди в началото на 6-тия месец (живо, но колкото шепата ми), но просто не направиха нищо, защото нямали апаратура и условия. Записаха "спонтанен аборт".
...

да не би да не са опитали нищо , за да помогнат на живороденото бебнце да оцелее? не мога да повярвам! не вярвям, че могат да потъпят така лекари.  Sad

# 29
  • Мнения: 4 965
Е какво ще направят ще оставят бебнцето да умре ли? #Cussing out

Ами, май да.

В някои "по-нормални" държави спасяват дечица родени преди 20-та г.с. Първото ми детенце се роди в началото на 6-тия месец (живо, но колкото шепата ми), но просто не направиха нищо, защото нямали апаратура и условия. Записаха "спонтанен аборт".
...

да не би да не са опитали нищо , за да помогнат на живороденото бебнце да оцелее? не мога да повярвам! не вярвям, че могат да потъпят така лекари.  Sad

Ами, да. Няма да пиша подробности - ако искаш може на лични, за да не стресирам бъдещите майчета (разказвала съм случая и преди).

Лошото е, че наистина има злоупотреби, но с отрязването на парите злоупотребите няма да намалеят - напротив. Просто ще продължат да си изписват процедури и т.н., но реално ще помагат намного по-малко жени и бебенца. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт