Мамограф? Къде да отида?

  • 9 026
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 176
Мили мами,
реших че е редно да посетя мамолог след раждането и кърменето.
Свекървата ходи днес в Онкологията. За цената от 10 лв. те преглеждат ръчно и те карат да си направиш снимка , която заплащаш. Здравната каса не поема такъв вид прегледи ( кво като сме раждали - да си ***).
Та си мислех аз,че след като ще си плащам, поне да е на най-доброто място.
Въпроса ми е: Къде да отида на добър мамолог с добър мамограф?

# 1
  • Мнения: 128
otidi v "sv. sofia". mnogo sa dobri.

# 2
  • Мнения: 4 176
Цитат на: petia23
otidi v "sv. sofia". mnogo sa dobri.

Не съм наясно с болниците. Коя е Св София и какъв е прегледа там? Пак ли снимка?

# 3
  • Мнения: 128
biv6ata "tina kirkova" v razsadnika.

# 4
  • Мнения: 229
И аз искам да отида на мамолог и да заведа и майка ми и баба ми и затова и мен много ме интересуват отговорите.
Искам да попитам знаете ли колко струва снимката?

# 5
  • Мнения: 4 176
Цитат на: tuti
И аз искам да отида на мамолог и да заведа и майка ми и баба ми и затова и мен много ме интересуват отговорите.
Искам да попитам знаете ли колко струва снимката?

Тя била с нашравление снимката.

# 6
  • Мнения: 637
Момичета, не сте ли твърде млади за мамография?

# 7
  • Мнения: 17 407
Мамография не се прави, до 35 год мисля, че беше. Може ехограф.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
За мамография ми е рано. Ходя си на ехограф, и без това си имам бучки колкото си искате при личния си гинеколог.

д-р Георги Илиев - гинеколог
"Гинекологичен Център София"

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 491
Е, Лио пак ме е изпреварила с инфото Wink  Само да добавя, че по ценоразпис беше 15 лв. прегледа при него и е адски внимателен, мен той ми следи бременността и ми беше страхотно спокойно при всички прегледи и беше прав за всичко- и за кг. на бебка, и за предлежанието, и за раждането.Горещо го препоръчвам!

# 10
  • Мнения: 7 716
Имаме право на преглед с ръка от касата. Отделно се плаща ехографа - аз ходя при д-р Марков /хирург/ от онкологията - 16.20лв. Приема в поликлиниката в  кв."Х. Димитър" всяка сряда от 14.30 ч. без предварително записване. Приема всички, които чакат.

# 11
  • Мнения: 229
Значи понеже аз съм под 35 ще ида на ехограф.
Но пак питам ако знаете за цената на мамогравска снимка понеже карам майка ми и баба ми да идат да си направят.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз ходих в 5та градска - Др Дойчева, доволна съм. Прегледът беше с ехограф. Координатите ги има в Справочника Grinning

# 13
  • Мнения: 637
Мамографското изследване се поема от касата. Не помня само имаше ли ограничение за жени над 40 годишна възраст, за която възрастова група е показана мамографията.

# 14
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Meli
Мамографското изследване се поема от касата. Не помня само имаше ли ограничение за жени над 40 годишна възраст, за която възрастова група е показана мамографията.

Meli, а с талон от джипито ли става? Къде в Пловдив има апарат и правят изследвания? Става въпрос за жена над 40 год.

# 15
  • София
  • Мнения: 15 232
С направление от личния лекар в "Св. София" прегледът е безплатен. Първо гледат на ехограф и ако-не дай Боже-има някакви съмнения-на мамограф.
Преди обяд преглеждат с направления, следобяд-частни приеми.
Системата с направленията, обаче, е един път. Аз взех направление през януари, часове за март се записваха от първи февруари, като на 2-ри-3-ти вече свършват. На първи февруари се беше завила една опашка за записване на час-не е истина.

# 16
  • Мнения: 637
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: Meli
Мамографското изследване се поема от касата. Не помня само имаше ли ограничение за жени над 40 годишна възраст, за която възрастова група е показана мамографията.

Meli, а с талон от джипито ли става? Къде в Пловдив има апарат и правят изследвания? Става въпрос за жена над 40 год.


Би трябвало да става и с талон от джипито, но обичайно практикуват така - джипито дава направление за гинеколог, а той от своя страна - за мамография. Логиката е, че специалистите имат повече талони и по - малко ограничения. Поне такава беше системата преди две години, когато съпругът ми работеше с касата. Не вярвам сега да са се променили нещата.

Мамографи има във ВМИ, в ДКЦ ІІ и в Транспортна болница. Аз специално познавам дватмата лекари, които рабоят във второ ДКЦ (срещу ресторант Стадиона), там има специален мамографски център и мисля, че свястно си гледат работата. Обаче трябва да се отиде с направлението в началото на месеца, защото към средата им свършва лимита.

Иначе без направление е 30 или 35 лв. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7 716
Възрастта няма значение за направлението.

# 18
  • Мнения: 637
Цитат на: Lali
Възрастта няма значение за направлението.

Възможно е. Мотаеше ми се нещо из главата за някакви ограничения. Simple Smile То с тая касата можеш да луднеш от глупости.

# 19
  • Мнения: 7 716
Да не би да става въпрос за следващата година? Аз ползвах направление през април и нямаше никакви изисквания - поисках си за профилактичен преглед.

# 20
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Lali
Възрастта няма значение за направлението.

Има. Така ми казаха на мен. Под 40 не се прави мамограф.
Аз пак не разбрах. Защо на свекървата са и правили преглед от лекар и после снимка, а не мамограф?

# 21
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
момичета прави се мамограф и под 40, аз от 25 годишна възраст ходя всяка година по един път на мамограф. Чрез мамограф ми откриха мастопатията, и сега всяка година ходя на контролни прегледи.
Лиорена, щом имаш бучки задължително отиди на мамография, за твое успокоение. Ехографа е само последващото наблюдение. Както каза лекарката, която ми откри мастопатията, от това само се страда, но е добре да се проследява

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Mariely
момичета прави се мамограф и под 40, аз от 25 годишна възраст ходя всяка година по един път на мамограф. Чрез мамограф ми откриха мастопатията, и сега всяка година ходя на контролни прегледи.
Лиорена, щом имаш бучки задължително отиди на мамография, за твое успокоение. Ехографа е само последващото наблюдение. Както каза лекарката, която ми откри мастопатията, от това само се страда, но е добре да се проследява



не само бучки, 4 пъти съм рязана и са ми вадени такива от гърдите. Благодаря за предложението, за момента не се налага мамография. Ехографът за сега е достатъчен.Евентуално, февруари ще ме режат пак, имам една бучка , която е за махане.
Ама тия неща съм ги писала тук и вече почвам да ставам досадна.
Съжалявам.

# 23
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Mariely
момичета прави се мамограф и под 40, аз от 25 годишна възраст ходя всяка година по един път на мамограф. Чрез мамограф ми откриха мастопатията, и сега всяка година ходя на контролни прегледи.
Лиорена, щом имаш бучки задължително отиди на мамография, за твое успокоение. Ехографа е само последващото наблюдение. Както каза лекарката, която ми откри мастопатията, от това само се страда, но е добре да се проследява

Имах предвид,че тъпата ни Здравна каса не ПОЕМА това изследване, понеже една мама питаше по-горе в темата.
За себе си съм решила да си направя.
А защо боли? Какво точно боли на това изследване?
Простете за невежеството, но аз си мислех че това нещо е подобно на  ехографа, а някой каза че боляло и ме хвърсли в размисли:)

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 878
За преглед с такъв апарат мамограф, не знам как става . Но тук във Варна, в онкологията прегледите от мамолог/прегледи с ръка/ и ехограф са безплатни за всички жени, без значение дали са здравноосигурени или не. Не се изисква направление от личен лекар и не се заплаща абсолютно нищо. Проблема е само, че се взема час поне седмица-две предварително, но когато е за профилактичен преглед това не би трябвало да е проблем. Аз ходих, лекаря каза, че всичко е наред, но аз настоях и за преглед с ехограф и човека ми даде талонче за там. До мамограф не стигнах, защото и лекарката на ехографа не видя нищо обезпокоително и затова не знам там вече как стоят нещата.
Та за жените от Варна, знаете предполагам къде е онкологията.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 688
Мога да ви препоръчам мамолог, но не знам дали работи със здравната каса.

Прегледът е 20 лева, става дума за Д-р Николова в Шейново.

Мисля, че тази докторка, когато не преглежда асистира на Д-р Богословова при прегледите.

# 26
  • Мнения: 4 176
Благодаря много.
Реших да отида във Военна болница, за което благодаря на DEianaZ. Тя каза че там апарата бил чисто нов и не боляло.
 Ще пиша подробности.

Общи условия

Активация на акаунт