Боядисване на яйца

  • 21 551
  • 279
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 705
Аз утре ще покажа снимки, защото ние ги боядисваме винаги в събота. Купихме една боя но не знам дали е добра, защото досега не сме ползвали такава. В кутиики и пликчетаъа са като захарчета за кафе, и едно бяло без надпис с кристали. Но не ми стигна ясно, с кристали може ли пак да се боядисва, пише сложете десет яйца в тенджера с студена вода, сипете кристалите и варете, оставете да истинат докато кристалите полепнат върху черупките. Добре, но след това може ли да ги топна и в боята или не?

# 211
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Влизам да се похваля с тазгодишните ми яйца и да споделя техниката и боите Simple Smile


Имах намерение да пробвам техниката е желатин,но не останах очарована.Използвах седефени бои от джъмбо,сложих ги в горещата вода при сварените яйца.Накапвам няколко капки от два или три цвята по избор върху ръкавицата...но много пестеливо понеже са доста наситени цветовете ,взимам едно топло,подсушено яйце и си го прехвърлям между двете ръце.Става бързо и без много ,много цапане Simple Smile
Нямах нито едно счупено яйце за пръв път.Купих една кора бели яйца от Кауфланд.На дъното на тенджерата сложих кърпа на две сгъната...да стане дебело.Сложих тензух,така че да мога да вържа яйцата,а тях ги наредих плътно едно до друго с острото нагоре.Варих на много бавен огън 20 мин.

# 212
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Аз утре ще покажа снимки, защото ние ги боядисваме винаги в събота. Купихме една боя но не знам дали е добра, защото досега не сме ползвали такава. В кутиики и пликчетаъа са като захарчета за кафе, и едно бяло без надпис с кристали. Но не ми стигна ясно, с кристали може ли пак да се боядисва, пише сложете десет яйца в тенджера с студена вода, сипете кристалите и варете, оставете да истинат докато кристалите полепнат върху черупките. Добре, но след това може ли да ги топна и в боята или не?
Можеш и с памук може.

# 213
  • Мнения: 5 620
Привет, Марти, радвам се да  те видя!
Пробвай точките да ги направиш с восък.
Ако използваш от самозалепващите етикети, и изрежеш от тях точки, после увий яйцата с чорапче и така ги пусни в боята, за да не паднат от водата.
Дано съм помогнала.
Много благодаря! Hug

# 214
  • Мнения: 519

желатиновите са ми любими. Лесни и ефектни

# 215
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
Много са красиви! Аз се засилих да правя и такива, но имах притеснения как ще се държи после в ръка при боренето и беленето и дали няма да стане един малък цветен ужас в ръцете ни и се отказах. Та цапа ли много после така боядисано яйце или догодина да ги мятам?

# 216
  • Мнения: 1 925
pufpaf Уникални са Heart Eyes Много ми харесват Hug
Записвам се и аз с моите яйчица. За първи път живея самостоятелно и за първи път сама боядисвам яйца и следователно съм много горда от постигнатото Grinning Grinning

# 217
  • Мнения: 705
pufpaf Уникални са Heart Eyes Много ми харесват Hug
Записвам се и аз с моите яйчица. За първи път живея самостоятелно и за първи път сама боядисвам яйца и следователно съм много горда от постигнатото Grinning Grinning


Как направи тези с листата, с салфетки ли?

# 218
  • Мнения: 1 925
Да, от ляво шестте яйца са със салфетки. Не предполагах, че е мак такава занимавка Grinning

# 219
  • София
  • Мнения: 39 946
Ще ме карате да ида за желатинови бои. Имам желатин на прах у дома... ще измисля нещо Simple Smile

# 220
  • Мнения: 6 647
Много са красиви желатиновите яйца! Харесаха ми и цветовете. bouquet

# 221
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 927
При нас няма бели яйца, само кафяви. Боята е Метма, капсули. Купувам когато мога, запасявам се, защото тук не боядисват яйца. И въпреки че не е "прясна", не мисля, че боядисва лошо:

# 222
  • София
  • Мнения: 2 992


Първата доза ги варих на пара, но не се махнаха печатите. Останалите по метода: завиране и оставяне във врялата вода.

В уред за готвене на пара ли ги вари? Колко минути?

# 223
  • Мнения: 1 935
Момичета, във Варна от къде да намеря салфетки за декупаж? В ДМ или Била дали ще има?

# 224
  • София
  • Мнения: 6 255
Първата доза ги варих на пара, но не се махнаха печатите. Останалите по метода: завиране и оставяне във врялата вода.
В уред за готвене на пара ли ги вари? Колко минути?
Не, нямам уред за готвене на пара, дори от онези кошнички за пържене на картофи нямам. Но на дъното на най-голямата ми тендажара сложих обърната супена чиния. Върху нея друга плоска голяма чиния, в чинията салфетка, върху салфетката яйцата. По едно време като завря водата се притесних, че чиниите могат да почнат да се движат (нищо че яйцата тежат) и сложих и една чаша с вода по средата между яйцата Grinning Ха-ха, голяма система беше. Миналата година сложих металния гевгир в същата тенджара и похлупих с капака, но дъното му е много тясно и побира само 5 яйца, а в чинията се побраха 9. Освен това яйцата са по-далеч от врящата вода и им е нужно повече време. Тези ги държах около 30 мин. На 15-тата мин. извадих едно врътнах го, но не се въртеше съвсем добре. На 30-тата си се въртеше иделано. Но за сега не знам колко добре са сварени.

Общи условия

Активация на акаунт