Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 32 350
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16 871
Естествено,  че ще ти каже готово пюре.  Все пак са търговци и им плащат да рекламират пюре Х, лекарство У..

В магазина си купуваш зеленчуци,  гледаш да са сезонни и няма да имаш проблеми.

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Изобщо не съм се и замисляла дали да давам купени или домашни. Аз не бих яла само консерви, пък ако ще и да са био. Да не говорим, че захраних посред лято, когато беше пълно всякакви плодове и зеленчуци. Имам и домашни такива. Веднъж ми се наложи да купя пюре, ми то като почнах да чета състава ми стана зле. Половин час избирах.

# 62
  • Мнения: 5 478
Лале, не знам, според мен са на периоди. Моята по едно време държеше с ръка храна, която позволява да се държи и си ядеше сама. От две седмици, като ѝ подам нещо, демонстративно зяпа и чака аз да ѝ давам да гризе. Поне прояде готвените неща пак. Joy

# 63
  • Мнения: 1
Здравей те майки бих искала да ми помогнете  за пюре, каша и сокове тъй като не знам на колко месеца се даваат и с какви трябва да започнем

# 64
  • Мнения: 23
Ако се колебаете с какво да започнете зеленчуците са препоръчителна първа храна , защото съдържат повече влакнини, въглехидратите в тях са по-лесно усвоими – близки до тези в кърмата, а за обработката им са нужни по-малко ензими в сравнение със зърнените каши.Първата храна се въвежда в рамките на около 5 дни. Предлагат се с по 2-3 чаени лъжички повече всеки следващ ден, без да е необходимо достигането на пълна порция преди въвеждането на следващата храна. Първите захранващи храни трябва да са по-кашави и меки. За постигане на нужната консистенция и по-близък вкус с познатото се препоръчва в началото да ги приготвяте с кърма или обичайното мляко, което детето получава.
Предложете 2-3 лъжички от първата храна, след това дохранете с кърма или мляко за кърмачета.Пюрето може да е от тиква, морков, тиквичка, пащърнак, картоф или грах.Първите пюрета,които давах бяха на Gerber(80гр.),а първото което му дадох беше с тиква.След употреба на пюрето е хубаво да се сложи в хладиълник.Попринцип не трябва да престояват  аз давах на моето на обяд и следобед и на другия ден на обяд след това го хвърлях или някой го изяждаше.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 580
Захранване след 6 м. Започнах с пюре при големия и ЗВБ с малката. Второто е мацаница в началото, но е много по-добре за детето. Каши и кисели - когато въведете няколко зелечука и бебето хавпва добре за обяд, започвате даване сутрин за закуска каша, примерно. После и за следобедна.
В началото въвеждайте новите храни до обяд, за да може, ако даде реакция, да потърсите доктор в адекватно време. По тази логика не съм давала нови храни уикенд и празници.

# 66
  • Мнения: 23
Нашето го захраних на 4мес.Със всичко написано от Dicewithoutnumbers съм съгласна,но със едно не съм ,,започвате даване сутрин за закуска каша".Според мен сутрин трябва да се дава кърма или АМ,а не каша понеже през първата година от живота си бебчетата имат нужда от кърма или АМ.Другото,което е сутрин имат повече плюнка в устата и ако му се даде каша е възможно да се дави.Според мен сутрин и преди лягане мляко, обяд и обеднна закуска пюрета,каши и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 580
Много зависи кой какво визира под сутрин.
Аз съм давала към 10 ч мааалко, няколко лъжички. Тя до 10 ч е цокала поне 3 пъти, до 12 още 3 пъти. Яденето беше в толкова скромни количества, даже ядене не беше, само мазане😂.

# 68
  • Мнения: 2 124
Нашето го захраних на 4мес.Със всичко написано от Dicewithoutnumbers съм съгласна,но със едно не съм ,,започвате даване сутрин за закуска каша".Според мен сутрин трябва да се дава кърма или АМ,а не каша понеже през първата година от живота си бебчетата имат нужда от кърма или АМ.Другото,което е сутрин имат повече плюнка в устата и ако му се даде каша е възможно да се дави.Според мен сутрин и преди лягане мляко, обяд и обеднна закуска пюрета,каши и т.н.

Няма абсолютно никакъв проблем кашата да е приготвена с кърма или АМ.

Ако детето става много рано към 5-6 се дава кърма или АМ.
После следващата закуска към 9-10 може да е нещо друго, дори и каша приготвена с АМ или кърма, но това вече е след като е заместено обедното хранене.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 10:48 от Mn.nikol

# 69
  • Мнения: 7 776
Другото,което е сутрин имат повече плюнка в устата и ако му се даде каша е възможно да се дави.
Какви са тия врели некипели? Няма такова нещо. Шансът да се задави с каша или пюре е еднакъв по всяко време. Пък слюнкоотделянето няма отношение по тоя въпрос. Може да се задави,защото му се ръчка лъжица назад в устата и бебето не може с език да избута яденето, което му е естествен инстинкт,но при хранене с лъжица няма как да се задейства.
И за 167 път давене (детето да посинее и да спре да диша) и рефлекс за повръщане (детето се зачервява,кашля и опитва да изкара по-голямата хапка/глътка) са две различни неща. И всяка майка е редно да знае как да реагира при първото и как да не реагира при второто. Обсъждано е многократно в старите теми.

# 70
  • Мнения: X
Искам да питам овче прясно мляко кога може да се дава? Имаме домашно и се чудя може ли да започна да давам в печиво или по друг начин?

# 71
  • Мнения: 4 660
Откакто  бебка мина втора група кухня (десертите им са от краве мляко) няма реакция през уикенда и аз и правя десертчета с краве мляко .
Овчето мляко е много маслено не бих дала на моето бебе и да имам.

# 72
  • Мнения: 7 776
То това, че е маслено е хубаво. По-скоро специфичната миризма би била проблем.
Може да се закваси и да се направи на кисело мляко или да се употреби в печиво 😉

# 73
  • Мнения: X
Кактусче, мен това ме притеснява повече честно казано, защото преди й давах козе кисело мляко и голямо плюене падна.

# 74
  • Мнения: 7 776
Ами то плюенето е някак гарантирано 😂 поне аз съм свикнала😅

Общи условия

Активация на акаунт