Въпрос за пъпчето

  • 17 691
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
На Мишето пъпчето падна точно когато стана на две седмици, но преди това лекарката няколко пъти го тушира с аргентум, защото беше дебел.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 694
Къпехме го, но внимателно,држейки го с една пелена на пъпчето после като падна слагах лепенки два или три дни. И преди да падне и след това след баня почиствах със спирт и после слагам две памучета да предпазя кожата и капвах 5-6 капки спирт и малко пудра /антибиотична/и мина след падането на 3 ден, а падна на 8.

# 17
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Honda
Ами да ти кажа тук мокрят, че пушак се вдига Wink
Но всяка болница явно си има политика. Тук пъпчета ги прещъкват с едни пластмасови "щипки" . В едната ми казаха спокойно да къпя детето и няма проблеми като се мокри пъпчето. Само хубаво да се подсушава след това.
А в другата пак казаха, че няма проблеми при къпане , но ми бяха пък дали едни "спиртни" кърпички (пиша спиртни въпреки, че не мисля, че съдържаха алкохол) и едно прахче след това да натупвам с него.
Ама най--добре си слушай твоите наблюдатели. (аз само споделих как е тук)
Същото Grinning

# 18
  • Мнения: 4 358
Цитат на: maria_maria
Ами нашето пъпче още не е паднало.Не знам защо.А така ми се иска да окъпя бебчо хубаво,не само да се обтриваме с влажна пелена.Нормално ли е още да не е паднало пъпчето??? Thinking  Thinking

И на Оги пъпчето падна късно.
Помоли педиатърката ви да го погледне и ако е необходимо да го стегне, за да падне по-бързо.

# 19
Цитат на: tedi_b
Цитат на: maria_maria
Ами нашето пъпче още не е паднало.Не знам защо.А така ми се иска да окъпя бебчо хубаво,не само да се обтриваме с влажна пелена.Нормално ли е още да не е паднало пъпчето??? Thinking  Thinking

И на Оги пъпчето падна късно.
Помоли педиатърката ви да го погледне и ако е необходимо да го стегне, за да падне по-бързо.

Не знаех,че те могат да помогнат.Мерси много.Ще и се обадя още днес. #Milti  #Milti

# 20
  • Мнения: 485
Нашият пъп беше защипан с една пластмасова щипка и увит с една марля.И аз в началото гледах, да не го пипам и да не го мокря.Ама, неминуемо понякога се намокря и надали е фатално.Чесно, не разбрах как точно трябва да го обработвам в началото.И тия марля стоя дълго време там,докато накрая я махнах и видях че конеца се е разтегнал...Стегнах го,защото иначе щяхме да си стоим още много време с висящ пъп.Той падна чак на 20-тия ден.
  Shocked  Shocked  Shocked
Иначе със спирт го почиствах и го пръсках Бивацин-антибактериален спрей.И слагах стерилна марля отгоре...

# 21
  • Мнения: 485
Цитат на: maria_maria
Цитат на: tedi_b
Цитат на: maria_maria
Ами нашето пъпче още не е паднало.Не знам защо.А така ми се иска да окъпя бебчо хубаво,не само да се обтриваме с влажна пелена.Нормално ли е още да не е паднало пъпчето??? Thinking  Thinking

И на Оги пъпчето падна късно.
Помоли педиатърката ви да го погледне и ако е необходимо да го стегне, за да падне по-бързо.

Не знаех,че те могат да помогнат.Мерси много.Ще и се обадя още днес. #Milti  #Milti

Можеш и ти да свършиш тая работа,просто стягаш конеца.Стига да не те е страх,не трудно.

# 22
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Не е опасно ако се намокри.Просто след къпане трябва добре да се почисти със спирт.В болницата не ги пазеха докато ги къпят.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 759
Цитат на: maria_maria
Ами нашето пъпче още не е паднало.Не знам защо.А така ми се иска да окъпя бебчо хубаво,не само да се обтриваме с влажна пелена.Нормално ли е още да не е паднало пъпчето??? Thinking  Thinking


аз като гледам снимките на мойта буба след 10тия - 15тия ден е паднал някъде

# 24
Ама бебо няма конец,а една като щипка пластмасова голяма. Какво да стягам тогава?

# 25
  • Мнения: 485
Цитат на: maria_maria
Ама бебо няма конец,а една като щипка пластмасова голяма. Какво да стягам тогава?

Да бе ,ама моя имаше и конец освен щипката,та..незнам ....,тогава няма какво.

# 26
  • Мнения: 2 051
След 20 ден паднаха пъповете и на двете ми моми.
Случва се и доста по-късно да паднат при тая технология със щипките.

# 27
  • Мнения: 485
Цитат на: vedrra
След 20 ден паднаха пъповете и на двете ми моми.
Случва се и доста по-късно да паднат при тая технология със щипките.

И аз стигнах до тоя извод.Защото на баткото му падна на 5 ден- по старото завързване.

# 28
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Vase
И аз стигнах до тоя извод.Защото на баткото му падна на 5 ден- по старото завързване.

Че и на третия ден трябва да е било при нашия батко, щото на 4-тия ни изписаха без пъп.

Общи условия

Активация на акаунт