Начални училища в Пловдив - тема 3

  • 60 354
  • 796
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10
Здравейте,
Някой може ли да сподели впечатления от началните учителки в Алеко Константинов, и по-конкретно:
Иванка Динева
Николина Търева
Гергана Стоицова

Както и за
Жана Кънева
С. Каръкова
Е. Гавраилова
Н. Петрова
Р. Кавалска
От ОУ Душо Хаджидеков.

Ще съм благодарна на всяко мнение.

# 106
  • Мнения: 92
Здравейте на всички! Имам нужда от помощ, съвети и мненията ви!
В момента живеем в район Южен, децата са ми в 6 клас и в 3-та група. Предстои ни да сменяме жилището след две години, ще живеем в Тракия близко до Декатлона. Тогава дъщеря ми ще трябва да е в първи клас, а постоянният ми адрес е още засега в район Южен. Съвсем скоро ще имаме Акт 16 и ще си сменя веднага регистрацията. Но не познавам район Тракия изобщо.
Може ли да ми кажете каква е процедурата за прием на дете в първи клас, ще имам ли проблеми, колко време е необходимо преди подаване на документите да съм с адрес в района на училището? И кои начални или основни училища бихте ми препоръчали в Тракия?
Много ще съм ви благодарна за всяка информация!

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
В Тракия няма начални училища, нито основни. Всичките са СУ т.е. от 1 до 12 клас. До Декатлона най-близо са "Д. Матевски" и "Черноризец Храбър", второто е за продпочитане. Но не знам адресът ви в района на кое от двете училища попада.
За процедурата си пише всичко на сайта на общината.
Но мисля, че в Тракия не би трябвало да има проблем с приема в училище. А за определено училище може да се кандидатства и без адресна регистрация в района, получават се по-малко точки.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
След като наскоро се очаква жилището да се сдобие с Акт 16, става въпрос за Олимпия, предполагам. И двете са в района на Матевски.

# 109
  • Мнения: 92
След като наскоро се очаква жилището да се сдобие с Акт 16, става въпрос за Олимпия, предполагам. И двете са в района на Матевски.
Да, точно за този комплекс става въпрос Simple Smile Благодаря за отговорите ви!

# 110
  • Мнения: 1 328
Има начално училище (Петко Славейков) - първото еко училище в Пловдив, което се намира до Лаута и е много хубаво. Близо е, но пак трябва да се ходи с кола от Олимпия. Не записах там детето си, само защото държах училището да е основно. Записах го в друг квартал, в Тракия училищата не ми харесват.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 10:35 от Manique

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
На моя колежка внучките са в ЧХ - чувам от нея добри неща за училището, както и че си има желаещи за него

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
Синът ми също е третокласник в ЧХ Simple Smile
Живот и здраве, другата есен дъщеря ми ще е първокласничка там

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Има начално училище (Петко Славейков) - първото еко училище в Пловдив, което се намира до Лаута и е много хубаво. Близо е, но пак трябва да се ходи с кола от Олимпия. Не записах там детето си, само защото държах училището да е основно. Записах го в друг квартал, в Тракия училищата не ми харесват.

Но не е в Тракия ... в Тракия няма начални и основни училища, има СУ, както вече написах.
Даже е в друг район.
И на мен не ми харесваха кварталните училища и детето ми ходеше на училище в друг район, но не това е въпросът в момента. Щом голямото дете учи в училище в Южен, тези в Тракия ще им допаднат.

# 114
  • Мнения: 1 328
Началните училища в Южен са на добро ниво. Знам, че не е в Тракия,  но е мн близо. Все пак това са важни неща и компромисите си струват. Нека сама си прецени жената.

# 115
  • Мнения: 1 665
......Щом голямото дете учи в училище в Южен, тези в Тракия ще им допаднат.

Може ли пояснение около този факт, моля?

# 116
  • Мнения: 1
Здравейте!
Моля, за следната  информация, тъй като се опитах да намеря в предишните теми, но не открих много - мнение за СУ "Цар Симеон Велики". Знам, че всеобщото мнение не е добро, но и за 1-4 клас ли се отнася същото? Моля, за мнение за преподавателите в начален курс. Това е кварталното ни училище и се чудя трябва ли да предприемам мерки от рано, за да имаме шанс за друго или поне за начален курс е ОК? Благодаря предварително!

# 117
  • Мнения: 112
Здравейте! Един може би тъп въпрос - може ли да се кандидатства първо желание например по настоящ адрес, а второ желание по постоянен? Благодаря предварително!

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
Адресът се въвежда само веднъж, доколкото знам, инспирирано от това максималния брой точки по този показател се дават само на училището, което е в района на този адрес. Ако са няколко, на това, което е посочено в по- предно желание. Ако това ти беше мисълта!? 🤔

# 119
  • Мнения: 1 328
Здравейте! Един може би тъп въпрос - може ли да се кандидатства първо желание например по настоящ адрес, а второ желание по постоянен? Благодаря предварително!

Може. Просто първо желание носи допълнителни 7 т., а второ - мисля 5 т.

Общи условия

Активация на акаунт