Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 70

  • 50 879
  • 767
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Здравейте момичета Simple Smile пиша ви както обещах. Ходихме днес до въпросната лаборатория взеха ни общо 170 лв. Попитах в сайта цените им дали са актуални и ми отговориха,че от скоро имат проблем със сайта имало цени който са нереални Simple Smile извиниха ми се и казаха, че се работило по въпроса за отстраняване на проблема.

# 226
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Предстои ми ИКСИ. На 7 ми ден от стимулация с Пурегон съм. Фоликулите се развиват добре, ЛХ, Естрадиол, всичко е нормално за дните. Притеснявам се, че днес доктора ми пусна и ТСН, а преди стимулацията ми беше 1,04. Възможно ли е сега да се повиши и да имам проблеми при трансфера и имплантацията?

# 227
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Предстои ми ИКСИ. На 7 ми ден от стимулация с Пурегон съм. Фоликулите се развиват добре, ЛХ, Естрадиол, всичко е нормално за дните. Притеснявам се, че днес доктора ми пусна и ТСН, а преди стимулацията ми беше 1,04. Възможно ли е сега да се повиши и да имам проблеми при трансфера и имплантацията?
Аз съм с Хашимото и преди стимулацията ми увеличиха Еутирокса защото от стимулацията се повишава и ТСХ, консултирай се с ендокринолог

# 228
  • Мнения: 804
Момичета, да ви попитам по колко пъти са ви изследвали хормонити през целия процес до трансфера? Или си е по преценка на док. Аз най - вероятно ще съм по къс протокол ? През ден, през 2 или по - рядко?

# 229
  • Мнения: 19 687
При мен е през ден, по къс протокол.

# 230
  • София
  • Мнения: 799
И при мен изследваха през ден до пункцията като започнахме от 2-ри ден на цикъла (къс протокол)

# 231
  • Мнения: 92


Здравейте момичета, предстои ми скоро за първи път стимулация и ин витро, ако всичко е наред. Може ли да кажете тези изследвания как Ви се струват, защото идея нямам за какво са. А с доктора ще видим чак на 24.06. Този ANA скрининг за какво е? Пускам и другите да дадете мнение дали всичко е ок? Много благодаря.



Успех на всички.

# 232
  • Мнения: 892
Това, което са ти пуснали, са изследвания за автоимунни заболявания. Нямаш анти-фосфолипиди, за които се дава аспирин, НК клетките са ти в норма, няма да ти преливат нищо за имунна система, а АНА скрининга е само скрининг. При положителен резултат трябва да се пусне целият панел, но за сефте чувам някой да се интересува от точно тези авто-имунни :
anti-RNP/Sm (анти RNP/Sm антитела)
anti-Sm (анти - Sm антитела)
anti-SS-A/Ro (анти SS-A/Ro антитела)
anti-SS-A (Ro 52) recomb. антитела
anti-SS-B/La (анти SS-B/La антитела)
anti-Scl-70 ( анти Scl-70 антитела )
anti-PM-Scl (PM) антитела
anti-Jo-1 (анти Jo-1 антитела)
anti-Centromere B Ab (анти Центромер B антитела)
anti-PCNA (анти PCNA антитела)
anti-dsDNA (анти двойноверижни ДНК антитела)
anti-Nucleosome Ab (анти Нуклеозомни антитела)
anti-Histone Ab (анти Хистонови антитела)
anti-Ribosomal P (анти Рибозомни антитела)
anti-Mitochondria M2 Ab (анти Митохондриални АТ)
anti-DFS70 (анти DFS70 антитела)

# 233
  • Мнения: 92
Това, което са ти пуснали, са изследвания за автоимунни заболявания. Нямаш анти-фосфолипиди, за които се дава аспирин, НК клетките са ти в норма, няма да ти преливат нищо за имунна система, а АНА скрининга е само скрининг. При положителен резултат трябва да се пусне целият панел, но за сефте чувам някой да се интересува от точно тези авто-имунни :
anti-RNP/Sm (анти RNP/Sm антитела)
anti-Sm (анти - Sm антитела)
anti-SS-A/Ro (анти SS-A/Ro антитела)
anti-SS-A (Ro 52) recomb. антитела
anti-SS-B/La (анти SS-B/La антитела)
anti-Scl-70 ( анти Scl-70 антитела )
anti-PM-Scl (PM) антитела
anti-Jo-1 (анти Jo-1 антитела)
anti-Centromere B Ab (анти Центромер B антитела)
anti-PCNA (анти PCNA антитела)
anti-dsDNA (анти двойноверижни ДНК антитела)
anti-Nucleosome Ab (анти Нуклеозомни антитела)
anti-Histone Ab (анти Хистонови антитела)
anti-Ribosomal P (анти Рибозомни антитела)
anti-Mitochondria M2 Ab (анти Митохондриални АТ)
anti-DFS70 (анти DFS70 антитела)


Благодаря 🙂
Ами аз на 24.06 съм на преглед чак, но дотогава ще съм започна с декапептил и преднизолон, едва ли  ще пуснат друго тогава. Имам назначени само tsh, lh и E2 май беше.

# 234
  • Мнения: 892
Няма как базирано на тези изследвания, да се наложи да ти спрат или отложат стимулацията. Успех! Hug
Само се чудя дали са ти поискали тези имунологични превантивно (скъпи са) или сте имали неуспехи?

# 235
  • Мнения: 92
Няма как базирано на тези изследвания, да се наложи да ти спрат или отложат стимулацията. Успех! Hug
Само се чудя дали са ти поискали тези имунологични превантивно (скъпи са) или сте имали неуспехи?

Ами за първи път ще правим инвитро, значи е превантивно... Доста скъпи

# 236
  • Мнения: 217
За първи път чувам на някой да ги искат.

# 237
  • Мнения: 92
Аз обаче не мога да разбера за кои точно говорите че искат. Този целият списък:
(anti-RNP/Sm (анти RNP/Sm антитела)
anti-Sm (анти - Sm антитела)
anti-SS-A/Ro (анти SS-A/Ro антитела)
anti-SS-A (Ro 52) recomb. антитела
anti-SS-B/La (анти SS-B/La антитела)
anti-Scl-70 ( анти Scl-70 антитела )
anti-PM-Scl (PM) антитела
anti-Jo-1 (анти Jo-1 антитела)
anti-Centromere B Ab (анти Центромер B антитела)
anti-PCNA (анти PCNA антитела)
anti-dsDNA (анти двойноверижни ДНК антитела)
anti-Nucleosome Ab (анти Нуклеозомни антитела)
anti-Histone Ab (анти Хистонови антитела)
anti-Ribosomal P (анти Рибозомни антитела)
anti-Mitochondria M2 Ab (анти Митохондриални АТ)
anti-DFS70 (анти DFS70 антитела)
който е изброен не съм го пускала. Само това което съм качила. Съжалявам ама малко не мога да разбера....🙁 или те влизат в някои от това което съм пуснала...

# 238
  • Мнения: 892
АНА скрининг, който са ти искали, е положителен или отрицателен. При положителен се пуска вече целият панел, за да се разбере положителен на кой специално вид анти тела е. Но изчакай да видим доктора какво ще ти каже. По принцип АНА скрининг и целият панел не са свързани с неуспехи при бременност..

# 239
  • Мнения: 92
АНА скрининг, който са ти искали, е положителен или отрицателен. При положителен се пуска вече целият панел, за да се разбере положителен на кой специално вид анти тела е. Но изчакай да видим доктора какво ще ти каже. По принцип АНА скрининг и целият панел не са свързани с неуспехи при бременност..

Благодаря за разяснението и разчитането на резултатите 🙂 ще изчакам. Пожелавам успех на всички 🙂

Общи условия

Активация на акаунт