Любители на котки - Тема 132

  • 26 562
  • 768
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 715
Пак да питам - при кастриране на мъжки котарак дава ли се антибиотик след операцията?

# 211
  • Мнения: 21 275
На Елизабет й биха инжекции с АБ , но при мъжките не знам как стои въпроса.

# 212
  • Мнения: 5 846
Пак да питам - при кастриране на мъжки котарак дава ли се антибиотик след операцията?
моите мъжки не съм ги водила. Водих женските, но последната докторът забрави да ми каже да я заведа, и аз забравих, но си е добре. Да чукна на дърво.

# 213
  • София
  • Мнения: 16 197
Бият превантивно депо антибиотик (с 3-дневно отделяне).

# 214
  • София
  • Мнения: 8 348
те и на женските ми такъв биха
не сме ходили за нищо повече на вет, шевовете резорбиращи, усложнения цъ, мина им като на коте

# 215
  • Мнения: 21 275
Да,и Тути беше с такъв.
При нея имаше не точно усложнение ,но потече гной от раната,да ходехме още няколко пъти до вет.

# 216
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Купих на Чумито соева тоалетна, да сме модерни Grinning От 5 минути рови в нея, не знам какво търси обаче и кучето се нареди да помага Grinning

# 217
  • Мнения: 21 275
Аз съм много доволна от соевата, директно във wc.
Спестявам всекидневните малки торбички в контейнерите.
И не цапа толкова.

# 218
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз съм раздвоена за соевата. От една страна не ми се струва твърде икономична. От друга страна, може би е по-екологична. От трета страна - котката я яде... от четвърта - тазки, която взех беше към 15 лева... не мога да реша.


Храната за малки котенца доколкото помня е по-калорична, за да отговаря на нуждите им докато израстват. Тази за кастрирани е по-диетична. Аз не съм давала специално само храна за кастрирани, но има и такава храна в списъка с храни, които давам.

# 219
  • София
  • Мнения: 8 348
е така де, сега са на огромен чувал храна за дебели котки
ама това беше на промоция, а е хубава храна, та ще ядът, докато свърши

със соева сме, не хвърлям в тоалетната, защото с две пикли има много материал за изхвърляне сутрин и вечер и ще запушим тоалетната
хвърлям акотата, когато ги произведат, а останалото в общата торба и на боклука, но поне съм спокойна, че не замърсявам много природата
аз ползвам торбичките от магазина за боклучарски, и понеже редовно купувам по нещо изискващо торбичка, все имам
изхвърлям сутрин и вечер, като извеждам кучето, та не излизам специално за това

винаги мога да позная Сиси или Джуджи е в тоалетната, по звука
Сиси се сбутва в ъгъла и се чува все едно крава пишка, толкова силно
заради нея взех високатоалетна, все изкарваше отвън
Джуджи рови, пишка малко, рови още половин час и накрая изхвърча оттам погнусена, на скорост и с мяукане

# 220
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е, че те и бентото са екологични. Май само силиконовите не са.

# 221
  • София
  • Мнения: 16 197
Барни действа точно като Сиси. Слава богу, не ми е "изкарвал" навън.

Аз реших, че много замърсявам околната среда с плътни найлонови торбички с котешко ако всеки ден и откак сме с пелетите "се родих": акото с лопатката от котешката тоалетна директно в нашата тоалетна, а опишканите раздробени пелети 1-2 седмично  -  в кофата за боклук.

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 17:49 от Sharky*

# 222
  • София
  • Мнения: 1 715
Зуки Су, имате ли диагноза за плешивото петно? Сега се сетих, че имам останал противогъбичен шампоан и сме близо, ако има нужда.

# 223
  • Мнения: 3 732
Не е потвърдена диагнозата, само лаконичното гъбички.
Чета за микроспорията и се филмирам.

И аз мислех за противогъбичен шампоан, но това няма ли да напреди? Знам ли?

# 224
  • Мнения: 5 846
Не е потвърдена диагнозата, само лаконичното гъбички.
Чета за микроспорията и се филмирам.

И аз мислех за противогъбичен шампоан, но това няма ли да напреди? Знам ли?
може да не е гъбички, а заради постоянното мокрене там. Моята Беба беше така. Но с упорито подсушаване козинката израсна отново.

Общи условия

Активация на акаунт