Хитринки за всякакъв случай - 20

  • 50 085
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 800
Ние хвърлихме заради такава миризма на застояло и мухъл цяла кожена холова гарнитура. След цяла седмица сода, оцет, стоене на слънце, разглобена, си миришеше все същото гадно. А беше много хубава, но не ставаше за ползване.

Сега се надявам, че със завесата ще се справя Simple Smile

П.с. намерих един руски сайт, там пише че този конкретен мирис се маха с амоняк и ароматно масло. Ще видя с оцета какъв ще е резултатът, но само с пране не става.

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 00:40 от rumka833

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 6 610
Петната от латекса махам с мокра кърпичка W5 - винаги имам под ръка от тях!
Досега съм чистила петна от кафе, червено вино, мазна ръчичка и съвсем прясно - от миналата седмица -врял сироп от боровинки (изпуснах буркана, докато го пълня и стана мазало). Последното си мислех, че няма шанс да излезе, но след минаване с въпросните мокри кърпички, няма и следа.
Не съжалявам изобщо за избора на латекс, макар че имах доста големи резерви, когато го купувахме

# 722
  • Мнения: 9 992
sweet_maniche, лидълските мокри кърпички ли имаш предвид?
Не съм ги заглеждала по-обстойно, но чета доста добри отзиви за тях.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 6 610
Да, точно Лидълските Simple Smile

# 724
  • Мнения: 27 997
Страхотни са, всичко чистя с тях, много са ми удобни!

# 725
  • Мнения: 1 381
Съвет за напръскан шкаф с олио? Confused из интернет четох със сода? Малко се притеснявам да не стане още по-зле, че съм на квартира.. Flushed

# 726
  • София
  • Мнения: 10 492
Меглио или друг обезмаслител.

# 727
  • София
  • Мнения: 282
С какво почиствате кухненски гланцови шкафове ?

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 6 610
С микрофибърна кърпа и препарат за стъкла

# 729
  • София
  • Мнения: 282
С микрофибърна кърпа и препарат за стъкла
Точно така пробвах,но нещо ми стоят замазани Rolling Eyes

# 730
  • София
  • Мнения: 10 492
Вземи си препарат с алкохол.
На Клин или Перилис, много са добри!

# 731
  • Мнения: 4 193
Момичета, искам да ви питам как употребявате едновременно омекотител и дезинфектант за пране.
Старата ми пералня беше с 4 отделения в чекмеджето: за препарат за предпране,за препарат за пране, за омекотител и за дезинфектант (белина си пишеше в книжката, но аз никога не съм наливала там белина, а слагах дезинфектанта).
Сега новата е с три отделения: за прах, за течен препарат (мога предварително да заредя отделението с до 300 мл, като тя сама си взема калкото е нужно)и за омекотител (пак с възможност за предварително зареждане до някакви милилитри).
За сега смесвам в отделението за омекотител омекотител и дезинфектант, но така не се усеща добре омекотителя, а и оставам с впечатлението, че се случва някаква реакция и като че ли омекотителят става по-гъст и трудно слиза към барабана.
Оф, дано ме разбрахте...

# 732
  • Мнения: 13 165
А този дезинфектант за какво го слагаш? Естествено, че ще става реакция с омекотителя. А и така дезинфектанта остава по прането, не се отмива добре.
Слагам белина или доместос само като чистя пералнята, но я пускам празна.

# 733
  • Мнения: 4 193
А този дезинфектант за какво го слагаш? Естествено, че ще става реакция с омекотителя. А и така дезинфектанта остава по прането, не се отмива добре.
Слагам белина или доместос само като чистя пералнята, но я пускам празна.
Имаме работни дрехи, а също така и бельо като пера слагам дезинфектант задължително. Един мъж и двама младежи ходят по чорапи където сварят, потят се...

# 734
  • Мнения: 13 165
Според мен не е нужно, но все пак е по-добре да не се слага при омекотителя, защото той се включва в самия край на прането и не се отмива достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт