Бебешката количка - цяла наука за второ висше №42

  • 52 771
  • 758
  •   1
Отговори
# 210
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Здравейте, коя количка си взехте?Аз по принцип съм със Сола 2, но ще прекарам доста време на морето и  ми си иска нещо по - компактно и леко ( до плажа имам да  слизам по доста стълби) .Да ви кажа е Солата спарва.

Взех си Макларън куест. Малко по-тежка е от О лала-то - 5.5 кг,  сгъва се тип чадър и има дръжка, с която може да се носи на рамо. Във вашия случай ( за доста време на морето ) може би е удачен вариант, защото има огромен сенник с УВ защита. Моят съвет е да ги видите и двете на живо Hands V

# 211
  • Мнения: 15 356
Макларън е супер количка.3 деца може да изгледате с нея.Успяхте ли да регистрирате кода в сайта им ,за т.нар "доживотна гаранция"?

# 212
  • Мнения: 491
Благодаря, но цената също ми е водещ фактор.Chicco  oh la la се намира в анг. сайтове са 70 паунда, та с доставката да ми дойде 200 лв.

# 213
  • София
  • Мнения: 1 338
В кои английски сайтове гледаш колички?

# 214
  • Мнения: 181
Момичета, аз вече съвсем се обърках с избора на количка, а вече съм в 8мия месец. Първо бях решила твърдо да взема Mutsy Evo (тежка, но много маневрена и удобна ми се видя още преди 3 месеца, когато приятелка я взе за нейното бебче). Ако я избера, ще трябва да купя шаси + летен кош + столче за кола (без коша 0+, тъй като него ще ми го даде приятелката ми). Столчето за кола на Mutsy обаче не ми харесва и ако е тази количката, бих избрала някое съвместимо на Cybex. Ии освен Mutsy-то, последният месец ми се върти много и Cybex Priam (шаси + лятно столче + кошче за кола Cybex Cloud Z). И така си живея аз с тази дилема, докато вчера ММ (решителен близнак) реши да се включи с трето предложение - Ergobaby Metro, с необоримите доводи, че пътуваме често и ни трябва лека и компактна количка. Но при тази количка проблем са първите 6 м (имат и "кош за новородено", но той прилича повече на малка палатка..много е грозен и струва почти 300 лв)..  И сега вече съм тотално объркана, а освен това не смея да пътувам и не мога да отида да ги видя на живо. Вие какво бихте избрали?...

# 215
  • Мнения: 267
Момичета, аз вече съвсем се обърках с избора на количка, а вече съм в 8мия месец. Първо бях решила твърдо да взема Mutsy Evo (тежка, но много маневрена и удобна ми се видя още преди 3 месеца, когато приятелка я взе за нейното бебче). Ако я избера, ще трябва да купя шаси + летен кош + столче за кола (без коша 0+, тъй като него ще ми го даде приятелката ми). Столчето за кола на Mutsy обаче не ми харесва и ако е тази количката, бих избрала някое съвместимо на Cybex. Ии освен Mutsy-то, последният месец ми се върти много и Cybex Priam (шаси + лятно столче + кошче за кола Cybex Cloud Z). И така си живея аз с тази дилема, докато вчера ММ (решителен близнак) реши да се включи с трето предложение - Ergobaby Metro, с необоримите доводи, че пътуваме често и ни трябва лека и компактна количка. Но при тази количка проблем са първите 6 м (имат и "кош за новородено", но той прилича повече на малка палатка..много е грозен и струва почти 300 лв)..  И сега вече съм тотално объркана, а освен това не смея да пътувам и не мога да отида да ги видя на живо. Вие какво бихте избрали?...
Погледни количките на Jane, щом пътувате често, те имат кош за новородено и столче за кола 2 в 1 и е много safety.

# 216
  • Мнения: 2 170
Момичета, аз вече съвсем се обърках с избора на количка, а вече съм в 8мия месец. Първо бях решила твърдо да взема Mutsy Evo (тежка, но много маневрена и удобна ми се видя още преди 3 месеца, когато приятелка я взе за нейното бебче). Ако я избера, ще трябва да купя шаси + летен кош + столче за кола (без коша 0+, тъй като него ще ми го даде приятелката ми). Столчето за кола на Mutsy обаче не ми харесва и ако е тази количката, бих избрала някое съвместимо на Cybex. Ии освен Mutsy-то, последният месец ми се върти много и Cybex Priam (шаси + лятно столче + кошче за кола Cybex Cloud Z). И така си живея аз с тази дилема, докато вчера ММ (решителен близнак) реши да се включи с трето предложение - Ergobaby Metro, с необоримите доводи, че пътуваме често и ни трябва лека и компактна количка. Но при тази количка проблем са първите 6 м (имат и "кош за новородено", но той прилича повече на малка палатка..много е грозен и струва почти 300 лв)..  И сега вече съм тотално объркана, а освен това не смея да пътувам и не мога да отида да ги видя на живо. Вие какво бихте избрали?...
Погледнете Cybex Mios. Количката е лека, компактна, с много екстри(поне седалката се върти) и е съвместима с предпочитаните от вас столчета.

# 217
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Здравейте, момичета! Бременна съм в 6ти месец и очакваме бебо към края на септември. Все още не съм започнала активно да търся количка, но ви чета от време на време и имам бегла представа за някой от марките колички. За момента съм се спряла на Peg Perego BOOK 51 Modular XL Sportivo и ABC Design Salsa 4. Първоначално се бях ориентирала към немските колички, нали немците се известни с високото качество на повечето си продукти Simple Smile . За Peg Perego-то пък само добри отзиви съм срещала до момента.  Затова ще се радвам да чуя и вашите мнения за тези прозиводители и съответните модели.
Благодаря предварително.
Моята количка е Пег Перего, не си спомням конфигурацията точно каква беше, май беше Sportivo и тя, купувана 2016 за зимно бебе. Много доволна останах от количката, толкова ми беше харесала на клипчета, че даже не я бях видяла на живо. Пратих моите родители да я видят в Пловдив, че във Варна никъде не успях и реално им се доверих на преценката. Сега като си взех лятна, много не ми се иска да я продавам, надявам се да имам и второ дете. Хубав избор си направила, но ако имаш възможност все пак я виж на живо. На мен например визуално не ми харесват Mutsy и те бързо отпаднаха като избор тогава.

# 218
  • Мнения: 2 891
Lemonello, Муци имат адаптори и за други седалки, не само техните собствени.

Ето какво пише на сайта им:

+ adapter Safe2go:
Mutsy: Safe2go

+ adapter Maxi-Cosi:

Maxi-Cosi: Pebble Plus, Pebble, Cabriofix, Citi
Kiddy: Evolution Pro, Evolution Pro 2, Evo–luna i-size
Cybex: Aton, Aton 4, Aton Q
Besafe: iZi Go (x1), iZi Go Modular

# 219
  • Мнения: 425
Момичета, аз вече съвсем се обърках с избора на количка, а вече съм в 8мия месец. Първо бях решила твърдо да взема Mutsy Evo (тежка, но много маневрена и удобна ми се видя още преди 3 месеца, когато приятелка я взе за нейното бебче). Ако я избера, ще трябва да купя шаси + летен кош + столче за кола (без коша 0+, тъй като него ще ми го даде приятелката ми). Столчето за кола на Mutsy обаче не ми харесва и ако е тази количката, бих избрала някое съвместимо на Cybex. Ии освен Mutsy-то, последният месец ми се върти много и Cybex Priam (шаси + лятно столче + кошче за кола Cybex Cloud Z). И така си живея аз с тази дилема, докато вчера ММ (решителен близнак) реши да се включи с трето предложение - Ergobaby Metro, с необоримите доводи, че пътуваме често и ни трябва лека и компактна количка. Но при тази количка проблем са първите 6 м (имат и "кош за новородено", но той прилича повече на малка палатка..много е грозен и струва почти 300 лв)..  И сега вече съм тотално объркана, а освен това не смея да пътувам и не мога да отида да ги видя на живо. Вие какво бихте избрали?...

Аз бих избрала Cybex Priam Lux Seat. Цената е по-висока от на Mutsy-to. Ако търсиш по-евтино - Cybex Balios S. Тя е подибна на Priam.  
Бих избрала Mutsy обаче пред Ergobaby.

# 220
  • BG
  • Мнения: 2 217
Макларън е супер количка.3 деца може да изгледате с нея.Успяхте ли да регистрирате кода в сайта им ,за т.нар "доживотна гаранция"?

И аз съм голям почитател на колички Макларън! Нашата  беше изключително лека и маневрена!

# 221
  • Мнения: 47
Jane Muum 3 in 1 са чудни и коша се сгъва и става плосък и лесен за транспорт. Чудни са но само модел 2017.... по натам ичат ужасен плат на сенника... и ги промениха

# 222
  • Мнения: 468
Привет, момичета! Изключително полезни мнения има в темата - направо си е енциклопедия за бебешки колички 😁
Ние чакваме деквмврийско бебе и сме се спрели на Mamas and papas ocarro. Понеже са им малко оскъдни цветовете, имате ли представа кога пускат новата им "колекция"? И още нещо - четох тук из темите, че в някои от по-популярните сайтове пускат намаления през август и за черния петък. В момента цените на шаси с летен кош, кош за новородено, адаптери, дъждпбран и държач за чаша са около 550-700£, в зависимост от цвета и сайта. Ще се радвам да споделите впечатления дали мога да очаквам по-ниска цена или тази е възможно най-оптималната 😊. Аз лично не бързам с покупката, но пък да чакам края на ноември..  ще е малко в последния момент и не ми се иска да отлагам толкова.
Благодаря предварително!

# 223
  • Мнения: 30


Извинявам се за въпросът ми, но може ли да ми кажете как се сваля тази преграда на cybex balios s ? Единствено когатп сгъвам коша успявам да я сваля. Сигурно има и друг начин, но не мога да намеря 😊

# 224
  • Мнения: 2 070
Аз нямам такава количка, но доколкото виждам би трябвало това бялото копче отстрани да се натиска и да излиза дръжката.

Общи условия

Активация на акаунт