Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 70

  • 51 047
  • 767
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 097
Запис и от мен. Ще подаваме за втори опит документи и се надявам този път да започнем навреме и да станат нещата.
Дотогава ще чета и ще се включвам по-рядко.

Успех на всички 🍀

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 16:36 от Charlotte_85

# 511
  • Мнения: 1 980
Axenia, вече нерви не ми останаха. Всичко, свързано с изследвания при него, става с бутане и зор. Е, днес едва го накарах пак да се изследва за ИР. Трябваше да го направи още преди няколко месеца по препоръка на лекаря и да не спира лекарствата. Хората в лабораторията му казаха, че е най- добре да стои там в покой. Беше хладно, просторно, имаше къде да се седне, ама не, в колата искал да чака. Добре, но след второто вземане на кръв и на пазара реши да ходи, който е срещу лабораторията. Парадоксът е, че го предупредиха да не тръгне сега да обикаля пазарите (явно не е първият) и с това все едно му казаха: "Иди го направи". Дано не е компрометирал изследването, понеже няма никакъв шанс да го накарам в близко бъдеще да го повтори, пък и май не е добре много често да го обременяват, не знам. Както и да е, все още си влачи ИР. Пуснахме и витамините Д, Б12 и фолиева, които не са с добри стойности, така че ще започне да ги приема. Голям зор, и вашите мъже ли са така? То вече взех да се чувствам виновна, че го карам да се изследва. Да оставим настрани опитите за второ дете. Това касае все пак здравето му в дългосрочен план. Ендокринологът го беше предупредил, че е на крачка от диабета. Аз бях тази, която настоя изобщо да се изследва за ИР още първия път. Иначе изобщо нямаше да знае, че я има. Аз толкова често правя изследвания и прегледи, той се дразни даже на спермограма, като го изпратят. Иначе трябваше по препоръка на ендокринолога да повтори пролактина, понеже му беше почти два пъти завишен, макар че лекарят казал, че ако имал проблем с жлезата, завишението щяло да е по- голямо, но не поиска да го направи и него. Предал се е, приел е, че е зле и не иска да търсим причината за това драстично влошаване на мофологията.
Devilche, пожелавам ти всичко да е успешно и до финал. Simple Smile

# 512
  • София
  • Мнения: 1 358
Форест, няма да де отказваш, щом иска ръчкане, ръчкай го...
ММ не е такъв, ако трябва да бъда честна преди няколко години той беше инициатора да тръгнем по доктори, аз все си мислех, че ще стане от само себе си. Каквото му кажа, когато му кажа действа веднага. Първата му спермограма беше с намалена подвижност, нищо страшно... Обаче той така се панира, че започна спорт, храна, спря да пуши добавки сам си искаше само биричката му остана на милия Blush и за 2 месеца я оправи.



# 513
  • Мнения: 1 980
Моят мъж за много други неща е супер деен и инициативен, но по здравните въпроси- хич. Ако чаках на него, и първото дете нямаше да го имаме още, хем беше с инсеминация, ама той се уплаши тогава, че стигаме до процедура, и почти година го чаках да му мине страха. Иначе имах цветна снимка, изследвания. Накрая ми писна и един ден се обадих на гинеколога си и му казах, че ако всичко е наред на предстоящия цикъл, искам да започваме подготовка. После директно му съобщих на моя мъж, че след няколко дни ми идва цикълът и ни предстои инсеминация.
Аз се сетих да питам и друго. С първата бременност имах сериозни проблеми и бяхме на косъм от лош финал. Извадиха сина ми в 37 г.с. и 6 дни заради данни за фетално страдание поради лош кръвоток към средна мозъчна артерия, калцифицирана плацента, а и аз бях започнала доста да се подувам, кръвното понякога го повишавах, но леко, не се стигна до белтък в урината. Имах основния панел за тромбофилия и се оказах хетерозигот по две нискорискови мутации- 4G/5G за PAI и MTHFR , но след раждането пуснах още показатели, и стана ясно, че съм хетерозигот и по една високорискова- А/G за +505 А/G(TAFI). Всъщност вероятно съм вървяла към прееклампсия. При следваща бременност трябва да съм на Фраксипарин. Въпросът ми е към тези, които са минали през нещо подобно. Кога започнахте терапията при втората бременност и сега ли е по- добре да направя консултация с генетик и имунолог, или след положителен резултат? Имам една с генетик, но отдавна. Скоро ще направя имунологични, още не съм.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 21:17 от Forest rain

# 514
  • Мнения: 1 845
Форест, ако направите ИМСИ+МАКС съм убедена,че ще намерят читав сперматозоид.Ако в Пловдив не правят МАКС ще идете където го правят. Мъжкият фактор се преодолява с добра техника и ембриолози. Имам познат на който с пункция му извадиха само 10 плувеца(толкова има общо) и 3 ставаха за оплождане.Жена му е бременна 😀
За ИР не мога да помогна.
Генетичните не се променят-и аз съм на фракси/клексан,но имунологията я изследват на 6 м. Според мен нея направи преди инвитрото.

# 515
  • Мнения: 1 980
Devilche, в клиниката, в която съм, правели ИМСИ. На теб кога ти въведоха хепариновата терапия?

# 516
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз съм на Аспирин + Фраксипарин, веднага след трансфер.

# 517
  • Мнения: 1 980
А по време на терапията, следят ли се някакви кръвни показатели?

# 518
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз не знам, за пръв път ми е.

# 519
  • Мнения: 1 845
Форест,следят хормоните в Надежда.само имси не е достатъчно за лоша морфология-може макс без имси.
Фракси и двата пъти ми назначават в деня на трансфера.Аз съм всеки ден по 0.4

# 520
  • Мнения: 1 980
Питах за МАКС в темата на Селена, да видим някой ще отговори ли. Ние вече сме подали документи за фонда чрез тях. Ако реша, мога ли да сменя клиниката, след като ни одобрят, или отново трябва да подавам? Ние сме от Пловдив, но ако се налага, ще се насочим и към София.
Силно се надявам, като си започне мъжът ми пак лекарството за ИР, както и витамините, да подобрим морфологията, но ще видим.

# 521
  • Мнения: 1 845
Можете да смените клиниката,става чрез фонда и издават нова заповед.
По принцип морфологията много бавно се покачва, а и от лаборатория до лаборатория има разлика,както и всеки месец също.

# 522
  • София
  • Мнения: 1 358
По-добре да ползвате допълнителни техники съвместно. Не разчитай само на лекарствата и добавките. И да най-добре имси+макс.

# 523
  • Мнения: 1 980
Благодаря за отговорите, момичета. Аз знам, че морфологията трудно се влияе, но там е работата, че при него нещо се е случило, за да стане от много добра, толкова лоша, и се надявам, ако отстраним причината, да започне подобрение. Инати се и не иска да пусне още една спермограма в друга клиника. Преди процедурата задължително ще го накарам, защото вече ще е минало време от началото на лечението. Сега ще чакам да му мине малко, че му дойдоха вповече изследванията, и не иска да чуе за още. И без това ще изтекат два месеца в най- добрия случай, докато задействаме нещо.
Иначе ще направим каквото можем, за да се използва оптималната техника за нашия случай.

# 524
  • Мнения: 922
При нас направиха ИКСИ и ИМСИ с лоша морфология сме от 10Я  оплодени до 5 ден бяха останали само 2 които върнахме , в 5г.с прокървих и се изчистих сама . Пожелам ви да нямате моя “късмет “ ,но аз се обедих ,че Божествената частичка от магията понякога просто не става ,защото направихме всичко което се изискваше и в предварителните изследвания (които много от двойките правят след първото неуспешно инвитро ) и в самата процедура  . Бяхме няколко девойки по една и съща схема с едно и същи проблеми ,при всички ни накрая беше различно само 1 е бременна от нас . Аз просто иначе нямам друго обяснение освен това че понякога е именно Божа работа . Късмет момичета 🤗❤🤗

Общи условия

Активация на акаунт