Любители на котки - Тема 132

  • 25 541
  • 768
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 10 514
Ивекс, ти пък защо я плашиш така? Grinning Не е трудно да се гледат бебета, стига да разполагаш с необходимите консумативи и най-вече стига да са здрави самите бебета.

В тази връзка, да препоръчам на всички ви канала в ютуб на Киттен Лейди (Хана) - жената, която спасява всякакви котенца (най-вече сирачета). От нея много неща може да научи човек и никога не е късно.

Киттен Лейди: https://www.youtube.com/channel/UC5VvB6tmC4lu_WCx7hE0PZA

# 481
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Аз гледах три на около 2 седмици за няколко дни и ми се стопиха лагерите, трудно си е, ставане през два часа, хранене, изхождане, чистене, едното не можеше да се изходи да ходих с него на ветеринар, като отидоха у приемната майка-кърмачка всичко се нормализира, просто имаха нужда от мама, истинска.

# 482
  • Мнения: 2 506
Миличките! Браво и на вас, че се грижите за толкова малки бебета.

В крайна сметка го оставих моя у дома за 2 седмици, ще го видя чак на 18 - ти. Вече съжалявам. Много ми е мъчно за него и мъркането му, 2 седмици без да го гушкам....Казах на една позната какво съм решила преди малко, а тя ми се накара, че не е трябвало. Че можело да се поболее от мъка. Вярно ли е? Много ми е тежко, не трябваше да го оставям.

# 483
  • София
  • Мнения: 16 105
Не е вярно. Ние го оставяме със свекърва ми за 4-5 дена, със зълвата за 2-3 и после си ни обича все така силно.

# 484
  • Мнения: 10 514
Миличките! Браво и на вас, че се грижите за толкова малки бебета.

В крайна сметка го оставих моя у дома за 2 седмици, ще го видя чак на 18 - ти. Вече съжалявам. Много ми е мъчно за него и мъркането му, 2 седмици без да го гушкам....Казах на една позната какво съм решила преди малко, а тя ми се накара, че не е трябвало. Че можело да се поболее от мъка. Вярно ли е? Много ми е тежко, не трябваше да го оставям.

Щом си е удома няма да се поболее от мъка. Просто ще те чака на прозореца. Пробвай да му говориш по скайп. Моите ми отговарят като си чуят името. Simple Smile

# 485
  • Мнения: 2 506
Благодаря ви за подкрепата! Heart
Много, много виновна се чувствам, че го оставих. Ама като знам, че там е по-щастлив и по цял ден се пече на слънце...
Нашите сега ще ги тормозя и тях 2 седмици. Всеки ден сигурно по няколко пъти ще звъня - ял ли е, спал ли, покажи го на камерата да го видя.
За него не знам ама аз може да се поболея като го няма да мърка до мен и да ме гушка с лапки.

# 486
  • Мнения: 10 514
Така е когато имаш 1 котка. Ако имаше 6 - две седмици си в почивка. Grinning

# 487
  • София
  • Мнения: 5 919
Скрит текст:

Докладвам със снимки операция "Кашонче" Simple Smile - засега твърде успешно. Влезе и не излиза. 😊

Успех с гледането на бебетата!

С., правилно решение си взела според мен, котьо ще е спокоен и обгрижван.

# 488
  • Мнения: 274
Имам нужда от помощ град Бургас спасих 2 мъничета целите омазани в моторно масло новородени. Ако някой може да помогне с котка кърмачка или има опит с бебета. ?
Като човек, който в последните 7 месеца отгледа коте от почти сляпо бебе, мога да дам няколко съвета.

Първо - купуваш адаптирано котешко мляко на прах, най-добре на Royal Canin. Ако купиш кутия с три пакетчета по 100 гр, получаваш и шишенце с 3-4 биберона. Цената в този сайт е най-ниската, но доставката отнема няколко дни. Има го и във ветеринарните аптеки, но цената е над двойно по-висока - пакетче от 100 гр струва 15 лв. В никакъв случай не им давай обикновено краве мляко - ще получат силно разстройство, ще се дехидратират и ще умрат в рамките на ден-два!

Шишенцата Royal Canin събират по около 50 мл. Имат само един недостатък - твърди са, т.е. не можеш да ги стискаш леко и млякото само да тече в устата на котето, докато то суче. Затова аз си купих шишенце и биберони Beaphar Lactol Feeding Set. Също се продават във всяка ветеринарна аптека. Млякото се разрежда с вода с възможно най-ниско минерално съдържание - примерно розова "Сердика", пречистена с обратна осмоза, която е 3-4 мг/л.

Нормалното количество мляко, което едно коте суче наведнъж, е около 15-30 мл. Най-добре си направи хартиена фунийка, залепена с тиксо, през която да сипваш сухото мляко в шишенцето. След това сипваш 3 пъти повече вода, поставяш отгоре тънка найлонова торбичка, завинтваш капачето с биберона и в продължение на 2-3 минути клатиш енергично, докато млякото се разтвори напълно. Развинтваш капачето, махаш торбичката, завинтваш го обратно и поставяш цялото шишенце в буркан с топла вода. След 2-3 минути е затоплено и готово за сучене. Останалото мляко може да се съхранява в буркана с топла вода поне половин ден (като сменяш водата през определени интервали, защото изстива). Кърмят се през 3-4 часа, като през нощта можеш да се наспиш спокойно 8-9 часа, нищо им няма. Шишенцето се мие с гореща вода след всяко използване. През 2-3 пъти може да се мие с четката от комплекта и с веро. Не се налага да се стерилизира, независимо какво пишат по разни инструкции. Първите месец-месец и половина се хранят само с мляко. След това започваш да даваш и по малко бебешки пастети на Royal Canin и Hill's Science Plan. Но продължаваш и с млякото. Моята красавица Мишел вече на 7 месеца стана, 3 кила котка е, но още суче от време на време мляко от биберона. Така че спокойно купувай няколко кутии (минималната сума на поръчката от zooplus е 79 лв), няма да са ти излишни.  Ето как изглежда самото кърмене:



След това - ходене до тоалета. Малките котета не могат да пишкат и да акат сами. Нормално майка им ги ближе по коремчето и по дупето, което стимулира отделителната система. Затова трябва всеки ден по 2-3 пъти да масажираш около дупето на всяко коте, докато то се изпишка и изходи. Може с памук, натопен в топла вода. Но според мен най-удобно е с леко навлажнена тоалетна хартия (неароматизирана). Като започне котето да пишка, хартията поема урината му. След това се изаква, почистваш го с влажна хартия и е готово. Докато му масажираш коремчето и дупето, котето може да мяука възмутено. Не му обръщай внимание, нормално е. След седмица-две ще започнат да ходят и сами. Сложи им няколко намачкани тоалетни хартии в единия ъгъл на кашона, те сами ще разберат, че това е тоалет. Но имай предвид, че леглото, в което държиш кашона, също ще бъде напикавано и нааквано поне 30-40 пъти... Така че е добре да сложиш найлон под чаршафа, за да не попива в матрака или дюшека.

И другото е затоплянето. За щастие аз имах нагреватели за подово отопление, които поддържат около 30°, останали от времето, когато отглеждах у дома змии. Поставих един такъв на дъното на кашон, затрупах го със стари домашно плетени вълнени чорапи и това беше. Ако нямаш нагревател и не ти се дават пари за такъв, можеш да ползваш пластмасови бутилки от 1.5-2л, които пълниш с топла вода, оставяш ги в кашона и ги сменяш през няколко часа. Като пораснат малко, котетата ще започнат да излизат от кашона и да се гушат при теб в леглото. Тогава само трябва да внимаваш да не ги натиснеш, докато спиш.

Друго не се сещам за сега... Ако имаш въпроси - питай.

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 22:39 от V12

# 489
  • София
  • Мнения: 2 092
За затоплянето на котетата ми дойде една идея на ума, ще я напиша тук, а вие, мили дами, кажете какво ви е мнението.
Може да се включи ютия на съвсем слаба степен, малко по-топло от човешката кожа, и да се сложи в кашончето на котетата, като се сложи ютията обърната настрани, така че гладещата част да е открита и да могат да се сгушат мъничетата до нея. Естествено, трябва да се излее преди това всичката вода от резервоарчето. Нали ютиите имат термостат, така че ще се поддържа една постоянна температура, и ще ги топли.  Как ви изглежда?

# 490
  • София
  • Мнения: 16 105
Зле, опасност от пожар. Казва го човек, изгорил кухненската маса с ютия на сериозната възраст от 4 г.

# 491
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз ютия не ползвам поради религиозни съображения, та не знам.

Обаче поста на В12 трябва да се сложи в първия пост на следващата тема, за да не се налага да го търсим. Идеално е синтезирал информацията.

Пък бебе Мишел е била прекрасно пухче. Качвай повече снимки с нея, де.

И за да не се стискам и аз, малко Джуджи

С приятелка с големи зъпки

И в плик


И една Сиси

# 492
  • Мнения: 3 732
С., опитай да говориш по скайп на Пух. За мен решението ти е правилно.

Лято!, много сладка картинка! Ще опитам и аз в близките дни макар да се съмнявам, че ще му е интересно.


Ние бяхме днес на доктор.
Вероятно е микроспория. За да я борим, трябва да се приемат хапчета през устата, а за това ни трябва здрав черен дроб. Взеха ни кръв.
Мериха ни - 3,200 кг, а преди около месец беше 3, 450 кг. Отслабва неравномерно.

Много ми беше интересно откъде ще му вземат кръв. Взеха я от врата, защото на лапата трудно се намира вена. Беше тъмночервена, което било нормално.

Излезли са резултатите и са зле - чернодробна и бъбречна недостатъчност.



Изписано му е прахче, което се разтваря във вода и се дава със спринцовка и хапчета Силмарина - сутрин на гладно. Те са за удължаване на живота му.

Да дам и данък от днес. При заключена кола, спряла, той си се разхожда, души и гледа през прозореца.













П.П. Прибрах се от работа, чух резултатите - зле е, все пак е на 19 години. От тук битката е за удължаване на живота му. Колко? - никой не знае.
Яде, жизнен е, върши си нуждите.
Гушнах го ревяща, повтарям му не си отивай. Той ме гледа, не разбира защо плача, ядоса се и го пуснах.
 
Остава си плешив по врата защото черния дроб няма да издържи.

Знам, че и този момент ще дойде, но не съм готова. С него съм живяла повече години отколкото без него. Където и да ходех, каквото и да правих, той все ме е чакал и обичал.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 00:40 от Зуки Су

# 493
  • София
  • Мнения: 8 348
Зуки, старичък е вече и колкото да ми е мъчно да го кажа, все по стар ще става. Моят пенсионер си хапваше много добре, не беше хич капризен,а и аз му угаждах и пакпрез последната година беше кожа и кости, а козината му беше ... ми ужасна, стоеше все едно проскубана.
Виж, здравословно беше добре, де, с добра кръвна картина, та поне за това не се притеснявах. 
Исках само да изживее спокоен и щастлив колкото му се полага и това беше.
Междо другото и моя изпадаше в мяукащи кризи, най-често посреднощ. Според мен не знаеше къде се намира и се плашеше. В последните година и нещо-две не беше много в час, милия. Като го гушнех и му говорех, се успокояваше. Известно време пи и успокоителни, мисля, че доста му помогнаха.

# 494
  • София
  • Мнения: 5 919
Зуки, съжалявам за лошите резултати! На тази възраст това не е ли нормално? В смисъл, че няма как всичко да работи идеално, все нещо ще "скърца"... Дано си има още много дни, които да изживее спокойно и щастливо!

Общи условия

Активация на акаунт