Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 34 199
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 776
Елда от Берьозка 😜 киснеш няколко часа(или оставяш накисната през нощта), после прецеждаш, измиваш и вариш, нищо сложно няма.

# 91
  • Мнения: X
От 2 седмици бебето не иска да яде обяд (детска кухня или сготвено от мен) и следобедната си закуска (каша). Преди това хапваше всичко с огромен апетит. Сутрин си изяжда попарата и много и се радва. Пробвала съм да дам попара на обяд или сух хляб - яде го. Днес след две проби на различни манджи не пожела нито една и яде банан и после АМ....
Ще съм благодарна на съвети.
На 10 м.

# 92
  • Мнения: 16 897
Добре дошла в клуба. Прави ми и моят такива номера. Търпение му е майката, ама не винаги успявам да не се ядосвам.

На 15 м. Е и захраних с боров мед в печиво, вчера.

# 93
  • Мнения: 4 660
З принцеса с кайма
О филия с кашкавал
СЗ кексче
В пиле с ориз
Събота ни е ден за разходки и менюто е принцеси и кексчета Grinning

# 94
  • Мнения: 5 478
От 2 седмици бебето не иска да яде обяд (детска кухня или сготвено от мен) и следобедната си закуска (каша). Преди това хапваше всичко с огромен апетит. Сутрин си изяжда попарата и много и се радва. Пробвала съм да дам попара на обяд или сух хляб - яде го. Днес след две проби на различни манджи не пожела нито една и яде банан и после АМ....
Ще съм благодарна на съвети.
На 10 м.

Сякаш описваш щерка ми миналия месец. Периоди са.

# 95
  • Мнения: 7 776
Верче, не знам дали знаеш, ама боровият мед е всъщност захарен сироп с накиснати в него борови връхчета, а не истински мед.
З: банан, ягода, овесева палачинка - хапна от банана, само опита палачинката, отказа ягодата
О: същото + баница и км, опита баницата, яде км и сърма
СЗ: ягоди и банан
В: зеленчукови мъфини с броколи, ако изобщо ги яде

# 96
  • Мнения: 442
Мами, да ви попитам на 7м. и половина е малчо, но до никъде не съм стигнала със захранването скоро заместих и следобедното с оризова каша. Искам да попитам за глутена сега четох, че след 8ми месец има риск да направи алергия, другата седмица имаме ваксина и няма да вкарвам нищо ново, мислех месото и жълтъка, но сега се притесних за глутена като прочетох. Вие кога сте го вкарвали и как

# 97
  • Мнения: 16 897
Кактус, домашен ми е боровият мед, мама го прави, но не знам технологията.  Да разбирам ли, че не е полезен?
Мислех да захраня с мед, в печивото, защото е на 15 месеца и не е проявявал реакция към храна до момента. Тогава ми попаднаха бурканчета с БМ и реших да пробвам него.

# 98
  • Мнения: 7 776
Ами не е мед. А захарен сироп с борови връхчета. Не е продукт на пчелите, това имам предвид. В този край, в който живея се води лек за кашлица, но на лично ми е твърде сладко. Просто да знаеш, аз живеех в заблуда, че е мед, докато съседката не ми каза как се прави, та за това споменавам.

# 99
  • Мнения: 16 897
А, добре, цначи боров сироп. И аз знам, че е полезен, особено за кашлица, но и за имунитет. Аз сложих ок 30 мл, на смес от над 500 гр. Едва се усеща сладост.
Кога мога да дам сок/ сироп от бъз  за имунитет? На 15 м е.

# 100
  • Мнения: 5 478
... но сега се притесних за глутена като прочетох. Вие кога сте го вкарвали и как
Аз дадох да гризе хляб директно, на 7 и половина беше. Но тук момичетата са по-стриктни и го въвеждат плавно, така че нека да се включат. Според мен е преувеличена тази истерия с глутена. Ако няма фамилна обремененост и други подобни предпоставки за алергии, не бива чак такава паника да се създава у майките.

Да питам за ягодите? Имаше някъде тук писано, но не мога да го намеря. Вече има пресни, щерка ми е на почти година... Как да процедирам?

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Глутена може да се въведе по схема- овес, ечемик, ръж, пшеница. Може и директно да се даде нещо с глутен. Паниката е прекалена.
Аз бих дала ягоди преди годинка щом са в сезон. Ако няма проявена реакция към храна до сега защо не.
Днес правих много вкусен пудинг с просо.
1/4 чаша просо или ориз, 1/4 чаша стафиди, 1 чаша прясно мляко или вода, ванилия. Всичко се слага да ври на тих огън около 30 минути. Ако се слага вода се добавя и малко масло.

# 102
  • Мнения: X
Днес яде само мляко. Сбърках се вече...

# 103
  • Мнения: 7 776
И какъв е проблема, че е яло бебето само мляко? Вас като ви боли зъб яде ли ви се? Всеки ден ли ядете еднакво количество храна? Проблемът е в главите на майките. Бебета са хора, не машини.

# 104
  • Мнения: X
Добре, но да я каня ли да яде твърда храна в следващите дни? Сърди се и свива устичка като предложа.

Общи условия

Активация на акаунт