Целулит - 10 тема

  • 90 525
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 52
И защо да не е препоръчително? Мъжът ми лятото пие по 4-5л.вода и нищо му няма.
П.С. Не е заяждане, просто ми стана интересно, ако може да обясните Simple Smile

1. Създава се изключително много тежка допълнителна работа на бъбреците.
2. Водата извлича от организма ценни соли и минерали. Тоест, пиете чиста вода, но тя не напуска тялото Ви току-така, а е увлякла със себе си важни за неговото здраве вещества.
Сигурно има и други причини, но за мен и тези двете са достатъчни.
Съвременните специалисти препоръчват 25-30 мл вода на килограм телесно тегло за денонощие. За много спортуващи и при престой на големи жеги - 35-40 мл, като тогава е добре да се приемат и подходящи минерали, защото потта също не е чиста вода... Всичко друго е излишно и вредно натоварване за организма.

# 526
  • Варна
  • Мнения: 3 018
Здравейте, след втората бременност целулитът ми съвсем се задълбочи..Изчела съм доста, като цяло моят целулит се повлиява трудно, стои някак набит. Знам за водата, сладкото, движението и прочие.. Искам да пробвам мезотерапия и апаратни процедури. Може ли съвет за Варна?

# 527
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте, след втората бременност целулитът ми съвсем се задълбочи..Изчела съм доста, като цяло моят целулит се повлиява трудно, стои някак набит. Знам за водата, сладкото, движението и прочие.. Искам да пробвам мезотерапия и апаратни процедури. Може ли съвет за Варна?
За Варна - Skin Line и апаратни процедури.

# 528
  • Варна
  • Мнения: 3 018
Срещнах мнения, че трябва да се спрат и млечните. Това е възможно, разбира се, но за кратък период от време. Не знам много хора, които до края на живота си да изкарат без млечни, тесто, захар, въглехидрати, всеки ден да спортуват и всеки ден да пият по над 2 л вода. Или аз не съм от тези хора. alena, може ли да споделиш за целулит какви ензими конкретно да пия, съответно продукти? Склонна съм да променя в някаква степен начина си на хранене, да спортувам отдавна съм разбрала, че не ми е приятно никак, ходя повече пеша, но това не се брои май. Процедурите и масажите мога да ги правя.

# 529
  • Мнения: 296
Сестрата на мъжа ми вече от 5години и повече сигурно не яде млечни продукти, освен от време на време ядково мляко в кафето, захар никаква, почти само на риба, месо и салати е. Чат пат си позволява пици и паста ама някакви пълнозърнести, здравословни уж. Тренира почти всеки ден, но и тя има лек целулит , който е едва незабележим но все пак го има. Явно е до кожа, до еластичност де да знам и аз 🤷‍♀️

# 530
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Срещнах мнения, че трябва да се спрат и млечните. Това е възможно, разбира се, но за кратък период от време. Не знам много хора, които до края на живота си да изкарат без млечни, тесто, захар, въглехидрати, всеки ден да спортуват и всеки ден да пият по над 2 л вода. Или аз не съм от тези хора. alena, може ли да споделиш за целулит какви ензими конкретно да пия, съответно продукти? Склонна съм да променя в някаква степен начина си на хранене, да спортувам отдавна съм разбрала, че не ми е приятно никак, ходя повече пеша, но това не се брои май. Процедурите и масажите мога да ги правя.

Вероятно за протелитичните ензими е впросът - серрапептаза, наттокиназа и бромелаин - в най-високата потенция и на гладно.

По другите въпроси - аз никакви храни не съм си забранила, но и с нищо не прекалявам, и не преяждам. Спортувам редовно и от много години. Относно спорта - най-лесно е например да си вземеш крстренажор, да си свалиш някой хубав сериал, и да си пускаш серия, докато си на него. Така не е досадно, и ще ти е интересно да видиш следващата серия.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 3 018
Благодаря ти, да, за протеолитичните. Сега като го прочетох видях, че съм пила серапептаза/серациопептидаза и то нееднократно при ставни и мускулни проблеми.. имам си проблем с едното рамо. Има много мощен ефект, особено с  НПС. Ще прочета и за другите 2 и ще потърся добри продукти  с тях. Благодаря Simple Smile.

# 532
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Серрапептаза е най-силният, може и само него. Друите два го допълват.

# 533
  • Мнения: 753
Здравейте момичета, случайно попаднах на промоция на Дерма Вита за BTL UNISON (Представяме ви уникалната комбинация от радиочестота и шокови вълни в революционния BTL UNISON)

Някой има ли опит с такива процедури? Пише, че са необходими 4 за добър резултат, което ми се вижда доста нереалистично.

# 534
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
То всяка процедура е представена, като уникална, революционна и т.н., но това, което всеки има за цел да ликвидира е "различно", като съдържание, структура и т.н. Така, че трябва да се пробва и види - дали има ефект и какъв.

Аз в Дерма Вита съм правила акустични вълни и ексилис, преди 5 години.

# 535
  • Мнения: 753
Аз точно за акустичните вълни влязох да разгледам и попаднах на тази процедура. Какво ти е мнението за тях, a.l.e.n.a.?

# 536
  • Мнения: 775
Аз лично не съм доволна от апаратните процедури в дерма вита за тяло. Преди две години си правих няколко курса акустични вълни и бтл, доста пари отидоха, а ефекта беше минимален, който за мен се дължеше на храненето и това, че започваше лятото.
Лично за мен най-голям ефект имат криото и ръчните масажи, минимално въглехидрати и много вода

# 537
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Аз точно за акустичните вълни влязох да разгледам и попаднах на тази процедура. Какво ти е мнението за тях, a.l.e.n.a.?

Аз тогава започнах с Ексилис, а след няколко процедури включих и акустичните вълни, и ги правих паралелно - на всяко ходене - първо Екслис и после акустични вълни. От Ексилис се усещаше по-скоро стягане, без изразен слим ефект, а от акустичните вълни нямаше някакъв толкова видим ефект. От апаратните процедури при мен най-силен ефект дават Венус Легаси и LPG, вкл. за прибиране на брич и оформяне, слим ефект. Това, което се трупа за изчистване при мен поддава на тяхното въздействие. Но при мен е едно, при друг друго.

# 538
  • Мнения: 438
Здравейте!
Аз започнах вече по-сериозно да се занимавам с/срещу целулита си Simple Smile
Намерих една статия в един блог и мисля да я пробвам. Не знам дали имам право да я постна тук. Старичка е, ама целулитът ми е по-стар Stuck Out Tongue Closed Eyes
Накратко:
- Пия Ликуид офф
- Масаж с вендузи с антицелулитно олио. Сега отивам да си набавя и вендузи и олиото. Някъде другаде четох много добри отзиви за олиото. Ще правя мазажите както беше препоръчано тук. Прави се около 20 минути.

- Масаж с Елансил. Купих го от аптеката на промоция 43 лв с масажор.. този масажор ми е много странен и неудобен, ама мъча се... к'во да правя.. Grin

- Масаж с утайка от кафе. Нея я правя когато си реша.. че малко множко масажи станаха, но те всичките са под душа.
- След обилно изплакване на мен и банята правя драй бръшинг.
- Накрая мажа с антицелулитния на Кройтерхоф (пласмасовия буркан).
Отделно : сол минимум, вода и Ликуид офф; бях писала преди, че като постих и ми се отрази добре, затова минимум месо и млечни , ще си взема и Серапептаза : 2 таблетки половин час преди храна, 2 пъти на ден.
Иначе мисля да се ориентирам и към апаратни процедури. Има на промоция в един салон в Студентски град LPG и Кавитация. Ще намеря и някоя промоцийка за Вела Шейп.
Моля споделете дали нещо не е наред... да не предобря Grin

# 539
  • Мнения: 305
Здравейте!
Аз започнах вече по-сериозно да се занимавам с/срещу целулита си Simple Smile
Намерих една статия в един блог и мисля да я пробвам. Не знам дали имам право да я постна тук. Старичка е, ама целулитът ми е по-стар Stuck Out Tongue Closed Eyes
Накратко:
- Пия Ликуид офф
- Масаж с вендузи с антицелулитно олио. Сега отивам да си набавя и вендузи и олиото. Някъде другаде четох много добри отзиви за олиото. Ще правя мазажите както беше препоръчано тук. Прави се около 20 минути.

- Масаж с Елансил. Купих го от аптеката на промоция 43 лв с масажор.. този масажор ми е много странен и неудобен, ама мъча се... к'во да правя.. Grin

- Масаж с утайка от кафе. Нея я правя когато си реша.. че малко множко масажи станаха, но те всичките са под душа.
- След обилно изплакване на мен и банята правя драй бръшинг.
- Накрая мажа с антицелулитния на Кройтерхоф (пласмасовия буркан).
Отделно : сол минимум, вода и Ликуид офф; бях писала преди, че като постих и ми се отрази добре, затова минимум месо и млечни , ще си взема и Серапептаза : 2 таблетки половин час преди храна, 2 пъти на ден.
Иначе мисля да се ориентирам и към апаратни процедури. Има на промоция в един салон в Студентски град LPG и Кавитация. Ще намеря и някоя промоцийка за Вела Шейп.
Моля споделете дали нещо не е наред... да не предобря Grin
Аз веднъж седмично правя пилинг с кафе (кафе, захар, зехтин, кокосово масло ) през останалите дни сухо четкане и вендузи - всеки ден ! Сухото четкане долкото разбрах е преди къпане .

Общи условия

Активация на акаунт