Нашата болест се оказа не херпангина, а Рубеола

  • 3 517
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Ами не знам  Simple Smile Около 3 часа след началото на обрива температурата спадна. Имам си писмена дианоза Рубеола и не искам повече съмнения и подозрения, че нямам нерви  Mr. Green

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
Плс, пиши след това за колко време ви мина обрива.
На Моника днес и е втори ден и като че ли започна да избледнява, а общото й състояние видимо се подобри. Вчера като изби обрива беше доста сънлива и кисела.
Бързо оздравяване Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 544
Още като прочетох,че снощи са ви избили пъпчици си помислих за шарка,но тъй като още нямам опит с шарките...
А,след като ние мамите сме ваксинирани,то защо нашите деца не са?Незнам нищо по въпроса,ако някой може да даде инфо  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 491
Не - след 92-ра започнаха ваксинациите с/у Хепатит Б. А за рубеола даже си спомням как ни реваксинираха в гимназията (аз съм 73 набор).  Simple Smile
Аз съм родена 1969г. и не си спомням за какво са ни реваксинирили, но антитела срещу рубеола през 1999г. със сигурност нямах. Не знам как е в БГ, но в САЩ изледват за това при установяване на бременността. Биха ми ваксина на изписване от болницата, след като родих, казаха, че за жена в детеродна възраст така трябва. За второто бебе антителата ми бяха наред. С наи-добри чувства препоръчвам на тези, които нямат антитела, да си поискат ваксина.

# 19
  • Мнения: 826
Още като прочетох,че снощи са ви избили пъпчици си помислих за шарка,но тъй като още нямам опит с шарките...
А,след като ние мамите сме ваксинирани,то защо нашите деца не са?Незнам нищо по въпроса,ако някой може да даде инфо  bouquet

Би трябвало да са! Thinking
Тук тази ваксина (ММР)се слага м/у 12-15м. и след това втора доза м/у 4-6г.
Ако и в БГ ги ваксинират по този на4ин,не би трябвало да има болни! Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе тия ваксини ConfusedСъмнителни са малко...Уж децата ги ваксинират на 13 месеца, пък познавам доста над тази възраст, които си карат рубеола.И аз открай време се чудя какъв й е тогава смисълът на тази ваксина - може би да се кара болестта по-леко Rolling Eyes
Същото важи и за туберколозата - всички се ваксинират задължително от години, правят се манту-проби и т.н.А я идете в туб-диспансера да видите няма ли болни Confused
А морбилите?Даже имаше епидемия преди  години в Плевен.Пускаха ни дървена ваканция.А и тя е включена в тримовакса на 13 месеца.Не знам...Може би ваксините не дават траен имунитет на всички хора?
Ако някой е наясно, моля да обясни Praynig

# 21
  • Мнения: 2 556
Не знам, моето бебе така или иначе е само на 10 месеца и не му е бита тройната ваксина с/у рубеола, заушки и морбили. Има още представете си колко бебета на възраст под 1 година, които спокойно могат да си карат шарки. А и големите не са пощадени, явно ваксината отслабва ефекта си във времето...

Fresh, на Кари днес й е трети ден с обрив, личи си й навсякъде, но е поизбледнял. Вчера беше зловещо светлочервен по лицето, а днес е почти с цвета на кожата. Иначе тя беше най-зле дните с темп. - много си поспиваше и й сълзяха очетата, макар че си играеше и плачеше рядко. Откак й изби обрива е доста весела даже. Дано и на Моника соро й мине Heart Eyes

До края на седмицата сме под карантина вкъщи Confused

Общи условия

Активация на акаунт