1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 2)

  • 16 236
  • 384
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 534
И понеже в друга тема прочетох за яслите и градините - да ви кажа
от догодина 01.01.2007 приемат ще става по следния начин , най-вероятно , това е проекта , който ще си приеме скоро , едва ли ще има особени промени
по т.2 на въпросния прект пише
Молби за прием в ДГ се подават за следващата учебна година от 1 януари на текущата календарна година
В превод на наш език значи - ако детето трябва да постъпи в ДГ септември 2008 (септември се смята за начало на учебната година) , трябва да се подаде молба в началота на 2008 , не по-рано .
 Това ще спре подаването на молби години по-рано и пазенето на места съответно

Това го написах специално за Томазе е Дес -яна , прочитайки техни мнения в друга тема

А и друга интересна точка , която ще спре чуденката , кои деца всъщност ще са с предимство
Приемът ще се извършва по ред на подаване на молбите . С предимство за прием в конкретна ДГ се ползват децата , чийто братя братя или сестри вечепосещават детското заведение , деца - инвалиди и с родители - инвалиди

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 21:43 от писна ми

# 316
  • Мнения: 2 070
И понеже в друга тема прочетох за яслите и градините - да ви кажа
от догодина 01.01.2007 приемат ще става по следния начин , най-вероятно , това е проекта , който ще си приеме скоро , едва ли ще има особени промени
по т.2 на въпросния прект пише
Молби за прием в ДГ се подават за следващата учебна година от 1 януари на текущата календарна година
В превод на наш език значи - ако детето трябва да постъпи в ДГ септември 2008 (септември се смята за начало на учебната година) , трябва да се подаде молба в началота на 2008 , не по-рано .
 Това ще спре подаването на молби години по-рано и пазенето на места съответно

Това го написах специално за Томазе е Дес -яна , прочитайки техни мнения в друга тема

А и друга интересна точка , която ще спре чуденката , кои деца всъщност ще са с предимство
Приемът ще се извършва по ред на подаване на молбите . С предимство за прием в конкретна ДГ се ползват децата , чийто братя братя или сестри вечепосещават детското заведение , деца - инвалиди и с родители - инвалиди

Ами аз днес ходих в две ясли и три градини. В традините това отдавна се знае - че януари се подават молбите, за децата които искат да тръгнат септември - октомври. Въпроса е, че молбите, които не са одобрени предната година се очаква да са с предимство - тоест аз като подам сега януари догодина...майките, които не са били одобрени за тази най-вероятно ще си минат напред, тоест аз ще мога да дам Яна на градина най-рано не септември дотодина, а през юни 2008ма, когато ще е на 4!!! И какво правим?! Отделно жените в градините ми казаха, че те молби си се подават, но не на всички дават входящ номер...Аз днес в едната добре, че си поисках...Тоест дори и да има ред просто няма места и се получава така, че от родилното директно след изписването най-добре да идеш в ясли и градини да подаваш молби...И места не се пазят буквално, но просто си остават неприетите от предната година..така че пак трябва да подадеш молба години по-рано...Това е, нека си има ред, но то и сега уж по закон тр да има, но не се спазва, а дори и да се спазва - няма места. Как да работиш и да си гледаш едновременно детето?! При положение, че всички баби ходят на работа...И като въведат това с детегледачка по избор - ок, ама тя ще е за 2-рата година...ами 3.4-тата, изобщо времето докато чакаш някъде някоя молба до ти се одобри! Идиотщина пълна...

# 317
  • Мнения: 4 181
Момичета, пак сте се развихрили Mr. Green
Animimi - нещата, които си предложила ще намерят място не в отделна тема, ами в собствен сайт най-вероятно и така би било най-добре. Мамма и Salai са на ти с тия работи, ние ще помагаме с материалите , които да се качват там. Аз също съм на мнение, че не бива да използваме никакви символи, независимо какви. Казах ви и вчера, че вече започнаха спекулации какви сме и що сме. Трябва да ни свързват единствено и само с майки и това е.
Обаче идеята ти за значки или нещо подобно е много добра за популяризиране на сдружението и съответно на целите ни. Може би след като се регистрираме и си изберем лого може да си направим значки - ще видим колко ще струва и да ги носим,като ги виждат хората ще почнат да се интересуват какви сме.
Жени - има един много важен въпрос, това ако се приеме ок, обаче какво става с молбите които вече са приети тази година за следващата? Ще се виждате ли пак с Фандъкова?
И момичета надявам се ще ми простите забележката, но Геноцид, се пише с д  Blush

# 318
  • Мнения: 145
Yosarian, не възприемам себе си нито като провокатор нито като екстремист,мисля че който ми е чел постингите ще го потвърди!Обичам нещата да са ясни и точни и да ги наричаме с правилните названия...А за новорегистрирани,не бих се нарекла така.Регистрирана съм горе долу в един период от време с останалите активни личности от Форума а го чета от година преди това много активно и без регистрация докато си карах тежката бременност.
Не виждам нищо екстремиско да си вържеш лентичка /като розовите против спин или да си бучнеш с топлийка и изрязана от цветна хартия звездичка като намек!/Ако ви е в повече хубаво значи не се възприема но да ме наричат подстрекател и новорегистриран това си е направо обида!Ще си я обмислям насаме в леглото като си легна ако ме огрее при таз активност на наследника...Разбирам,че си изморена и изнервена и явно не четеш назад пък и това което съм написала не е нещо супер-важно.Не знам що така се раздуха!

# 319
  • Мнения: 145
Клео мерси за Д-то..то като фъфли човек и испуска!!! Laughing
Сега и за последен път да кажа щото работата замяза на РАЗВАЛЕН ТЕЛЕФОН!!!
Значки не съм предлагала!
ПредложихИДЕЯ за форма на ПРОТЕСТ!А тя е!...изрязва се шестоъгълна звездичка по-популярна като еврейска от някаква цветна хартия и се слага на дрехата захваната с безопасна игличка.Това е!
Идеите ми за ЛОГО са побликувани страници напред и нищо общо нямат с това предложение!!!Освен "тъпнята" със звездите предложих още брошури и отделна тема със всички информации,не ми се пише пак направете си труда да си го изчетете внимателно както аз правя с вашите постинги!
Но като се избере знак значките ще са в помощ!

# 320
  • Мнения: 4 181
Аз точно за темата с всички информации имах предвид, че всъщност ще е най-добре в отделен сайт, а за звездата тъй като момичетата, както и аз я смятат  за неподходящо затова си помислих, че може да са значки с логото ни, за да го научат хората, може и с друго да са.
И забравих да ти честитя прохождането на отрочето  bouquet
Всъщност на колко е?

# 321
  • Мнения: 145
Благодаря, на всички които ми честитиха прохождането!
Човека е просто съсипващо активен и любопитен,да ми е жив и здрав!В момента е на година и два месеца/телец-любовчия/Сладък е, ама и какъв инат имаме!
Значи звездите отпадат!Може би все пак Деската е права!
Значи протеста със звезди отпада!

# 322
  • Мнения: 1 493
Май протестите не са на дневен ред въобще !

# 323
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Отвореното писмо до кмета на район Студентски е внесено в деловодството на общината. Имаме входящ номер и другата седмица ще видя към кого е отишло.

# 324
  • Мнения: 2 070
Момичета, нали търсим най- доброто за децата си? Мислите ли, че ако им покажем екстремизъм ще е най- доброто за децата ни? Не се връзвайте на новорегистрирани. Може и да ни провокират. Достатъчно умни сме за да се поддоваме на такива неща и се радвам, че го виждам в постингите ви. Моля ви- забравете и доматите и НеМирните протести. Аз не бих участвала в нещо деградивно. Може да съм безкрайно бясна за всичко което става, но мисля, че има по- добри пътища от екстремистки идеи. Можем да показваме грозната истина-унизените български деца- принуждавани да просят, да проституират, да умират без лекарска помощ- ще има по- добро въздействие от домати и после да се правим и Те и ние на ощипани.

Аз мисля, че екстремистките идеи се раждат, защото сме принудени да живеем екстремно и екстремна е ситуацията, в коята са поставени майките с деца в Б-я. някои от нас предлагат разни неща просто защото се афектирани от нещо прочетено /аз, когато предложих като символична форма на протест да направим символично погребение на "последното българско дете" - като реакция с/у политиката на геноцид - самата аз казах, че е крайно и явно така съм освободила напрежението, не съм го предложила сериозно/ Напълно разбирам и тези с доматите и Анимими и всички, които предлагат различни форми на протест. Това обаче за новорегистрираните беше грубо, защото всеки, който иска да помага според мен е добре дошъл, иначе ще се превърнем/нете в една мини сектичка на майчици!
Искам и да кажа - Анимими даде много хубави идеи, аз говорих против една конкретна, тази за звездите. Да уточня, че няма връзка с логото, което тя предложи, това си е отделна тема. не съм виновна, че някои омешват нещата, но моля и не бъдете крайни, когато започнем тук да се аргументираме в защита на интересите си и предложенията си, нали за това е форума, нали в спора се ражда истината. Peace Клео - за геноциДа - аз явно на мементи се подвеждам като овчица - пишех си го аз с Д, ама гледам - другите го писали с Т и го промених! Laughing 

# 325
  • Мнения: 4 068
Момичета, обадиха ми се от ГЕРБ. Искат среща с пловдивските майки в понеделник. Аз обаче се чудя дали не е по-добре да изчакаме да мине срещата с Президента и да видив какво ще произлезе от нея и тогава да организираме среща с ГЕРБ. Вие какво мислите? Аз им казах, че ще се консултирам с вас кога да е срещата.

# 326
  • Мнения: 1 671
Ренци, аз съм на линия. Peace

Срещата с президента в София е чак след 17 юли, много време ще мине дотогава. Предлагам да ги преслушаме ГЕРБ в Пловдив, да видим какво могат да предложат, за нас е важно да си настояваме и за местните искания. Даже мисля, че това е нашият фронт на борба в момента, щото в София момичетата действат, ние от Пловдив засега няма с какво да сме полезни.

# 327
  • Мнения: 4 181
Действайте смело с ГЕРБ, няма какво да ни чакате, Президентът каза след 17-ти. Просто държа да отбележите , че не искаме никакво политическо обвързване, иначе вижте какво могат да направят, в крайна сметка, на следващите избори те може да играят важна роля и колкото и да не ни се иска изпълнението на исканията ни зависи от управляващите, така че ковете желязото , докато е горещо както се казва Peace
даже може да и подхвърлите, ако има начин разбира се, да се свържат и тук с момичетата от София, за да може да включим и другите организации Peace

# 328
  • Мнения: 1 710
Хора, дължа ви голямо извинение за мълчанието през тези дни, ама имах доста задачки и като си помислех за компа - не ми се сядаше.
Та малко да разкажем - значи имахме доста ползотворни срещи - какво имам предвид, ами всяка среща води до друга, все повече хора знаят за нас и исканията ни. Дали нещо ще се промени не знам, но е хубаво когато говориш и пак говориш и пак тропаш и пак тропаш... а още по хубавото е, че когато една от нас е на ръба да се отчае, друга и вдъхва оптимизъм. Та така с общи усилия се справяме.
Значи минахме среща със зам.мин. на труда и соц.политика Горан Банков - каза че е интересно предложението за родител на дете с увреждане и трябва да се помисли по въпрроса, каквото и да значи това. Освен това от тази среща произлезе предложение за нац. среща с НПО-та и представители на различните министерства през септември. Говорим за голяма кръгла маса в НДК, дано успеят да го направят и удържат на думата си. Специално ще се разглеждат проблемите на децата с увреждания.
Имахме среща в МОН с доста интересни разкрития. видях, че Ели Акманова е писала по-подробно там за начина по който се приемат децата ни в масовите градини и училища.
Днес имахме среща и с Шерин Местан - шефката на Агенцията за закрила на детето. Бяха много мили хора и готови да ни съдействат. Разбрахме се да им пуснем конкретните искания и казаха, че ако имаме въпроси или сме недоволни за нещо - директно да говорим с тях, защото искат да променят нещата към добро. С тях говорихме конкретно за създаването на общ Регистър на децата с увреждания в България. Това ще улесни търсенето за средства за всяко едно дете, защото регистърът ще е официален и когато някой бизнесмен иска да дари пари - ще можем да докажем, че да - това дете има нужда. Казаха че има проблеми с това, защото има защита на личните данни на децата. Та се чудят как точно да го направят. Освен това Регистърът ще даде възможност на всички управляващи за каква точно бройка деца говорим с увреждания - ще могат да се преценяват щатовете на бъдещите логопеди, психолози и изобщо състоянието в страната ни. Това ще се отрази и на програмата Личен асистент, защото ще може да се види точната нужда. Говорихме за превенцията за изоставяне на децата в родилните домове. Обяснихме че в доста случаи мед.екип е виновен майката да не вземе правилното решение, защото е разколебана от раждането на дете с увреждане и е насърчавана да го остави в дом. Обясниха ни че от 2002 г - ако не се лъжа, има наредба, ако има такъв случай на колебаеща се майка - да бъдат викани соц. служби, за да и окажат помощ, но нищо не се прави. Та така, мисля че беше ползотворно.
Имахме среща и със зам.председателя на парламентарната група на БНС - човекът е член на комисията за интегриране на хората с увреждания и ще поеме идеята за обща кръгла маса след две седмици. Общо взето говорене, говорене и пак говорене, ама се надяваме да има и резултати  Rolling Eyes Ще тропаме където можем и докато можем пък дано се промени нещо.
Рапорт даден  Crazy

# 329
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ОК- вероятно и аз съм крайна. Но не е лъжа, че се обсъждат доста крайни идеи.

Общи условия

Активация на акаунт