Целулит - 10 тема

  • 92 116
  • 737
  •   2
Отговори
# 540
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Моля споделете дали нещо не е наред... да не предобря Grin
Лесно можеш да предобриш (но ние няма как да помогнем, защото не знаем с какъв натиск/вакуум, етц.), но още по-лесно можеш да запушиш канала на банята с кафето Grinning Та умната!

# 541
  • Мнения: 2 435
И аз тук с въпрос. Тъй като ми предстои ходене на почивка след около 20 дни и ми се иска да замажа малко положението. Защо казвам да замажа. На 45 съм, преди няколко месеца ми се появи видим целулит, вследствие на заседяване или по-точно спрени тренировки за около 7-8 месеца, после тъкмо започнах пак и за около 10 дни влязох във форма, не ми тежаха и трябваше пак 7-8 месеца да се заседя, поради здравословен проблем/ скъсани многобройни мускулни влакна, вследствие на катастрофа. Почти два месеца без движение, после пазене при ходене, защото ми се схващаше крака при натоварване или в студа. Срастнаха се, но изтървах, може би момента, когато трябваше да започна възстановяването, поради постоянни служебни ангажименти, слаба воля или по-скоро страх, да не усложня нещата със скъсаните влакна./ Започнах от около месец леки тренировки, но внимавам да не направя някоя беля, по препоръка на рехабилитатор- физиотерапевт. В какво се изразяват тренировките ми: почти всеки ден клекове 2х20, третата серия я пропускам, защото после мястото на разкъсванията е като топка, за болката и схващането няма да споменавам; задължително 2-3 пъти качване на стълби пеша през деня и на пръсти, разтягания. Вода по принцип си пия 2-2,5-3 л. на ден. Сладко не ям, газирано и сокове също не пия. Диети мразя. 170/ 49-50кг, май отслабнах 1-2 кг по време на карантината, на кола се качвам 1 седмично. Търся си мазило, което да замаже мъничко положението, кожата да изглежда по-изгладена, много ми е неприятно да си мажа тялото, но ще се наложи. Ще ми се да не изглеждам като застаряваща лелка по бански. Така или иначе тренировките няма да ги спра, за себе си знам, че най-много ми помагат. За масажи пари не ми се дават, за процедури още по-малко.
Ще съм благодарна за съвет с мазилата, четох, ама трудно се ориентирам, търся нещо, което да даде ефект на загладена, подхранена кожа на бедрата и все пак да бъде за целулит.

# 542
  • Мнения: 438
Аз, само с мазила, не знам как се оправя това. Но така, както го описваш, май е нещо супер малко и повърхностно. Аз съм чела добри неща за Елансил марката като цяло, но не мога да съм съветник, защото отскоро се мажа.
Алена, в друга тема четох коментари от теб главно за апаратни процедури, ама ми се зави свят от четене. Та да обобщя какво намислих след четене на мнения, ако нещо съм объркала да кажете Simple Smile
1. Акустични вълни - да направя 1-2 процедури, за да разбия по-упорития целулит първоначално.
2. Венус Легаси - да направя 4 (примерно) процедури за слим ефект и намаляване на обиколка, комбинирани с антицелулит ефект.
3. LPG- да редувам с Венус Легаси за същия ефект като него. Не разбрах каква точно е разликата в ефекта на двете процедури.
4. Ексилис - след всичките други да направя 2-3 процедури за “втърдяване” и “непоклащане” на месото Simple Smile
Моля, ако нещо не трябва да се прави лятото да ми кажете. Или през какви интерали или изобщо нещо друго за казване Simple Smile

# 543
  • Мнения: 2 435
Mecha, благодаря за включването. Купих днес масажното олио на Elancyl, след цял ден четене, започвам го. Просто кожата на тялото ми има нужда от поддръжка. Купих и това: https://apteka.puls.bg/bg/tzyalostna-grizha-krasivo-tyalo/aura-s … -krem-75-ml-14413, ползвала съм го периодично когато бях по-млада, на около 30 години, има затоплящ ефект и май заглаждаше кожата. Нямам изградени навици, за разлика от лицето. Целулитът ми е видим в изправено положение, в легнало трябва да се стисне кожата, за да се види. Не знам как по-ясно да го обясня. Просто не се понасям, защото никога не съм се занемарявала така. Ще ходя да питам физиотерапевтката ми, на която имам пълно доверие, дали мога да вкарам професионални ръчни масажи, тъй като освен скъсаните мускулни влакна имах и увреждане на кръвоносните съдове, те все още пукат, когато насиля тази област от крака си . Възможността да мога да ходя ми е по-важна от целулита. Иначе имам онази джаджа/ масажор/ за домашни масажи, ще опитам да я вкарам в действие.
Тренировките, както писах, няма да зарежа, те ми помагат и за други неща, по-важни, макар да ми тежат в момента много. Просто знам, че когато са така леки, ще ми е нужна сигурно година, за да вляза в някаква видима форма, деформацията външно на скъсаните мускулни влакна вече я приех, другото/ целулита по бедрата/ искам да изчистя.
Ще се радвам, ако някой има подобен на моя опит да сподели как се е справил, макар че най-добре е да не сте запознати.

пп. Ако може да попитам за съвет или темичка относно поддържането на кожата на лактите, нещото, което най-много издава възрастта на жената.

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 19:32 от goddess

# 544
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Goddess, най-бързо и качествено целулит се замазва с автобронзант за тяло! Разбира се, това не означава да не правиш всичко останало и винаги гледай в някой от мазилата ти за целулит да има и голям процент кофеин (дренира!). Също така пак с цел дренаж и "замазване" на проблема препоръчвам минимум въглехидрати (естествено само сложни, ако може и без тях за 1-2 седмици), без млечни, но много lean протеини, както и трениране с крака и дупе увити във фолио Wink Представи си, че си Плисецкая!

PS Профи ръчни масажи за мен и моя тип целулит са най-доброто и винаги, когато съм била в добри ръце са ме предупреждавали и за минимум към нула въглехидрат/захар и за пиене на много вода. Някои от тях предупреждават и срещу интензивни тренировки в периода на масажите.

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 19:46 от Agent Provocateur

# 545
  • Мнения: 2 435
Goddess, най-бързо и качествено целулит се замазва с автобронзант за тяло! Разбира се, това не означава да не правиш всичко останало и винаги гледай в някой от мазилата ти за целулит да има и голям процент кофеин (дренира!). Също така пак с цел дренаж и "замазване" на проблема препоръчвам минимум въглехидрати (естествено само сложни, ако може и без тях за 1-2 седмици), без млечни, но много lean протеини, както и трениране с крака и дупе увити във фолио Wink Представи си, че си Плисецкая!

PS Профи ръчни масажи за мен и моя тип целулит са най-доброто и винаги, когато съм била в добри ръце са ме предупреждавали и за минимум към нула въглехидрат/захар и за пиене на много вода. Някои от тях предупреждават и срещу интензивни тренировки в периода на масажите.
Агентче, Плисецкая я имитирам всеки ден Laughing , само това ми е опцията за клекове, другите клекове ми разказват играта на коленете. Ще пробвам с фолиото, вероятно стопява нещо, дано да е целулит, защото от отслабване нямам нужда. Днес лека-полека пробвах напади. Залагам вече на естествения тен от 1.05, че тези изкуствените само ми цапат чаршафите. С млечните не знам как ще се справя, по обяд малка чаена чаша домашно кисело овче мляко ми е яденето до вечерта, ако пригладнея до припадък хапвам 2-3 сурови ореха. Вечерта съм на салати и немазно месо- свинско. Хляб не ям, за седмица максимум 2-3 филийки ръжен или типов. Само от захарта в сутрешното кафе не искам да се отказвам. Това ми е яденето, откакто работя онлайн, иначе преди си хапвах стабилно. Не издържам на глад, особено когато говоря безкрайно дълго. Прилошава ми. Мазилата и двете, които купих днес са с кофеин, но с какво количество...
Ще включа и сух четков масаж, както и това, че си отлежава почти две години
https://www.fitneshrani.com/antitseluliten-masazhor-medisana-ac-850 пък каквото стане.

# 546
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Фолиото прави "сауна" ефект, прекрасна, "топи" само водните запаси, нищо друго не топи, но точно дренирането на водата води до бърза промяна във изгледа на целулита.

# 547
  • Мнения: 1 532
Може ли да споделите за ръчните масажи на колко време ги правите и колко процедури?

# 548
  • Мнения: 1 485
Може ли да споделите за ръчните масажи на колко време ги правите и колко процедури?
Аз ходя от няколко години, като пролетта и лятото ги правя интензивно. Сега ходя всяка седмица. Определено визуално съм се прибрала - имам бричове, а и усещам разлика в дрехите на дупето и краката. Трябва много постоянство,за да има резултат.

# 549
  • Мнения: 1 140
LPG или ръчни масажи е по - добре?

# 550
  • Мнения: 1 532
Благодаря,а в седмицата колко пъти ходите?
Преди правех масажи с вендузи, но ми се появиха много мрежести капиляри от масажа и го спрях.
Сега искам да започна да ходя на ръчни масажи и се позаинтересувах и ми казаха всеки ден,а аз нямам време да отделям всеки ден да ходя на масаж и се притеснявам да не би да  е недостатъчно 2-3 пъти в седмицата.

# 551
  • Мнения: 1 485
Благодаря,а в седмицата колко пъти ходите?
Преди правех масажи с вендузи, но ми се появиха много мрежести капиляри от масажа и го спрях.
Сега искам да започна да ходя на ръчни масажи и се позаинтересувах и ми казаха всеки ден,а аз нямам време да отделям всеки ден да ходя на масаж и се притеснявам да не би да  е недостатъчно 2-3 пъти в седмицата.
Всеки ден за мен е прекалено. Ако искате да имате по-бърз видим резултат и два пъти в седмицата е достатъчно, а и все пак е свързано със средства. А и трябва да има време тялото да се възстанови. Може и три пъти в седмицата.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 3 042
LPG или ръчни масажи е по - добре?
За мен 100 пъти по - добре ръчните.

# 553
  • Мнения: 1 532
Благодаря,
ще ходя и аз 2-3 пъти седмично,зависи как си разпределя времето.

# 554
  • Мнения: 2 435
Момичета, не знам как  да изразя благодарността си. Изчетох цялата тема и малка част от някоя стара, не помня коя поред беше. Но факт е, че съм на 3 мазане с Elancyl маслото, не ми мазнее, не ми лепне и в седнало положение, дори и с кръстосани крака няма хлътвания, няма видим целулит, поне в предната и страничните части на бедрата. Да, знам, че той си е там по-надълбоко и ще водя война с него, но и на това съм доволна. Сега, ако успея да преборя и видимия в задната част на бедрата ще бъда много щастлива. Жалко, че не мога да си позволя лукс с масажи и процедури, но ще стискам зъби и ще търпя: тренировки и мазане. Пък след месец може и любимите си къси панталони да нося спокойно.
Наистина съм ви супер благодарна, за изписаното Heart Exl

Общи условия

Активация на акаунт