Бебе и самолет. Пак

  • 5 188
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141

"Поради съображения за сигурност бебето трябва да е завързано при излитане и приземяване, така че кърменето отпада. По-добре вода да се дава (знам, че това е проблем при изключителното кърмене, но при такива ситуации малко няма да навреди). Все пак има възможност детето да спи, тогава няма нужда нищо да му се дава. Ако му е некомфортно и го болят ушичките, само ще се събуди." Публикувана от: burka

Само искам да вметна, че няма никакъв проблем да се кърми бебчо както по време на излитане и кацане, така и по време на самият полет. Коланът, който се използва за мъниците се прикачва към този на майката - точно това хем е добре за безопасността на малкия пасажер, хем благоприятства кърменето.

За протокола - моята беба летя за първи път на 8 месеца. От тогава до днес (вече сме на 16 м.) имаме доста полети, но все си мисля, че с по - малко бебе се лети по лесно (спят повече). Така че дерзай!

# 16
  • Мнения: 1 655
Аз съм виждала 10 дневно бебе да лети чикаго-женева-кувеит!Еи лилаво ставаше на литане и кацане!
И не е много безопасно!
Има разлика в налягането,и въздуха е по разреден и затова винаги се спи на полет, замислете се!
Следващия път като летите направете си опит с една ботилка минерална вода,отворете я и изпиите половината, при литване се надува и като я отворисх и пиеш пак по врем на полета при кацане се свиса ужасно много, това е разликата в налягането от там идва и болката в ушите,от разликата в налягането на средното ухо и отвън!
Бивша стиордеса съм!
Е и не е вредно но при положение че летях почти всеки ден!Стомаха ти се надува и отдува като балон и краката ти се надуват, има налягане върху костите!
абе не е толкова безвредно!
Лек полет!

# 17
  • Мнения: 1 655
А за столчето е от съображение за сигурност и не вярвам да го разрешат, гледала съм хиляди макетни катастрофи и детето трябва да е в скута на маиката , ако се ударят рязко спирачки при литване или при кацане, маиката трябва да хване бради1ката отдолу на детето защот от рязкото спиране може да му се счупи врата!
е малко страшного обясних но това са ни учили нас!

# 18
  • Мнения: 3 425
Ние летяхме на 5 месеца и ти препоръчвам при излитане и кацане да имаш подсладена вода(поне със сигурност ще му хареса и ще я пие ако се наложи) иначе поне моя синковец не суче под команда!
Дават ти един колан и се закача за твоя под формата на осморка;)

# 19
  • Мнения: 2 292
като летяхме за БГ пролетта, Саши беше на 5 месеца. Летяхме с Балкан.За малкия не сме копували билет. Плащат се летищтна такса и застраховка май. Не е скъпо. Имаше свободни места. На чек-ин хората са достатъчно свястни (но може и да им напомниш), като видят , че има места в самолета да оставят едно свободно място до теб. Ние пътувахме 3 мата . Дадоха ни 2 места и по средата оставиха празно за бебето. Пускат с коша за колата или шезлонг. Ние пътувахме с шезлонга. Сложихме го на седалката между нас и Саш си лежа и гледа лампите и се възхищава през цялото време . Не ревна ни веднъж. НА излитане и казане - биберона със сок от моркови. обожава. Лошото беше, че забравихме да вземем една по-плътна пелена с която да завиваме отгоре и той тъкмо се унасяше на изгасени лампи и биберон при излитането и кацането и светкаха лампите , та го събуждаха.
Всички други по-големи хлапетии, които можеха да ходят подлудяха, защото ги караха да стоят мирни , но къде ти ... та падна рев. Само на 2-3 бебока, които пътуваха не им се чу гласа.
Ако си си запазила фамилията от преди брака си вземи акта за раждане. Друго не се сещам.
За в БГ - здравна осигуровка за чужбина - 5-8 евро годишно в коя да е компания. осребряват разходите. Също е много необходима количка - танк с огромни надуваеми гуми. Ние не си взехме нашия танк, едни познати ни дадоха тяхната с малки пласмасови колела - е Саши полудя от нерви . Той иска да се унесе и заспи, по тези дупки така трака и гадно го тръска ... а иначе винаги заспива в количка.
Приятно пътуване.

# 20
  • Мнения: 4 390
Първият полет на дъщеря ми беше на 2.5 месеца от България до Канада.
Пътуването мина повече от добре.

Лек път и приятна почивка!

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Летяхме, когато Тони беше на 4.5 месеца. При излитане и кацане се кърмехме. Разрешават стол4е за кола в самолета, когато има свободни места.

# 22
  • Мнения: 6 390
Емката летя за пръв път на 5,5 без проблеми, спа през цялото време  Wink
Иначе и биба става, вместо вода, сок и тн.
Столче за кола имахме в самолета, но беше полупразен, ако е пълен не вярвам да разрешат да се ползва Rolling Eyes предполагам че ще искат детски билет или кой знае колко ще струва  Thinking

# 23
  • Мнения: 40
Здавейте!
Моят син е на 1 и 4 месетса и след около 2 - 3 месеца ще летим със самолет. Моля ви кажете ми как се окротяват децата на тази възраст по време на полет. най-вероятно ще летим около 3 часа. 

# 24
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Слава ми беше точно на 3 навършени месеца, когато за първи път летя от Канада до БГ. Противно на очакванията ми, заспа в момента на излитането. Не е давала никакви признаци на болки в ушите. С бебе се пътува много лесно и дори приятно.

П.С. Според нашия доктор, бебетата могат да пътуват без проблем след 2 навършени седмици.

donostia, не ти завиждам. На тази възраст малките са много любопитни и не ги свърта на едно място. Все пак 3 часа не са много - вземи му няколко нови играчки, ще помогнат. Ние летяхме преди седмица, но малката ми е на година и три месеца, а полета - презокеански. Доста беше уморително, поревахме, поспахме, поиграхме, най-зле беше, когато трябваше да ходя до тоалетна - малката направо изпадна в истерия.
Лек полет и дано да мине по-леко от очакванията ти.

# 25
  • Мнения: 40
Sneji, много ти благодаря!
Наистина ще трябва да взема доста нови играчки. А като знам, че нищо не задържа вниманието му за повече от 5 мин, не знам как ще се справим. Дано всичко да е наред!

# 26
  • Мнения: 7 091
Sneji, много ти благодаря!
Наистина ще трябва да взема доста нови играчки. А като знам, че нищо не задържа вниманието му за повече от 5 мин, не знам как ще се справим. Дано всичко да е наред!

 Когато за първи път пътувах сама с малкия беше на година и 3 месеца. Полетите ни бяха един от 2.5 часа, после 3 часа престой и после 8 часов. Аз- с багаж, колички, въобще менажерия. Твоя 3 часов полет ми се струва направо песничка, детето просто няма да го усети. Има толкова много нови и интересни неща за него в самолета, не се притеснявай. Освен това 1 съвет- купувай му малки, но интересни играчки! Не е важно само да са нови. Освен това не му ги давай наведнъж, а когато вече с абсолютно нищо наоколо не можеш да му задържиш вниманието. Така му давай една по една играчките когато ситуацията вече стане нетърпима( което честно казано при вас направо не виждам как ще се случи Simple Smile ). Като седнете в самолета, докато огледа навън, масичките, списанията, купичките, лъжичките и виличките, докато се загледа в хората наоколо и ще слезете Simple Smile. Абсолютно нямаш място за притеснение Simple Smile.
За справка- за нашите полети ( пътувала съм вече 3 пъти съвсем сама с малкия това разстояние) купувам около 4-5 играчки.

# 27
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
http://i22.photobucket.com/albums/b311/giftko/books/bk_starwars_hope.jpg
При нас една подобна книжка свърши чудеса. Алекс прекара поне половин час в натискане на бутончетата със звуците, малко е досадно но си струва Mr. Green. Имахме и безброй книжки с Calliou, Thomas the train, разгръщаш, четеш и си измисляш, маймунджилъци до припадък и това е, помага за 1-2-3 часа Laughing...
Разбира се останалите 4 часа го разнасях напред-назад из самолета, защото като го пусна закачаше всички  ooooh!. Заспа 2 часа преди да кацнем в София  Tired.

# 28
  • Мнения: 476
Синът ми беше на 6 седмици за първи път, когато летя. Тричасов полет. На два месеца и половина - презокеански. Понесе го повече от добре и двата пъти. Даже при презокеанския спа непробудно 7 часа. Не съм имала тревоги и притеснения. Педиатъра ни каза, че няма никакви проблеми да пътува, така и беше.

# 29
  • Мнения: 7 430
Ох  ooooh! като знам, че и на мен ми предстои с двамата герои ooooh!
Хайде Мишока ще е на 3,5, ама ВикО на 1 г 11м направо не ми се мисли - той едва се задържа на едно място Tired ....а 7 часа - направо не знам.Дано полета е вечерен и спинка Peace а като знам, че татито ни заспива и той - все едно ще съм с три бебета  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт