Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 32 386
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 505
Няма значение количеството, на следващата седмица друг зеленчук. Като захраниш с 3-4 зеленчука може да намалиш вкарването на нов зеленчук за 3-4 дни. Така бях чела и така и направих. Кашите са на същия принцип на въвеждане. Аз започнах с кашите чак след месец и половина след захранването. Тъй като преди това въведох месо и жълтък заради хемоглобина. Започнах с каша от елда, тъй като бях чела че не запича.

# 166
  • Мнения: 7 776
Запича обаче. Но е богата на желязо.
Овесената е чудесна за регулиране на изхождането. И плодовете, разбира се.

# 167
  • Мнения: 505
Овесенета нали е с глутен? Аз още не съм стигнала до него, въпреки че е почти на 8 месеца. И съм заместила само обедното кърмене. След обяд е на кърма+каша.

# 168
  • Мнения: 7 776
Овесът не съдържа глутен,а подобен на глутена протеин. За справка https://www.cureceliacdisease.org/faq/do-oats-contain-gluten/

Може да има следи от глутен, ако производителят го е написал на пакета, поради примерно това,че е съхранявал овес и пшеница на едно място,просто пример.

А истерията с глутена - може да се предложи след 6ти месец, под каквато майката иска форма. Хубаво е да се дава поне месец, защото ако има детето непоносимост, тя ще се прояви след натрупване.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 567
Единственото нещо, което въведох по метода на нашите майки беше глутена - с коричка хляб в ръката. Едно от най-любимите му неща и до сега, почти на годинка.

# 170
  • Мнения: 5 478
И аз. Ама не коричка, ами цял край от хляба Grinning

# 171
  • Мнения: X
Малката беше на 6-7 м когато почнах да и давам КМ. Ядеше го, но и се появи слуз в акото и го спряхме. Сега е на 10м. Кога мога да пробвам пак?

# 172
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Може да пробваш, сега възрастта е супер.

# 173
  • Мнения: 312
Моята дъщеря е на 10 месеца и половина.Скоро мисля да захраня и с кисело мляко.Според вас подходящо ли е млякото да бъде домашно заквасено? Аз приготвям в къщи всяка седмица ,но педиатърката каза,че домашното не е подходящо заради непроверения произход на прясното мляко. Взимам го от млекомат в града ни.Няма как тези млекомати да не са проверявани.Друг е въпроса колко често.

# 174
  • Мнения: X
Моята дъщеря е на 10 месеца и половина.Скоро мисля да захраня и с кисело мляко.Според вас подходящо ли е млякото да бъде домашно заквасено? Аз приготвям в къщи всяка седмица ,но педиатърката каза,че домашното не е подходящо заради непроверения произход на прясното мляко. Взимам го от млекомат в града ни.Няма как тези млекомати да не са проверявани.Друг е въпроса колко често.

Пък моята педиатърка ми каза да не давам купешко, че не се знае какво има в него, в някои слагат нишесте, в други сухо мляко.

# 175
  • Мнения: 4 391
Аз за първа храна дадох оризова каша с кърма, ориза е леко безвкусен, така че яденето беше максимално близко до вкуса, с който бебето е свикнало. След това въведох тиква, морков и май чак след това картоф като картофа го направих на пюре с другите неща и беше малко, за да не стане лепкаво. И сега, вече на годинка, катоф яде, но картофено пюре не.
Млякото от млекомат се проверява рядко, май веднъж в седмицата беше. Трябва да се свари задължително и след това не мисля, че ще има проблем да се дава. Аз все пак бих заложила на Верея или Елена, за мен това са едни от качествените млека.

# 176
  • Мнения: X
Купувах верея в пластмасова бутилка и ме боля корема от него. Не мисля да повтарям.

# 177
  • Мнения: 4 391
Откакто се появи на пазара мъжа ми и детето пият само такова, не са имали проблеми. Все пак причината да ги предпочитам е, че се следи качеството, изследва се всяка партида за патогени. Дори и да има сухо мляко, не е болка за умиране, то и АМ е сухо мляко, ама няма оплаквания.

# 178
  • Мнения: 405
Здравейте момичета, предстои ми захранване с безглутенова каша и се колебая дали да използвам купена или да се опитвам да приготвя сама като ползвам купено оризово брашно. Има ли някой запознат? Дали с купено брашно би се получило и има ли някакви специфика? Благодаря предварително! Wink

# 179
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Определено домашна. Накисваш 2 с.л. брашно по избор във вода за няколко часа. Отцеждаш доколкото е възможно и вариш в 150 мл вода при непрекъснато бъркане.

Общи условия

Активация на акаунт