Градинарство - моето хоби 22

  • 29 857
  • 758
  •   1
Отговори
# 210
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
момичета , на какво ви прилича това ? мисля че имам семена от нещо , което мога да посея .. но какво ли е , дали е зюмбюл? образуваха се пред блока в градинката , на две места където имаше зюмбюли .. но може и да е от друго , кажете какво мислите

# 211
  • Мнения: 317
С. Алекс, зюмбюл е това. Тези семена не стават. Размножаване само с луковици.

# 212
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добро утро.За първа година слагам трилилистник/слонско ухо/.Аз имам два изкарали .Бяха три глави и само една даде фира.Каладиумите трета година само в земята на есен просто си умират.Трябва да им се вадят луковиците, но досега не съм ги вадила и не оцеляват.Ще пробвам тази година да прибера едно вътре защото имам и в саксии, а тези в земята ще изкарам.Имам различни цветове.Божествени са.Каладиумите са ми едни от любимите.

# 213
  • Мнения: 14 078
Съседка ми даде грудки на далия. Била по-висока от тези, които продават в магазините за цветя. Трябвало да вадя грудките всяка есен, а на мен хич не ми се занимава, макар че дотогава може да ми дойде музата и да ги извадя. Някой има ли такава далия и задължително ли се вадят грудките?

# 214
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
нa всички далии, независимо от височината, грудките се вадят.
те са кто картофите, много лесно измръзват.
на теория биха могли да оцелеят при по-топла зима, но на практика ми се е случвало само веднъж с едни мини далии. може да са били на по-дълбоко, а може и да са били "завити" от падналите листа от дърветата.

С. Алекс, зюмбюл е това. Тези семена не стават. Размножаване само с луковици.

аз бих опитала Flushed от любопитство, не заради "реколтата".
така навремето от любопитство засях семенцата на сентполията (стайна теменужка) и шефа имаше десетки саксийки за раздаване.
май миналата година раздавах разсади от пасифлора, от семе.
и за втори път имам разсади от циклами Simple Smile Simple Smile

# 215
  • Мнения: 14 078
Ех, Добри, как ме разочарова само. Ако знаеш отсега как ме мързии... Joy Joy Миналата година вадих луковиците на гладиолите, не е страшно, но като цяло мразя такива "ангажименти". Възможно ли е да са останали луковички от гладиолите, защото имам поникнали "бебета" (по-късно поникнаха от тези, които насадих края на март) на места, където не съм садила (на около 20 см. от мястото на което са били миналогодишните, които извадих)?

# 216
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
ако са паднали там, но нямам идея как са оцелели зимата.
може би ако сте някъде на топло -Петрич, Благоевград...
може би  става и в Синеморец... Бургас...
Simple Smile

# 217
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
окиу , ще ги обера и засадя Simple Smile

# 218
# 219
  • Варна
  • Мнения: 1 951
ако са паднали там, но нямам идея как са оцелели зимата.
може би ако сте някъде на топло -Петрич, Благоевград...
може би  става и в Синеморец... Бургас...
Simple Smile
Ако за гладиолите иде реч, моите от 3г не са вадени и май не им е зле.... Някъде прочетох, че ставали по-цъФтеливи и (понеже съм калпазанка) реших да експериментирам и като че ли ще се окаже истина. Засега са покарали, какво ше се случи през лятото - ще снимам и ще покажа.

# 220
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
ще ми е интересно да видя.
при майка има едни дребни червени гладиоли, тя ги нарича "диви" - те не се вадят, но са наистина дребни.

# 221
  • Мнения: 1 485
Ето ги моите последни творения:


# 222
  • Мнения: 705
 





Ето ги и нашите петунии, растат като луди

# 223
  • Мнения: 317
Една мокра спирея


И щамбовият глог паднал жертва на моето безумие с ножиците. Цъфтят само долните клоните, които не съм рязала пролетта.

# 224
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
МНого красиви петунии.

Общи условия

Активация на акаунт