Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 065
  • 764
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 418
Здравейте дами, предстои ми закупуване на прахосмукачка робот и чета темата, но имам един въпроси-коя марка наричате Мая?
Бихте ли препоръчали системен робот за 85 квадрата жилище килими, паркет, ламинат и плочки и ниво на кухнята около 10 см повдигнато-т.е. трябва да има функция за стълби, за да не пада? Нямаме домашни животни. И още нещо-нямам подходяща стена, на която да сложа зарядното устройство. Имам предвид да има разстояние по метър отпред и отстрани.
Мога да си изтъркам пломбите да я препоръчвам 😍😍😍Xiaomi  Xiaowa e20!

# 196
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравейте дами, предстои ми закупуване на прахосмукачка робот и чета темата, но имам един въпроси-коя марка наричате Мая?
Бихте ли препоръчали системен робот за 85 квадрата жилище килими, паркет, ламинат и плочки и ниво на кухнята около 10 см повдигнато-т.е. трябва да има функция за стълби, за да не пада? Нямаме домашни животни. И още нещо-нямам подходяща стена, на която да сложа зарядното устройство. Имам предвид да има разстояние по метър отпред и отстрани.

Точно след вашия пост, съфорумки са пуснали линкове на Румба 960 и 980 на неустоима цена. Ще бъдете изключително доволна. Ползвам 980, държа я под една малка масичка от Икея и няма дори и 20см разстояние между робота и съседните мебели...т.е. няма описаното отстояние, а и е под маса, но проблем никога не е имала с намирането на базата.

# 197
  • Враца
  • Мнения: 2 664
Здравейте, не мога да намеря никаква информация, но все пак да попитам, коментирали ли сте тази:

Силвъркрест от лидл?

# 198
  • Мнения: 1 760
Досега точно този модел не е имало. Имаше един от 199лв. Черен.

# 199
  • Враца
  • Мнения: 2 664
Спомням си, че го имаше миналата година за 330 лв ( пак бял) и тогава много му се мислих, но все още си имам действаща румба и не го взех.  newsm78

# 200
  • Мнения: 1 760
Значи съм го пропуснала.

# 201
  • Враца
  • Мнения: 2 664
А, аз не пропускам, ама искам информация..  newsm78

# 202
  • Мнения: 22
Аз си поръчах Roomba 966 и нямам търпение да пристигне. Нямаше много отзиви за този модел и се надявам да върши работа и да не ми се налага да минавам с прахосмукачката повече . Никога не съм ползвала робот преди.
Чудя се дали има и някакъв робот който да чисти повърхности - като мебели и плотове Confused

# 203
  • Мнения: 1 601
Здрасти, искам да си взема робот. Изчетох темата и няколко стари теми също прегледах.
Колебая се между румба и Xiaomi. Нямам ограничения в бюджета.
Не мога да разбера ако има течност на пода как ще се справи румбата? Виждам, че 2 генерация на Xiaomi сухо и мокро няма да има проблем, но румба ако взема?...
Мокрото почистване приемам, че по скоро ще е един вид навлажняване, а не истинско измиване.
Кой от роботите се справя с по-големи отпадъци, клечка за уши ще го задръсти ли?
Някъде в магазин в Пловдив имате ли идея мога ли да видя двата модела?

# 204
  • ...
  • Мнения: 513
Имам втората генерация, поръчан от БГ сайт, не го бях виждала на живо. Доволна съм много, чисти всеки ден Simple Smile но:
- мопа е колкото да обере и най-финния прах, не да изчисти петно;
- от по-голем обект се появява грешка и не продължава чистенето, докато не го махнеш (предполагам, че няма да засмуче клечка за уши). За това и го пускам докато съм в къщи. Има доста потребителки, които споделиха, че го пускат докато са на работа.

# 205
  • Мнения: 1 760
Аз моя "Пацо" си го пускам докато съм на работа.

# 206
  • Мнения: 1 601
Другия вариант е да взема базов модел румба и още един робот само за миенето.

# 207
  • Мнения: 5 617
Здрасти, искам да си взема робот. Изчетох темата и няколко стари теми също прегледах.
Колебая се между румба и Xiaomi. Нямам ограничения в бюджета.
Не мога да разбера ако има течност на пода как ще се справи румбата? Виждам, че 2 генерация на Xiaomi сухо и мокро няма да има проблем, но румба ако взема?...
Мокрото почистване приемам, че по скоро ще е един вид навлажняване, а не истинско измиване.
Кой от роботите се справя с по-големи отпадъци, клечка за уши ще го задръсти ли?
Някъде в магазин в Пловдив имате ли идея мога ли да видя двата модела?
За робот със сухо почистване не е ок да има течност по пода.
За мокрото почистване казват, че е точно така - само навлажнява и освежава, за истинско миене си трябва подомиячка от типа на Скуба.
Предполагам и двата робота ще се затруднят с клечка за уши, но има една идея по-голям шанс Румбата (последните модели) да се справи, тъй като е с гумена четка, но тук трябва да се включи някой притежател на Румба.

# 208
  • Мнения: 2 847
О Румянка си гълта и клечки за уши и за зъби и разни дреболийки и конец от обримчването на килима като докопа и го разригва .Нищо и няма на румбата ,не се задръства. Ама за килима ,той си е стар и е за смяна та не и се сърдя.На мокро не съм я пускала.

# 209
  • гр. София
  • Мнения: 104
Здравейте,
Търся си робот/и за апартамент 130 кв.м с котка. Нямаме много килими, но коридора ми е с лъскав бял гранитогрес. За сега съм се ориентирала към iRobot но се чудя дали има смисъл да се дават пари за i7 и дали да не взема 980 или 960
Какво е вашето мнение? Ще ми бъде полезно ако някой има реален опит с машинките.

Общи условия

Активация на акаунт