GoT 33 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН... Отдавна сме тук..

  • 21 834
  • 754
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 577
Кой е казал, че драконите ще бълват огън отблизо и снишени. Драконите са подходящи за отцепване на периметър отвисоко, а целенето с обсидиан и огнени стрели ще си става от Стената. Още повече, че както сам написа, истинската зима не е настъпила. Simple Smile

Е какъв периметър могат да отцепят ако летят в небесата? За коя стена говориш, за Вала или за стените на Зимен хребет?
Щом е с главно С, значи е Вала/Стената. И значи ще си фъркат високо и ще бълват огЯн пак от високо. Така и площта ще е по-голяма.

# 466
  • Мнения: 269
Ами той Джон им разправя, ама кой да го чуе. Уж го избраха за свой крал пък му нямат вяра.

# 467
  • Мнения: 17 984
Кой е казал, че драконите ще бълват огън отблизо и снишени. Драконите са подходящи за отцепване на периметър отвисоко, а целенето с обсидиан и огнени стрели ще си става от Стената. Още повече, че както сам написа, истинската зима не е настъпила. Simple Smile

Е какъв периметър могат да отцепят ако летят в небесата? За коя стена говориш, за Вала или за стените на Зимен хребет?

Абе като гледах в Хобит, Смог, какъв периметър отцепи - бая добре се справи. Досущ като атомен бомбардировач

https://www.youtube.com/watch?v=wLepcFXEyGk

Дани направи класическа грешка. Вместо да нападне Чертога, да разкара Церсей,  да прояви милост към повечето васали и после да ги поведе на Север, та се мота в из Предела и Скалата, и накрая като изтощи армията, изгуби всички съюзници,  и настрои всички срещу себе си.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 21:10 от Джон Сняг

# 468
  • Русе
  • Мнения: 652
Че той КН си „взе“ Визерион точно така – в пълна битка, с дракона високо в небето, сеещ опустошение сред армията му. Не е като да му е бил поднесен на тепсия. Дрогон всъщност му беше поднесен, кацнал на земята и неподвижен, ама на сценаристите нещо или им избяга елементарната логика, или има скрита такава.

И ако замрази морето (ако приемем, че е способен на това) и тръгне да заобикаля Вала (или го преодолее по друг начин), та насреща му се спуснат армиите човешки и 3 живи дракона, какво – копието пак щеше да си намери целта, отделно самата гледка на поразения и падащ с предсмъртно тръбене дракон буквално сама може да хвърли в паника всички войски отдолу и да гарантира хаоса и поголовното им унищожение.

Всичко това са спекулации, от които не виждам твърде голяма полза към момента. Нека видим задаващата се битка и какво, аджеба, всъщност могат да правят тези Други. До момента имаме предимно теории за силите им, като една от легендите (от книгите май беше), е, че просто могат да спуснат такава зима, че всичко живо самичко да си измръзне и умре от студ при -300 по Целзий. Това би било разочароващо, обаче...

Колкото до Санса и колко умна била, и какъв невероятен играч е станала... не. Дори и така да се стремят да го спишат, по мое мнение хич не им се получава. Излиза по-скоро надута, отдръпната и лицемерна. Отделно, че за разлика от Денерис, Аря или Церсей, Санса няма нищо, абсолютно нищо постигнато, което да е лично нейна заслуга, а винаги досега е използвана и зависима от някой друг – вкл. и спасяването на Джон в битката срещу Рамзи, където отново е на милостта на Кутрето и изцяло зависима от намерението му. Отделно да, когато кралят ти си сдаде короната и се подчини на друг владетел, или го последваш, или въставаш ти самият. Северняците, харесва им или не, са подчинени на Железния трон още от времето на коленичилия Старкски крал. След това за кратко се разбунтуваха срещу управлението на Джофри и се провъзгласиха за независимо кралство под Роб Старк, което накрая се оказа неуспешен бунт и свърши с повторното им покоряване от централната власт чрез Болтън и Фрей. Впоследствие отново се сплотиха около Джон и го обявиха за крал, което си е втори бунт срещу ЖТ, докато Джон самоволно не остави короната си и не се върна под опеката на ЖТ (или по-точно на претендент за ЖТ). От политическа гледна точка тук няма възможност за „равноправни кралства-съюзници“, не и след тази постъпка на Джон. Или го последват и приемат властта на Денерис, или я отхвърлят и се поставят на масата като отделно кралство, ако толкова държат да са такова. И в първия епизод намръщеното самодоволно лице на Санса за мен е точно леденият аналог на огъня под формата на усмихнатото самодоволно на Денерис. А Джон предполагаемо съчетава и двата елемента, без самодоволството и ограниченото им схващане на „мои и чужди“, мислейки за всички.

Ще бъда горчиво, невероятно разочарован, ако онези спойлери отпреди години се окажат верни и „финалният антагонист“ е Церсей с наемниците си. Какво разочарован, направо ужасен.

# 469
  • Мнения: 6 859
Щом е с главно С, значи е Вала/Стената. И значи ще си фъркат високо и ще бълват огЯн пак от високо. Така и площта ще е по-голяма.

Нямаше да атакуват Вала най-малкото заради магиите, които ги спират.

Абе като гледах в Хобит, Смог, какъв периметър отцепи - бая добре се справи. Досущ като атомен бомбардировач

Е той Смог също пикираше за да пали. Спусне ли се дракон на височина, от която може да поразява с огън автоматично става уязвим.

# 470
  • Мнения: 8 578

А и пътят ѝ е осеян с доста трупове, което ми напомня за баща ѝ. Особено смъртта на Тарли.
Ако беше продължила с барбекютата в стил Тарли, сега нямаше да е на този хал.
О, да.
Някой вече щеше да е приключил мъките ѝ. Smile

Wink

....
Ми така е като не е истинска кралица, а само си играе на такава.
От кралица се превръща в диктатор.

Koronis  няма как някой да постигне нещо съвсем сам във Вестерос.
Дани има драконите, Церсей армии и злато, Аря я обучаваха безликите. Санса имаше само Кутрето и ума си. Справи се както можа и управлява в отсъствието на Джон разумно. За надута и лицемерна не знам, не я виждам по този начин, но е отдръпната, защото не се доверява лесно(вече) и пази известна дистанция.
Самодоволна усмивка от Санса не видях. Не харесва Денерис, ясно е, но от чиста куртоазия и се усмихна при посрещането.
А Данито се радваше, че драконите и всяват страх у северняците.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 21:27 от EsmeWeatherwax

# 471
  • Мнения: 3 577
Че той КН си „взе“ Визерион точно така – в пълна битка, с дракона високо в небето, сеещ опустошение сред армията му. Не е като да му е бил поднесен на тепсия. Дрогон всъщност му беше поднесен, кацнал на земята и неподвижен, ама на сценаристите нещо или им избяга елементарната логика, или има скрита такава.

И ако замрази морето (ако приемем, че е способен на това) и тръгне да заобикаля Вала (или го преодолее по друг начин), та насреща му се спуснат армиите човешки и 3 живи дракона, какво – копието пак щеше да си намери целта, отделно самата гледка на поразения и падащ с предсмъртно тръбене дракон буквално сама може да хвърли в паника всички войски отдолу и да гарантира хаоса и поголовното им унищожение.

Всичко това са спекулации, от които не виждам твърде голяма полза към момента. Нека видим задаващата се битка и какво, аджеба, всъщност могат да правят тези Други. До момента имаме предимно теории за силите им, като една от легендите (от книгите май беше), е, че просто могат да спуснат такава зима, че всичко живо самичко да си измръзне и умре от студ при -300 по Целзий. Това би било разочароващо, обаче...
Ся що ни разваляш седянката. Тъкмо стана забавно.
Цитат
Колкото до Санса и колко умна била, и какъв невероятен играч е станала... не. Дори и така да се стремят да го спишат, по мое мнение хич не им се получава. Излиза по-скоро надута, отдръпната и лицемерна. Отделно, че за разлика от Денерис, Аря или Церсей, Санса няма нищо, абсолютно нищо постигнато, което да е лично нейна заслуга, а винаги досега е използвана и зависима от някой друг – вкл. и спасяването на Джон в битката срещу Рамзи, където отново е на милостта на Кутрето и изцяло зависима от намерението му. Отделно да, когато кралят ти си сдаде короната и се подчини на друг владетел, или го последваш, или въставаш ти самият. Северняците, харесва им или не, са подчинени на Железния трон още от времето на коленичилия Старкски крал. След това за кратко се разбунтуваха срещу управлението на Джофри и се провъзгласиха за независимо кралство под Роб Старк, което накрая се оказа неуспешен бунт и свърши с повторното им покоряване от централната власт чрез Болтън и Фрей. Впоследствие отново се сплотиха около Джон и го обявиха за крал, което си е втори бунт срещу ЖТ, докато Джон самоволно не остави короната си и не се върна под опеката на ЖТ (или по-точно на претендент за ЖТ). От политическа гледна точка тук няма възможност за „равноправни кралства-съюзници“, не и след тази постъпка на Джон. Или го последват и приемат властта на Денерис, или я отхвърлят и се поставят на масата като отделно кралство, ако толкова държат да са такова. И в първия епизод намръщеното самодоволно лице на Санса за мен е точно леденият аналог на огъня под формата на усмихнатото самодоволно на Денерис. А Джон предполагаемо съчетава и двата елемента, без самодоволството и ограниченото им схващане на „мои и чужди“, мислейки за всички.

Ще бъда горчиво, невероятно разочарован, ако онези спойлери отпреди години се окажат верни и „финалният антагонист“ е Церсей с наемниците си. Какво разочарован, направо ужасен.
Така е.

А и пътят ѝ е осеян с доста трупове, което ми напомня за баща ѝ. Особено смъртта на Тарли.
Ако беше продължила с барбекютата в стил Тарли, сега нямаше да е на този хал.
О, да.
Някой вече щеше да е приключил мъките ѝ. Smile

Wink

....
Ми така е като не е истинска кралица, а само си играе на такава.
От кралица се превръща в диктатор.
Бе да не би аз правилно да не се изразявам - Денерис се държеше като кралица в Есос. В Седемте кралства се държи като дебютантка. Какъв диктатор, какви пет цента...

# 472
  • Мнения: 8 578
Bend the knee or die! - нейни думи.

# 473
  • Мнения: 17 984
според мен така както ги подкараха нещата просто не може да има повече от две битки. В трети епизод - битката на Дани, Джон и Санса с немъртвите. Разчистване на половината герои. В пети епизод - битка с Церсей. В шести епизод всичко ще свърши окончателно.


чисто политически Северът нямаше много опции. както казах можеха да се бият с трите армии - на КнН, на Дани и на Църсито поотделно. МНожко щяха да им дойдат. Можеха да чакат  Дани и Църсито да се надборят взаимно. Побидетилката щеше да излезе по-силна.

Ситуацията бе аналогична като със Станис - колкото и да го недолюбваха, Станис бе единственият крал който се отзова.
Същото може да се казва за Дани.

За съжаление и тя като Станис го раздава много надуто и дразни северняците които са много горди хора. Пристигна като завоевателка, а всъщност я допуснаха като съюзник.  С това си отношение не печели приятели.
През цялото време прави демонстрации.

Дани никога не се е държала като кралица. в Робския залив беше провал, в Предела беше провал, сега в Севера е излагация

# 474
  • Мнения: 3 577
Bend the knee or die! - нейни думи.
Еми точно това са думи на дебютантка. Като халееси набързо изгори онези мъжкари в шатрата и без да казва дума всички коленичиха, нали. Набързо и без много приказки за коленичене се разправи и с умниците от Мийрийн.
Скрит текст:



А тук... мрън-мрън... аз съм кралица. Еми покажи го, не го казвай.

# 475
  • Варна
  • Мнения: 17 933
според мен така както ги подкараха нещата просто не може да има повече от две битки. В трети епизод - битката на Дани, Джон и Санса с немъртвите. Разчистване на половината герои. В пети епизод - битка с Церсей. В шести епизод всичко ще свърши окончателно.
Я, каква Санса търсиш в битката? Битката ще я водят войниците.
Спойлери за сезона:
Скрит текст:
Според това което се чува битката за ЗХ ще бъде изгубена. Ще се намери обаче някой, който ще елиминира КнН и това ще приключи конфликта хора/Други.

Относно Церсей и  #forthethrone, не вярвам да ни чакат битки, по-скоро надлъгване, интриги и предателства.

# 476
  • Мнения: 17 984
Аниш, Дани не можеш да проумее, че правилата на Вестерос не важат в Робския залив и през половината време искаше те да възприемат чужда култура.
Сега иска от Вестерос да възприеме правилата на Робския залив и да го раздава диктатор, в свят, който обикновено се решаваха нещата чрез интриги и съюзи.


@ хексе, те войнците са безименни, освен ако няма някой известен заклет меч. В битката се споменават само военачалниците

# 477
  • Мнения: 8 578
Bend the knee or die! - нейни думи.
Еми точно това са думи на дебютантка. Като халееси набързо изгори онези мъжкари в шатрата и без да казва дума всички коленичиха, нали. Набързо и без много приказки за коленичене се разправи и с умниците от Мийрийн.
Скрит текст:



А тук... мрън-мрън... аз съм кралица. Еми покажи го, не го казвай.
Според теб една добра кралица трепе наред, само защото някой не е съгласен с нея или пък не иска да и се врече във вярност?

# 478
  • Мнения: 6 859
Дрогон всъщност му беше поднесен, кацнал на земята и неподвижен, ама на сценаристите нещо или им избяга елементарната логика, или има скрита такава.

Е това е за да върви историята. Иначе когато Денерис подпали онази колиба с халовете спокойно можеше някой от тях да и откъсне главата.

# 479
  • Мнения: 4 042
В 1ви епизод на сезон 8 сякаш показаха една съвсем друга Денерис и със сигурност стои нещо зад този похват. Сякаш не беше тази, която сме гледали досега - състрадателна, съсредоточена, решителна, но мислеща. А все едно Емилия играеше себе си - такава, каквато съм я виждала в интервютата и клиповете зад сцена. Повдигането на веждите, усмивката, разкриваща почти всички зъби, леко лекомислена, че дори и малко лигава. Това видях аз. Много различна и не знам все още с каква цел, макар и да имам някои предположения. Или й подготвят някакъв шамар от съдбата, подобно на еуфоричната и лекомислена Санса от еп. 1 на сезон 1, или ще претърпи някакъв обрат героинята й, нещо, за което не е давала заявка до момента. Загатването на Сам, дали тя е готова да се откаже от короната, както Джон го направи, може би в тази насока нещо. Нещо, което би отблъснало хората, които до момента са я харесвали. Ето, аз например я харесвах, но не ми харесва образа й от този епизод. За който не я харесва от преди сигурно няма голяма разлика Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт