Бебешката количка - цяла наука за второ висше №42

  • 52 785
  • 758
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 338
И аз събирам мнения за Quick muuvo.

# 166
  • Мнения: 2 170
Здравейте!
След като изяснихме всички чуденки с летни и тн. колички дойде следващата “дилема”😂😬. Бременна съм за втори път и тъй като дечицата ни ще са породени(с 1г и 4месеца разлика някъде) мисля да взема и двойна количка. След като днес разгледахме една от набелязаните колички (Silvercross wave) много ни хареса и даже има намаление 300£+ безплатно столче на марката с база за кола. Идеята ми е струва ли си да я платим сега , а да си седи в склад докато не дойде време да се ползва или да изчакаме още, имам  доста време до 8/9 месец.
Някоя от вас има ли опит с количката?
Другите , които сме си набелязали са Uppababy Vista, Nuna demi grow, Bugaboo Donkey, Silvercross wave , като изискванията ни са да се висока, проходима, функционална, по възможност кошът за покупки да остава свободен и с двата коша на количката(тоест една от седалките да не се закрепва там, това е и причината Nuna-та да ми е на кантар) и да има различни конфигурации( едно от децата да не е ощетено с гледка...гръб на седалка или асфалт , например).

Кой от моделите ви се струва най-подходящ и има ли нещо , което според вас би било неудобно и неизползваемо? Отворена съм към нови предложения. Бюджетът ни е 2500£ като условие е в цената да се включват шаси, два коша за 6м+, един кош за новородено, кошница за кола( не е задължителна , защото ние така или иначе ще си вземем) и поне някакви аксесоари, които може да се закупуват отделно, но все пак общата цена да е толкова някъде( поставка за чаша, комарници, дъждобрани, чувалче за крака.... нещо такова).

Забравих да спомена , че държа на хубав , дълъг сенник , не харесвам половинчатите, както и на закътан кош за новородено, защото бебето ще е зимно.

Благодаря предварително!

# 167
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте!
След като изяснихме всички чуденки с летни и тн. колички дойде следващата “дилема”😂😬. Бременна съм за втори път и тъй като дечицата ни ще са породени(с 1г и 4месеца разлика някъде) мисля да взема и двойна количка.

При тази конфигурация на децата, бих препоръчал да разгледате iCany Orange, предвид:
- вграденият борд за второ дете.
- възможността децата да бъдат поставени по различни начини, вкл. амфитеатрално
- огромният багажник

# 168
  • Мнения: 958
Мами имам дилема . Как мислите кое е по-добре за детето след 6 месечна възраст ,да има напълно легнало положение или анатомично (ако така се казва) както при icandy ,mima и тн? И някоя мама използвала icandy , доволни ли сте ?

# 169
  • Мнения: 1 554
Разбира се, че напълно легнало

# 170
  • Мнения: 958
Не знам дали успях да обясня правилно , има хоризонтално положение , само крачетата не с напълно . Не намирам снимки на icandy , но намерих на мима :


Детето пак може да легне хоризонтално , но крачетата му остават по този начин .

# 171
  • Мнения: 1 143
Специално на Мима, на мен не ми харесва положението на бебето. Аз съм със Сайбекс и коша също е с анатомична седалка, но няма нищо общо с показаната снимка. На Icandy не знам как изхлеждат и не мога да дам мнение.

# 172
  • Мнения: 1 554
Гледала съм ги тези. Дупетата на децата остават като потънали. Според мен това не е добре чисто физиологично, а и не мисля, че е особено удобно. На мен не би ми било

# 173
  • Мнения: 260
И ние сме с мима, и точно това че крачетата са така повдигнати, а дупето надолу не ми харесва много, за следваща количка май предпочитам сайбекс

# 174
  • Мнения: 955
Здравейте!
След като изяснихме всички чуденки с летни и тн. колички дойде следващата “дилема”😂😬. Бременна съм за втори път и тъй като дечицата ни ще са породени(с 1г и 4месеца разлика някъде) мисля да взема и двойна количка.

При тази конфигурация на децата, бих препоръчал да разгледате iCany Orange, предвид:
- вграденият борд за второ дете.
- възможността децата да бъдат поставени по различни начини, вкл. амфитеатрално
- огромният багажник

Като представител на iCandy, нормално да я препоръчвате.

# 175
  • Мнения: 320
Здравейте!

Какви са ви предпочитанията между Mutsy i2, Mutsy Evo Farmer и Cybex Balios S? Висока съм 164 см. и на i2 ми идва леко висока дръжката.

Много ми допадна и Cybex Priam, но чак 3000 лв. за количка не бих дала Disappointed
Приемам и други препоръки в рамките на бюджета - 1500 лв. Simple Smile

Аз гледах същите колички, харесвам Mutsy-тата, ама са много ниски за мъжа ми, който е 2 м. и той отказа да даде много пари за количка, която ще му е неудобна. Влюбих се в новия Priam, но не влизаше в малкия ни асансьор и накрая взехме balios s. Много ми е удобна, висока съм 1.60. Сгъването е малко по-кофти, на истината трябва да схванеш чалъма, мъжа ми я сгъва без проблем, аз още не се справям, а в магазина бременна в 9 месец я сгъвах без проблем, явно ще мине време докато се разработи.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 338
Мнение за Kinderkraft?

# 177
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте!
След като изяснихме всички чуденки с летни и тн. колички дойде следващата “дилема”😂😬. Бременна съм за втори път и тъй като дечицата ни ще са породени(с 1г и 4месеца разлика някъде) мисля да взема и двойна количка.

При тази конфигурация на децата, бих препоръчал да разгледате iCany Orange, предвид:
- вграденият борд за второ дете.
- възможността децата да бъдат поставени по различни начини, вкл. амфитеатрално
- огромният багажник

Като представител на iCandy, нормално да я препоръчвате.

Не разбрах, кое точно ви дразни, това че съм представител или това, че отговорих на госпожата, кое СПОРЕД МЕН ще и е най - функционално?

Малкото дете докато използва кошът за новородено, голямото може вече и да не иска седалка, вграденият борд ще и е полезен.
Количката идва с кош за новородено и седалка за след 6 месеца, трябва да добави само едни адаптери за трансформация на количката в двойна.

Ако съдя по това което е написала госпожата, същата живее в UK и няма опасност да взема да и продам нещо във форума на бг мама Laughing

Мисля, че идеята на форума е обмяна на идеи.
В последно време се задоволявам само да чета и да не се меся, но в случая не се стърпях, просто при тази конфигурация смятам, че би било най - функционално за децата.

# 178
  • Мнения: 2 170
Здравейте!
След като изяснихме всички чуденки с летни и тн. колички дойде следващата “дилема”😂😬. Бременна съм за втори път и тъй като дечицата ни ще са породени(с 1г и 4месеца разлика някъде) мисля да взема и двойна количка.

При тази конфигурация на децата, бих препоръчал да разгледате iCany Orange, предвид:
- вграденият борд за второ дете.
- възможността децата да бъдат поставени по различни начини, вкл. амфитеатрално
- огромният багажник

Като представител на iCandy, нормално да я препоръчвате.

Не разбрах, кое точно ви дразни, това че съм представител или това, че отговорих на госпожата, кое СПОРЕД МЕН ще и е най - функционално?

Малкото дете докато използва кошът за новородено, голямото може вече и да не иска седалка, вграденият борд ще и е полезен.
Количката идва с кош за новородено и седалка за след 6 месеца, трябва да добави само едни адаптери за трансформация на количката в двойна.

Ако съдя по това което е написала госпожата, същата живее в UK и няма опасност да взема да и продам нещо във форума на бг мама Laughing

Мисля, че идеята на форума е обмяна на идеи.
В последно време се задоволявам само да чета и да не се меся, но в случая не се стърпях, просто при тази конфигурация смятам, че би било най - функционално за децата.
Благодаря много за съветите и предложението!
Не съм виждала количката, но ми се струва малко нисичко второто кошче, не че на другите колички е много по-високо. Избрахме си количка!

# 179
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Благодаря много за съветите и предложението!
Не съм виждала количката, но ми се струва малко нисичко второто кошче, не че на другите колички е много по-високо. Избрахме си количка!


Даже благодарение на елеваторите в комплекта е по - скоро е по - високо от другите колички, но това няма значние.
Изборът ви ще е най - удачен, все пак родителите са хората, които са наясно, къде, как, колко ще бъде ползвана количката. Wink

Общи условия

Активация на акаунт