Объркана и моля за съвет

  • 21 878
  • 517
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 54 413
Абе Лъки, няма тръпка в това. Важното е любовникът какво ще реши. Wink

# 196
  • Мнения: 25 739
Абе Лъки, няма тръпка в това. Важното е любовникът какво ще реши. Wink
Усещам, че ако разбере какви са и намеренията, ще и бие шута. И пак сълзи и сополи.

# 197
  • Мнения: 54 413
И аз така.
А ти чакаш да се вълнува, че се мести.
Други драми има тя сега.

# 198
  • Мнения: 81
Разбира се,че се вълнувам от преместването.Малкия се радва,че ще е при баба си,а и има приятелчета там с които си играят и са му наблизо.По- спокойно ни е и на двамата.Няма да сменя нито училището нито нищо. Колкото до другия тази вечер ми се обади пак и искаше да се видим,разбрахме се за утре да се видим за час,два,че имам да оправям багажи.Мисля да му кажа, че сме се изнесли вече и да видя как ще реагира.Питате ме След 8 месеца още ли ми се свива стомаха като го видя,ами да и аз си мислех в началото,че е само страст и ще ми мине,но уви не минава и осъзнах,че съм хлътнала до уши.Хлапашки ви звучи и ми казвате да се осъзная и да стъпя здраво на земята,но разбирате ли аз се опитвам да постигна това всеки ден.Непрекъснато разума ми се бори със сърцето.

# 199
  • Мнения: 18 530
За детето е ясно, че няма кой знае какъв стрес, защото то и без това досега често е било у баба си.

Но това свиване на стомаха... я си гледай живота, как може на 40 да трепериш какво ще реши мъж? Дано се получат нещата, но не се вторачвай прекалено.

# 200
  • Мнения: 7 263
Да се натресеш на родителите си на една зряла възраст, мен специално би ме притеснявало. Или само пеперудите в стомаха те вълнуват?

# 201
  • Мнения: 1 432
За детето е ясно, че няма кой знае какъв стрес, защото то и без това досега често е било у баба си.
Но това свиване на стомаха... я си гледай живота, как може на 40 да трепериш какво ще реши мъж? Дано се получат нещата, но не се вторачвай прекалено.

Иначе разбирам, че търсиш любов и човек за когото да си желана жена. Но и аз на твое място бих само споделила с  новия си ухажор, че съм напуснала мъжа си и сега съм при нашите. От това, което ще последва ще реша какво да правя. Вероятно ако любовника реши просто да продължи по старому, бих го оставила и него, и си дала шанс да намеря човек, с когото да продължа уважавайки се.
Hands V

На родителите си тя е дете, вместо да плаща квартира, освен ако няма някакъв супер доход, по-добре на първо време да е там. Ще може и да им помага, ако се наложи. А  има и 2 деца,  за които да мисли, едното малко, другото макар и пълнолетно, все пак младеж.

# 202
  • София
  • Мнения: 12 006
didiist, няколко човеката те питаха, но защо избирателно отговоряш? Имам предвид въпроса, как реагира "пияндето" на решението ти да го напуснеш.. какво каза/направи той?

# 203
  • Мнения: 14 830
didiist, няколко човеката те питаха, но защо избирателно отговоряш? Имам предвид въпроса, как реагира "пияндето" на решението ти да го напуснеш.. какво каза/направи той?
И аз я попитах, но отговор няма. Тя говори само за пеперудите в стомаха

# 204
  • Мнения: 452
didiist, няколко човеката те питаха, но защо избирателно отговоряш? Имам предвид въпроса, как реагира "пияндето" на решението ти да го напуснеш.. какво каза/направи той?
И аз я попитах, но отговор няма. Тя говори само за пеперудите в стомаха
Ами тя затова ще си е вечно объркана. Ако сегашното пианде и е задавал въпроси преди време, за да изяснят нещата... и тя му е отговаряла избирателно, нищо чудно, че се е пропил човека и не иска да комуникира с нея. Учувал и е децата, вече пеперудите са важни. Децата и пиандухата ряпа да ядат

# 205
  • София
  • Мнения: 12 006
didiist, няколко човеката те питаха, но защо избирателно отговоряш? Имам предвид въпроса, как реагира "пияндето" на решението ти да го напуснеш.. какво каза/направи той?
И аз я попитах, но отговор няма. Тя говори само за пеперудите в стомаха
Ами тя затова ще си е вечно объркана. Ако сегашното пианде и е задавал въпроси преди време, за да изяснят нещата... и тя му е отговаряла избирателно, нищо чудно, че се е пропил човека и не иска да комуникира с нея. Учувал и е децата, вече пеперудите са важни. Децата и пиандухата ряпа да ядат
Абсолютно вярно. Ако наистина и с мъжа си така комуникира както с нас, нищо чудно, че човека не желае да комуникира с нея. Чест му прави обаче, че стои при нея и я гледа барабар с децата й. Обаче то това положение все на някъде избива - в случая на пиене. Нещо го е провокирало да посегне към алкохола и да се затвори в собствен свят. Други би ги избило на курварлък, трети биха й били шута и да се оправя сама с 2-те деца. Тя не отоговори и защо се е пропил, откато го познава ли е пияница или от кога и т.н.? Само за пеперудите слушаме, ама май покрай тях и много бръмбари виждам аз. В общи линии явно пусна темата за да оплюемн дружно пияндето и да я потупаме по рамото с пожелание да си гледа живота с любовника - ама не й се получи. Аз също не бих искала да комуникирам с човек, на който 5 пъти му задавам един и същи важен въпрос и той да стои насреща ми и да се прави на разсеян.

# 206
  • Мнения: 81
Извинявайте,покрай преместването нямах време да пиша.Мъжа с който живеех,винаги е обичал да си пийва,но с мярка,но последните 2,3 години,през които аз не съм имала друг и не съм помисляла дори за нещо подоббо,той започна да се улива просто и сутрин и обед и вечер.През почивните дни  по цял ден.Говоих му как ли не,правих какво ли не,но уви и това доведе до нашия край.Когато му казах да се разделим,той питаше защо и дори се разплака,но не мога да продължавам така,та той почти не изтрезнява.В крайна сметка ми каза ,каквото искам това да правя и се разделихме.Това е.

# 207
  • Мнения: 452
Извинявайте,покрай преместването нямах време да пиша.Мъжа с който живеех,винаги е обичал да си пийва,но с мярка,но последните 2,3 години,през които аз не съм имала друг и не съм помисляла дори за нещо подоббо,той започна да се улива просто и сутрин и обед и вечер.През почивните дни  по цял ден.Говоих му как ли не,правих какво ли не,но уви и това доведе до нашия край.Когато му казах да се разделим,той питаше защо и дори се разплака,но не мога да продължавам така,та той почти не изтрезнява.В крайна сметка ми каза ,каквото искам това да правя и се разделихме.Това е.
А не смяташ ли, че не трябва да се водят монолози, а диалози?
И е нормално да оставиш човек безсилен при тази ситуация. Беше ли честна дори и сега напълно с него? А именно каза ли ме че имаш любовник?

# 208
  • Мнения: 360
Не искам да съдя никого, но зависимостта е болест, породена от някаква болка, алкохола е само симптом. Ако, познаваш душата на човека би трябвало да можеш да му помогнеш да се излекува.. Естествено, ако го обичаш.. Става ми мъчно.. Изоставяш човек в трудност, точно, когато трябва да бъдеш до него, защото ти е по - лесно просто да си тръгнеш.

# 209
  • Мнения: 1 999
Не искам да съдя никого, но зависимостта е болест, породена от някаква болка, алкохола е само симптом. Ако, познаваш душата на човека би трябвало да можеш да му помогнеш да се излекува.. Естествено, ако го обичаш.. Става ми мъчно.. Изоставяш човек в трудност, точно, когато трябва да бъдеш до него, защото ти е по - лесно просто да си тръгнеш.

Точно това изказване е абсолютно неадекватно. Казано от човек, който не се е сблъсквал с проблема.
 Не можеш да помогнеш. Каквото и да правиш - не можеш. Само ставаш съзависим - боледуваш наред с алкохолика. Забравяш за деца, къща, родители и по цели дни и нощи се чудиш как да помогнеш, защо пие и т.н.
Говориш, предлагаш, четеш, търсиш начини. И нищо - човекът е слабохарактерен и не може да се откъсне от зависимостта. И си тръгваш. С надеждата, че тръгването е достатъчно голям стрес, който ще го разтърси и ще го накара да осъзнае проблема. А понякога те просто отричат, че имат проблем. Спирам, че мога цял научен труд да напиша.
  Права е жената да иска да си оправи живота. Просто смятам, че е почнала по грешен начин. Но това вече й го казаха.

Общи условия

Активация на акаунт