Кариера ли градите, или просто ходите на работа

  • 2 879
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 806
нито едното, нито другото...
по-скоро реализирам призванието си.

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Честно казано - само ходя на работа. Но от самосебе си се получи издигане в йерархията. Даже имам предложение за по-високо ниво, но не си заслужава според мен. Ангажиментите и отговорностите са  доста повече в сравнение със заплащането. А и работата неми харесва особено. Започнах временно, замествах само, а вече 4 г съм там, на постоянен трудов договор. Но... в момента,чвкойто ми се "отвори парашута", т.е намеря работа, която ми харесва или защо не- собствен бизнес- ще се махна.

# 32
  • Мнения: 4 737
Нямам някакви болни амбиции да драпам към върха, но определено крача напред.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
До преди да излезна в майчинство ходих на работа. След това мисля да градя кариера.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 846
Да ви кажа, аз съм странен случай. Не съм работохолик, даже мразя да работя, честно!  Embarassed Обаче, от друга страна, мразя пък и да не работя - в смисъл да не съм взела живота си в своите ръце и да си нямам свои лични пари и то в прилично количество. По принцип съм доста амбициозна, понеже съм суетна. Но пък се изприщвам при мисълта да полагам усилия! Тежък случай! #Crazy

За щастие Бог е благосклонен към мен. Винаги съм имала хубава, добре платена работа и съм правила кариера. И винаги съм успявала така да си организирам нещата, че да не съм претоварена. Ходене на работа извън официалното работно време не ми е в стила. Добре, че нещата ми се отдават лесно, иначе с тоя мързел не знам как щях да я карам. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 6 039
Определено кариера

# 36
  • София
  • Мнения: 337
Ходя с удоволствие на работа, не се плаша от отговорностите, а ги приемам като поредното предизвикателство и съм дволна, че градя име и кариера.
чувствам се удовлетворена и професионално реализирана.
За мен щастието е свързано с топлотата в семейството и успехите в работата Embarassed.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 87
И в моята сфера е трудно да се говори за кариера...по-скоро се опитвам да си върша работата както трябва и да съм добра в това, което правя.
Peace

# 38
  • Мнения: 934
5 години просто ходех на работа докаро избера точно какво ми харесва. После 5 години градих кариера, тръгнах от най-долу стгнах достатъчно високо. Сега доволно бера лаври и спокойно работя за мене си в къщи, идеално за да мога да съм до децата си. Стига ми толква и работа и кариера време е да обера плодовете на това за което си скъсах задника 5 години.

# 39
  • Мнения: 3 576
Не работя с фиксирано работно време в момента, а преди - просто ходех на работа, нямах особена възможност за кариера.

За мен по-важно е да имам достатъчно време за себе си, за семейството ми и един ден ако започна отново да ходя някъде на работа ще държа да имам прилична заплата и повече свободно време.
В нашето семейство има кой да изкарва парите, не ми се иска детето и майка си да не може да вижда.

Имам такива познати - и мъжа, и жената големи кариеристи, на добри позиции, заплатата - да, може да се каже висока, при положение, че не са собственици на фирмите.
И какво - детето го гледа детегледачка, единия родител - непрекъснато в командировки, майката се прибира след 9 вечерта, уикендите ако са свободни е цяло щастие.
Аз не искам такъв живот, ами те тия хора нямат време дори да си изхарчат парите и живот ли е това въобще.
На тях им е кеф да се издигат в службата, но горкото дете....

# 40
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Човек работел за 2 от 3 неща-за удоволствие, за престиж, за пари, но не само заради едно  Mr. Green


В момента просто ходя на работа. Работя за пари.
Но предишната ми работа, която по принцип си е временна и е за по 4-5 месеца в годината я работих за престиж и за УДОВОЛСТВИЕ. Искрено се надявам зимата пак да имат нужда от моите услуги там. Mr. Green Та за тази работа, там не можеш да градиш кариера, но това особено не ми пречи. Бих я работила до пенсия, ако можеше. Пък и аз не съм от най-амбициозните. Приоритетите са ми други.

# 41
  • Мнения: 569
 Просто ходя на работа, там където работя разликата между моята заплата и тази на шефката ми/има и над нея/ е 40 лв. Нямам стимул да бъда на нейното място защото тя си скъсва з......а от работа, а аз повечето време почивам и пак взимаме едни пари. Сега общо взето трупам стаж и след време ще си търся нещо по сърце където да мога да покажа способностите си.

# 42
  • Мнения: 678
 Ходя с удоволствие на работа , отговорна съм , но професията ми е такава че колкото и да се стремя да градя кариера - никой не го вижда , признава , та дори и теб не уважава ! До сега с 10 години трудов стаж изградих добра кариера ( сертификати , курсове , езици , обмяна на опити и др. ), но както споменах тук в БГ няма никой кой да ми я признае и си остава единственно за мен... Mr. Green  да не кажа само и колко ми е възнаграждението... #Cussing out
 

# 43
  • Мнения: 3 367
правя кариера;засега не съм великолепно платена та нямам проблема как да си хар1а парите,децата ми ги гледат гледа1ки,уикендите ми са свободни,гордея се с работата и успехите си;не правя компромис нито с дома,нито с професията си,ще ми се да мисля 1е сме уцелили златната среда..

# 44
  • Мнения: 8 769
В момента работя, за да получавам някакви пари. Изобщо не може да става дума за кариера, поне като гледам как се развиват нещата във фирмата.
Когато бях млада (преди има-няма десетина години) си мечтаех за кариера в банка. Учих тази специалност, беше ми интересно, много четях. 4 години работа в банки ми показаха, че без връзки (или спане с подходяшия човек) нивга няма да видя по-високо служебно място от посредствен счетоводител (сега им казват по друг начин) на гише.
Сега нещата в банките се промениха, но пък се промениха и моите възгледи. Банка не ща да помирисвам.
Опитах и в някоя още сфера да градя кариера (все се хвърлям на трудното-големи компании с жестока завист и подмолни игри) и се оказа, че не съм за там.
Затуй сега се скатавам, подготвяйки почвата за нещо друго.... Flutter

Общи условия

Активация на акаунт