Бебешката количка - цяла наука за второ висше №42

  • 52 854
  • 758
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 38
Няма идеална количка, пък макар и за 5 000 лв.

Освен че всеки сам си избира приоритетите, те се и променят и се оказва, че едно си си мислил, друго е на практика. Например количка в багажника на колата е безкрайно краен вариант, в случай, че живееш на 6 етаж без асансьор.
За това най- добре  да се види  и тества на живо
На нас много ни помогнаха руските сайтове, там има постоянно класации за най добри и предпочитани колички, освен това има и обзор на самата количка от самото и производство, окомплектоване, екстри и мнения на мами с видеа как се ,,държи,, количката на пътя

# 451
  • Мнения: 709
И да питам, какво стана с Чиполино? Навремето много се продаваха и бяха по-качествения и предпочитан избор за бюджетни колички.

На мен много ми харесаха като модели количките на Чиполино от 2018 и 2019 г.
В крайна сметка си взехме Чиполино Малта.
Още не е изпробвана, защото бебето го чакаме през есента, но е лека, изглежда удобна и маневрена. И двата коша са широки, материята е хубава.
Гумите са големи, шасито е стабилно. Самото кошче не се люлее като се сложи.
Ако някой нещо го интересува, да пита Simple Smile

# 452
  • Мнения: 4 405
И аз мисля, че няма идеална количка.  Ние взехме Jane Muum, 3 в 1.  Ще споделя плюсове и минуси.
Плюсове:
* маневрена
* провира се и по много тесни улички или по такива, които паркиралите шофьори са оставили за провиране
* лесна за сгъване и разгъване
* бързо и лесно се поставят различните кошове на шасито
* големи колела, които се справят сравнително добре с разбитите тротоари
* голям сенник
Минуси:
* за мен не е най-леката количка
* трудно се намират аксесоари или резервни части
* цветовата гама от новата колекция не е най-красивата за моя вкус
* сенникът на летния кош няма мрежеста част за проветрение

Като цяло е хубава и стабилна количка, може би ако имахме асансьор, щях да си карам с нея.  Два етажа само качвам, но вече търся по-лека лятна количка.

# 453
  • Мнения: 683
Аз си искам с цяла дръжка, че е по-лесно с 1 ръка. Куеста не може да слезе и 2 стълби на задни гуми. Приятелка е с ХТ и направо я бута (без да отлепя нито 1 колело от стълбите).

Интрига, помислете за някоя много сгъваща се количка (ние държахме шасито сгънато, а бебешкия кош в хола), защото хамалогията е ужасна (подготвяш се да излизаш с бебето и някой багаж на ръце, обуване, по асансьора пак, оставяш го в колата, разгъваш количката, натоварваш я с бебе и багаж, на прибиране отново бебето в колата (след някой друг месец ще трябва да го закопчаваш), натоварваш се с бебе, багаж + някой пазар, недай си боже да завали или да е през зимата, ако сте без гараж) и може да те демотивира да излизаш. Ние също го мислихме като вариант, но за радост отпадна и след като ми се наложи да го направя 1 път с 6 месечно, повече ни-ко-га.

# 454
  • София
  • Мнения: 1 338
За сега така си го представям, но ще видим как ще е в действителност. Сега не живеем сами и няма никакво място, но го мислим.

# 455
  • Мнения: 70
Здравейте мами, аз също трябва да взема трудното решение в каква количка ще возим бебка... До момента съм се спряла на две колички от MOON, харесала съм си модел Nuova и Scala 2 в 1 Lotos. Понеже ги откривам само в 2 български сайта искам да попитам дали случайно някоя варненска мама знае къде във Варна мога да го открия, за да ги видя на живо. Някой близък град също ме устройва, просто София ми идва далечко само, за да видя количка, която все още не знам дали е най-правилният избор за мен. Мнение за марката, като цяло или каквито и да са впечатления също биха ми били от огромна полза.

# 456
  • Мнения: 120
Здравейте. Бих искала да ви помоля за мнение за тази количка марка Chipolino, модел up&down, модел 2018 е с кош за новородено, който се транформира в седалка, а модел 2019 е с два отделни коша: за новородено и за седалка. https://visvitalisbg.com/product/chipolino-bebeshka-kombinirana- … 0191gg-siv-granit
Някоя от вас има ли мнение за тази количка или за количките на тази марка? Благодаря ви предварително! Лека и спокойна бременност на всички бъдещи мами! Simple Smile

# 457
  • Мнения: 2 891
Мнение за марката, като цяло или каквито и да са впечатления също биха ми били от огромна полза.

Няма мнения, защото от скоро я продават на нашия пазар. На твое място бих прочела мненията в немските магазини, като например www.babymarkt.de или Амазон.  Сигурна съм, че имаи ревюта в youtube.

# 458
  • София
  • Мнения: 1 455
Във Вис Виталис има намаление на колички.
Ето тази за 600 лв ми изглежда много добре.

https://visvitalisbg.com/product/cam-bebeshka-kombinirana-kolich … rkoaz-camct017629

Не съм я тествала, но предвид марката мисля ще е е супер, особено за тези пари.  Аз бих избрала Саm пред Чиполино, Лорели и подобни.

# 459
  • Мнения: 125
Някой поръчвал ли е количка втора ръка от английския ибей? Чудно ми е как става работата и дали се навиват да пращат до България. Аз имам още доста време, но се разкъсвам между Сола, Урбо и Армадило. Във всяка има по нещо, което не ми допада съвсем, но пък съм влюбена в десените на лимитираните серии.

Ще споделя и малко за настоящата ми количка. Имам Cybex Agis M-air4, някой по назад беше питал за нея. Количката е страхотна, има огромен сенник и за спане е повече от невероятна. Бутам я с един пръст, управлява се много лесно. Обичам си я, но единствено ме дразни факта, че няма регулиране на крачетата и коша отдолу става трудно достъпен в легнало положение. Сега за новото бебе ще ми трябва друга защото искам седалката да може да се обръща към мен. Надявам се от ОЛХ да изпадне някое добро предложение, защото ще търся нещо запазено втора ръка

# 460
  • Мнения: 1 106
Да ви попитам, ако оставим настрани варианта за количка 3в1, дали вариант столче за кола 0-12/24 месеца и отделно количка с трансформираща се седалка е удачен за зимно бебе? Притеснява ме дали при трансформирането на седалката в кош не остават някакви гънки по кошчето, тоест то да не е съвсем равно?
Или по добре да се вземе 2в1 (седалка и кош) и отделно столче за кола?

# 461
  • Мнения: 4 405
Ще споделя и малко за настоящата ми количка. Имам Cybex Agis M-air4, някой по назад беше питал за нея. Количката е страхотна, има огромен сенник и за спане е повече от невероятна. Бутам я с един пръст, управлява се много лесно. Обичам си я, но единствено ме дразни факта, че няма регулиране на крачетата и коша отдолу става трудно достъпен в легнало положение. Сега за новото бебе ще ми трябва друга защото искам седалката да може да се обръща към мен. Надявам се от ОЛХ да изпадне някое добро предложение, защото ще търся нещо запазено втора ръка
Аз питах за този Cybex. Благодаря за отзивите. Лесна ли е за сгъване/ разгъване и като кг. как е, че в едни сайтове дават едни кг., в други - други кг.? Засега единственото, което ме спира е това, че седалката не се обръща към родителя. Нашата мома е вече на 6 месеца, но искам все още да може да я обръщам и към мен.

# 462
  • София
  • Мнения: 318
Имате ли мнения за Cybex Priаm?
Никога няма да намеря количка май май. Колкото и да ви чета, просто всеки с различно мнение и явно ще има жестоко обикаляне по магазините..
Кажете магазини, в които има повечко сглобени колички, за да може да се разгледа на живо.
На мен ще ми трябва за зимно момиченце, определено с кош за кола.. Висока съм 168. Но, изобщо не разбирам, чета ви сигурно от месец вече и пак толкова модели и толкова неща..
Гледах някакви Мама Хари.. където са направо майка си и баща си, дали си струват парите?
Аз също бих взела нещо от олх, ама като не разбирам.. ще взема нещо и после ще съжалявам, че съм си дала парите.. помагайте..

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 14:51 от 00404

# 463
  • Мнения: 2 172
Аз също съм се спряла на Cybex Priam , засега. Ако някоя мама може да обясни подробно плюсове и минуси , някакви други подробности и тн. , ще съм много благодарна!😊

Става въпрос за 2019, но и с по-предните модели според мен нямат огромна разлика.

# 464
  • Мнения: 125
Цитат на: @steraki link=topic=1110217.msg390
[/quote
Аз питах за този Cybex. Благодаря за отзивите. Лесна ли е за сгъване/ разгъване и като кг. как е, че в едни сайтове дават едни кг., в други - други кг.? Засега единственото, което ме спира е това, че седалката не се обръща към родителя. Нашата мома е вече на 6 месеца, но искам все още да може да я обръщам и към мен.
Сгъва се много готино. Има дръжка от плат на седалката, която се хваща и се издърпва нагоре и количката се сгъва. Може да се сгъне с една ръка без проблем. Тежи около 8кг. Не е най-леката количка в сравнение с други летни, но пък стои много стабилна на пътя, лесно качва бордюри и не се запъва по камъчетата. На мен не ми се струва тежка въобще. Освен това цялата тапицерия се сваля и може да се пере в пералнята, което също си е много готино Simple Smile Моето дете беше също на около 6 месеца като я взехме. Ние уцелихме много хубава промоция в Емаг и я взехме за 350лв, иначе и аз исках такава, която да може да се обърне към мен. В крайна сметка детето си я хареса и не е имало проблеми, дори смятам че му беше по-интересно да зяпа какво става по улиците

Общи условия

Активация на акаунт